Orli vygumovali tříbrankové manko, po prodloužení berou bod

21.10.2018 | Petra Matůšová

Znojemští hokejisté předvedli v utkání s Innsbruckem obrovskou bojovnost a odhodlání nevzdávat se. Přes nepříznivý vývoj skóre se dokázali obdivuhodně zvednout a utkání dovedli až do prodloužení. V něm už se bohužel dokonalý obrat nepodařilo završit, Orli tak berou alespoň bod.

12.kolo, neděle 21. 10. 2018, 17:30
Innsbruck
po prodloužení
Třetiny: 1:0, 2:1, 0:2 - 1:0
Branky a nahrávky: 16. Clark (Yogan, Lavoie), 21. Yogan (Wachter, Clark), 24. Yogan (Paulweber, Bär), 65. Clark (Yogan, Boivin) – 38. Němec (Sedlák, Lattner), 44. Kalus (Lattner, Sedlák), 47. Bartoš (Němec, Guman). Rozhodčí: Štolc, Trilar – Sparer, Rezek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 2000. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.
HC TWK Innsbruck: Juvonen – Štach, Carlsson, Ross, Lindner, Pedevilla, Nussbaumer, Boivin – Šedivý, Spurgeon, Lammers – Yogan, Clark, Lavoie – Koper, Lamoureux, Wachter – Antonitsch, Bär, Paulweber.
ORLI ZNOJMO: Lassila – Tejnor, Parkkonen, Novák, McEachen, Lattner, Sedlák, Šnajnar – Kalus, Stretch, Mrázek – Matuš, Braes, Luciani – Guman, Bartoš, Němec – Špaček, Bulín, Hlava.

Znojemští hokejisté dostali na úvod utkání od Žraloků luxusní dárek v podobě přesilové hry pět na tři. A přestože si dokázali vytvořit obrovský tlak a soupeře zasypali sprškou střel, žádná neprošla za záda rozchytaného Juvonena. Domácí tým se osmělil až v polovině třetiny a začal zaměstnávat gólmana Lassilu. Ten Orly podržel v oslabení, ale krátce po něm už přeci jen kapituloval po dorážce z hole Andrewa Clarka. Znojmo mohlo záhy v několika šancích vyrovnat, ale Juvonen opět čaroval.

Do prostřední části hry vstupovali Žraloci v dohrávané početní výhodě, a tu také dokázali bleskově využít. Po závaru před znojemským brankovištěm navýšil Andrew Yogan. Znojemští nadále zůstávali pod drtivým tlakem soupeře a neopouštěli své obranné pásmo. Jen necelé čtyři minuty po své první trefě, tak znovu trestal Andrew Yogan, jenž střelou od mantinelu poslal kotouč od tyčky do sítě. Orli nestíhali ostrému tempu Innsbrucku a po faulech se i oni dostali do nepříjemného oslabení tři na pět. V něm se domácí sice drželi v blízkosti klece Lassily, ale tentokrát už zakončení postrádalo potřebnou přesnost. Jihomoravany nakopl až v závěru třetiny gól Erika Němce, který obkroužil svatyní Žraloků a zasunul kotouč za záda Juvonena.

Start třetí periody poznamenalo několik vyloučení, ze kterých vykrystalizovala početní výhoda pro Orly. Tu proměnil pohotovým zakončením z prostoru před bránou neobsazený Marek Kalus. A aby toho nebylo málo... Vyrovnávací trefu na 3:3 zařídil ve 47. minutě po obkroužení innsbrucké klece David Bartoš. V další fázi utkání se hra zklidnila, začalo se více taktizovat, žádný z týmů nechtěl zbytečně chybovat, a nabídnout tak soupeři možnost rozhodnout dramatickou koncovku duelu. Když Znojemští přečkali i nepříjemné oslabení v závěru, utkání se přehouplo do prodloužení.

V nastaveném čase se oba týmy prezentovaly rychlými útoky, jeden z nich proměnil Andrew Clark, jenž tak rozhodl o bodu navíc pro Innsbruck.