Jihlava
1/3
2/3

Orli v domácím utkání nestačili na Jihlavu

<em>Znojmo</em> - V domácím zápase proti Jihlavě byli zezačátku sice aktivnější Orli, ale ke konci utkání nestačili na soupeře z Vysočiny. Do zápasu vstoupili Orli gólem Petra Kanka, který je po zbytek první třetiny udržel ve vedení, ale po druhé třetině zásluhou Milana Jeslínka Jihlavští vyrovnali a ve třetí třetině se dostali po gólu Lukáše Krupky dostali do vedení. Skóre 1:2 vydrželo až do konce utkání.

Hned na začátku první třetiny se podařilo trefit Petru Kankovi, který po nádherném úniku obehrál jihlavského útočníka a překonal brankáře Novotného. V počátečním dějství byly oba týmy velice aktivní, šance byly na obou stranách. Více šancí bylo na straně domácích, v přesilovce se málem trefili Pucher i Havlík, ale koncovka se domácím v dnešním zápase nedařila.

Do druhé části vstoupily oba týmy s vlažným přístupem, šance byly vidět hlavně u brány mladého brankáře Novotného. Jediný gól druhého dějství ale padl za záda domácího mladého brankáře Ondřeje Kacetla, když se Michal Jeslínek trefil velice přesně nad jeho rameno. Bezprostředně poté se pokoušel jinou akci dorážet Peter Pucher, ale ani on nebyl úspěšný.

Ve třetí třetině ani jeden z celků aktivitou nehýřil, jediná akce, která skončila gólem, byla Lukáše Krupky, který trefil odražený kotouč po nastřelení od modré. Ke konci zápasu se ještě podařilo v jihlavském pásmu zatopit trojici Kanko – Pucher - Lattner, která zahrozila nejednou akcí. Jihlavskou svatyni ale Novotný ubránil až do konce hry i přes poslední odpor domácích.

V zápase se domácím nepodařilo snížit trestanost hráčů, vyzkoušeli si ale poslední domácí zápas proti soupeři z České republiky. Minimálně do příští sezóny se ve znojemské Hostan aréně žádný tuzemský soupeř neukáže.

Karel Soudek (Znojmo): Náš výkon byl hrozný a Jihlava nehrála o moc líp, takže hokej nestál za nic. Přispěla k tomu kvalita ledu, všichni tahali nohy a nebylo to dobré. Hráči jsou ve velké únavě, pak jim nefunguje ani hlava, navíc led přispívá k nepřesnostem, a pak to takhle vypadá. Žádný dobrý hokej to nebyl. Počet vyloučení byl dnes o něco lepší, ale pořád se s tím potýkáme.

Petr Vlk (Jihlava): Nevstoupili jsme do zápasu zrovna ideálně, ale postupně se hra vyrovnávala a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Domácí měli před koncem pár šancí k vyrovnání a měli jsme štěstí, ale příležitosti ke skórování jsme měli i my. Stále zkoušíme některé hráče a dnešní zápas proti kvalitnímu soupeři nám ukázal, co jsme chtěli.