Přípravné zápasy - čt 25. 8. 2022
přát.
2:3sn
Třebíč

Orli většinu zápasu dotahovali, o prohře rozhodly nájezdy

Znojemští hokejisté se poprvé v přípravě představili před domácím publikem v odvetě s Třebíčí. Ve vyrovnaném utkání byli nakonec šťastnější hosté z Vysočiny, kteří zvítězili po samostatných nájezdech.

V úvodní části se hosté zmocnili kotouče a po krátkém tlaku před brankou Žajdlíka se domácí osvobodili. Následovalo vyloučení v domácích. Hosté přesilovou hru využili, Martin Dočekal svižnou střelou otevřel skóre zápasu. Po šancích na obou stranách získali také domácí možnost hrát přesilovou hru, kterou však bohužel nevyužili. Domácí tým se prosadil, když puk za záda brankáře Mičána dotlačil Robert Havlát. Hosté opět získali možnost hrát v početní výhodě, nyní však i přes několik slibných šancí této výhody nevyužili.

Druhou třetinu zahájili aktivněji hosté. Avšak během chvíle byl vyloučen hostující hráč. Domácí této výhody nevyužili. Po sérii několika šancí se prosadili hosté, když po střele Lukáše Formana kotouč za záda znojemského brankáře protlačil Ladislav Bittner. Ke konci druhé třetiny se prosadil Dominik Sklenář, když po přihrávce od Martina Šťovíčka dopravil puk až do třebíčské brány.

Třetí třetina začala opět lépe pro hosty. Nebezpečné střely létaly na obou stranách kluziště. Hosté získali po faulu domácího Marka Špačka další možnost hrát přesilovou hru. Hru v početní výhodě nevyužili. Hra se přelévala z jedné strany kluziště na druhou bez větších gólových příležitostí. Závěrečný tlak domácích však žádný gól nepřinesl.

Po domluvě následovaly samostatné nájezdy. Hosté proměnili dva ze čtyř nájezdů, tudíž se mohli radovat z celkového vítězství tohoto přípravného zápasu.

Ohlasy trenérů

Jiří Beroun (Znojmo): Měli jsme horší vstup do zápasu. Poté se to zlepšilo, ale i tak byly v utkání pasáže, kdy nám systém hry nefungoval a měli jsme hodně ztrát kotouče v obranném pásmu. Proti takovému soupeři se hra musí zjednodušit. Myslím si, že utkání bylo v dobrém tempu. Trochu mě mrzí výsledek, protože přišlo hodně lidí. Asi se v tomto opakuju, ale viděl jsem letos šest nebo sedm přípravných zápasů na stadionech extraligy i první ligy, a takovou atmosféru neměli nikde.

Jaroslav Barvíř (Třebíč): Z naší strany to byl o hodně lepší zápas než první utkání se Znojmem doma. Myslím, že v určitých pasážích jsme byli lepší, vytvořili si mnoho šancí, které jsme neproměnili. Zápas měl dobré tempo, Znojmo je kvalitní soupeř, pro nás to byla dobrá prověrka. Do našich karet trochu hrála rozehranost, na druhou stranu jsme šli do zápasu z těžkého tréninku. Nás trenéry těší, že jsme do utkání přenesli věci, na které se zaměřujeme v přípravě.