2:2, 1:2, 0:3
1/3
2/3

Orli vezou skalp Písku, vstřelili sedm branek

<em>Písek, Znojmo</em> - Orli zavítali ve druhém přípravném zápasu na led Písku. S ambiciózním prvoligovým klubem se znojemským hokejistům dařilo, po gólech Beránka a Puchera vedli 2:0. Domácí však srovnali a ve druhé třetině se ještě ujali vedení. To bylo však z jejich strany vše. Ještě ve druhém dějství se prosadili Jarůšek s Komínkem, ve třetí části pak přidali své branky i Crowder, Jankovič a Uram, kteří určili konečné skóre na 3:7.

V brance píseckého mužstva byl nucen prožít hořký sedmibrankový debut plzeňský gólman Dominik Halmoši. Před ním se představila velmi mladičká hokejová družina, ve které nechyběl ani další potencionální novic, obránce Jakub Makovský z Českých Budějovic. Utkání se mu povedlo a do statistik se zapsal vstřeleným gólem a asistencí.

Znojemští Orli zahájili střetnutí ve svižném tempu a po gólech Beránka a Puchera vedli brzy 2:0, k čemuž jim dopomohlo i pět píseckých vyloučení. I tak ale našli v domácích hráčích velmi zdatné sparingpartnery a úvodní dějství skončilo zaslouženým smírem. Zahajovací minuty druhé části si dokonce vzal písecký soubor pod svůj patronát a nečekaně strhl gólové misky vah na svou stranu. Postupem času jakoby se ale sympatické domácí nasazení utopilo ve vlnách těžkopádnosti a únavy. Ještě do konce druhé třetiny stihli dravější Moravané otočit skóre ve svůj prospěch, když se prosadili Komínek a Jarůšek.

V poslední třetině už favorizovaní hosté na ledě kralovali a odměnou se jim stalo navýšení skóre na rozdíl čtyř gólů. Své premiérové trefy v dresu Orlů si připsali Crowder a Jankovič, vzápětí se poprvé po návratu do znojemských barev prosadil také Marek Uram. Na píseckém ledě znojemští hráči zanechali hokejově velmi dobrý dojem, ten jim ale v závěru u domácích fanoušků pokazila hromadná bitka, která se strhla po vhazování ve středovém kruhu. Sudí Dvořák po ní zápas předčasně ukončil.

Martin Stloukal (trenér Znojma): Dnešní utkání se odehrálo ve vysokém tempu, hráči hodně bruslili. To je i součást přípravy, kterou podstupujeme před naší soutěží. Přípravné zápasy se snažíme odehrávat v určitém tréninkovém nasazení. Máme také určitou taktiku, všichni hráči měli nařízeno, že nesmí bránit. Každý tak musí útočit a to se pak líbí také divákům, když padá hodně gólů.