Litoměřice
1/3
2/3

Orli vydřeli důležité vítězství

<em>Znojmo</em> - Velmi cenné tři body putují na konto znojemských hokejistů po domácí výhře nad Litoměřicemi. Orli se v první třetině zápasu ujali vedení po trefě Aleše Staňka, na začátku druhé třetiny zvýšil Karel Plášek, ale hosté se nevzdali, byli více než vyrovnaným soupeřem a v průběhu závěrečné třetiny se zásluhou Roda dostali na dostřel jediné branky. Svým prvním seniorským gólem v sezóně ale zpečetil znojemské vítězství Richard Jarůšek.

Do dnešního utkání naskočili hosté s velkým elánem, na delší dobu se usadili v obranném pásmu Orlů a byly z toho velice zajímavé situace. V 6. minutě se dostal ke slovu Heinisch, jehož střela z bezprostřední blízkosti ani následná dorážka Petra Horčičky znojemského gólmana nepřekonala. Na druhé straně se do rychlého brejku dostal Beroun, ani jeho rána neskončila v síti. Následně hned po vyhraném vhazování zkoušel svoje štěstí Říha, jehož střela se uvelebila pouze do náruče Volkeho. Další velkou šanci měl Vobořil, který ujížděl sám na bránu domácích, Horčička mu ale puk vypíchl hokejkou.

Domácí se dostali znovu ke slovu v 11. minutě. Jarůšek obkroužil litoměřickou svatyni, ale jeho střela do prázdné branky byla zastavena hokejkou bránícího hráče. První branka utkání tedy padla až v čase 12:46. Říha s Havlíkem zakombinovali a v nepřehledné situaci před ležícím brankářem Volkem byla nejrychlejší čepel Aleše Staňka, 1:0. Znojmo i nadále pokračovalo v tlaku, ze kterého nejdříve vzešla Lattnerova dělovka, s níž si Volke poradil. O pár minut později se neprosadil ani Beroun číhající u levé brankové tyče. Do další individuální akce se hrnul Heinisch, jenž na obranné čáře obral znojemské o puk, ale zakončit nedokázal.

Druhou branku utkání přidali opět domácí, a to hned na začátku prostředního dějství. Rachůnek zavezl touš do pásma, poslal ideální přihrávku Karlu Pláškovi, ten naznačil kličku, čímž zmátl litoměřického brankáře, který se přesouval k levé tyči, kdežto puk mířil k tyči pravé, 2:0. Stadion se dál snažil a vysílal jednu střelu za druhou na brankáře Horčičku, góly ale nepadaly. Jednou takovou situací byly i střely Vobořila od modré čáry, které znojemský gólman dokázal se štěstím vyrazit.

Svůj druhý gól v dnešním utkání mohl vsítit Karel Plášek, který zcela sám pádil na Volkeho, jeho střela mezi nohy skončila jen na brankářových betonech. Na opačnou stranu stadionu uháněl litoměřický kapitán Slížek, Horčička proti jeho střele vyjel a vyrazil ji betonem.

Hosté se mohli z branky radovat už v čase 32:14, jejich gól ale nebyl uznán, protože se kotouč za Horčičkovy záda dokutálel až po odpískání. Další šanci po chybách domácí obrany měl Přeučil, jenž zakončoval rychlou kombinaci, znojemský gólman byl ale i tentokrát ve správný čas na správném místě, a Orly tak znovu zachránil před inkasováním. Vzápětí měli štěstí i hosté, když Volke pohotově vypíchl puk Havlíkovi, jenž se na něj řítil společně s Říhou.

Stav utkání se znovu změnil až ve 46. minutě. Hosté konečně zúročili jednu ze svých šancí, Tomáš Rod dostal ideální přihrávku do jízdy a v dalším samostatném úniku zavěsil do horního růžku Horčičkovy branky, 2:1. Litoměřice čekaly na chyby domácích, v 51. minutě se zapomenutý Petr Horčička dostal znovu do brejku, ale ani tentokrát se neradoval z úspěšné akce.

Konečnou podobu stavu utkání tak dal v čase 55:25 Richard Jarůšek, který se zbavil dvou protihráčů a jeho rána z levého kruhu po několika odrazech skončila za brankovou čárou, 3:1.

Karel Soudek (Znojmo): Jsme samozřejmě spokojení. To vítězství pro nás je hodně důležité, ovšem nepodali jsme žádný oslnivý výkon. Na druhou stranu to bereme pozitivně, protože v Chrudimi jsme odehráli dobrý zápas, a pak jsme prohráli. Takže to beru tak, že jsme dneska vyhráli a je jedno, po jakém výkonu.

Jindřich Setikovský (Litoměřice): Co se týče výkonnosti obou mužstev, tak tam nebyl žádný velký rozdíl. My jsme začali dobře. V prvních minutách jsme měli dvě velké gólovky, které jsme ale neproměnili. Ve druhé třetině jsme odstoupili úplně od naší taktiky a z první vážnější akce dostali gól. Hodnotím to tak, že soupeř dal tři góly, a o to byl lepší. My jsme měli stejné šance, ale hokej se hraje na góly.