2:0, 0:0, 1:1
1/3
2/3

Orli zakončili přípravu prohrou

<em>Třebíč</em> - Znojemští hokejisté zakončili přípravu na prvoligovou sezónu na ledě Třebíče prohrou. Již v průběhu první třetiny dokázali domácí odskočit Orlům o dvě branky. Znojmo se dostalo ke slovu až v poslední třetině, kdy snížil Sojčík a na časomíře svítil stav 2:1. V závěru se ještě snažili vyrovnat, ovšem jejich šance zhasly minutu před konečnou sirénou, kdy poslal kotouč za Horčičkova záda domácí Zahradník. Třebíč tedy vrátila Znojmu porážku z 25. srpna.

Možnost ke skórování dostali domácí hráči již ve 3. minutě, kdy byli postupně vyloučeni hostující Staněk a po půl minutě k němu na trestnou lavici přisedl i Morava. Nabídnutou šanci domácí proměnili gólem Marka Laše, který v čase 3:30 otevřel skóre utkání, 1:0. Po vyloučení Slámy se síly na ledě vyrovnaly, zkrácenou přesilovou hru hostující hráči již využít nedokázali. Další šanci dostali Orli v polovině 13. minuty, vyloučen byl domácí obránce Sedláček. Hosté sice dvakrát vystřelili na Lvovu branku střelami Říhy a Staňka, z gólu se ale nakonec radovali domácí. Ještě při přesilové hře se záda Horčičky trefil Jan Káňa a upravil průběžný stav na 2:0. Série vyloučených pokračovala, vyloučen byl opět domácí hráč, tentokrát Kaláb. Zanedlouho k němu přisedl i další spoluhráč, Přibyl, šanci vyzkoušet si dvojnásobnou přesilovku dostali i hosté ze Znojma. Domácí se šancím hostů ubránili a na konci přesilové hry zahrozili i oni střelami Laše a Kanii.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí, střela Laše po ledě však branku minula. Na konci třetí minuty si při signalizované výhodě vypracoval dvě šance Zahradník, brankáře Horčičku však nepřekonal. Na trestnou lavici putoval hostující Štrach, jeho spoluhráči se však ubránili. Hostujícímu brankáři pomohlo i štěstí při střele Laše se puk vrátil do hry od břevna jeho branky. Poradil si i s nájezdem Viléma Buriana, v probíhající 27. minutě se brankový stav neměnil. Od 28. minuty hrálo ve čtyřech mužích v poli Znojmo po faulu Hamana. Po návratu potrestaného hráče na ledovou plochu vyzkoušel domácího gólmana po pěkné individuální akci Svoboda. Ve 33. minutě pronikal do útočného pásma hostující Haman, byl však nedovoleně atakován domácím Kalábem. Znojemští hokejisté proto možnost zkorigovat stav utkání další přesilovou hrou. I tato možnost však zůstala nevyužita. Před druhou sirénou ještě Horčičku v bráně prověřil domácí Sedláček. Do kabin odcházela mužstva za stejného stavu jako po první třetině, 2:0.

I do třetí třetiny vstoupili aktivněji domácí, Horčičkovu branku ohrozili postupně Ostrčil a Laš, na opačně straně oplácel stejnou mincí Hradecký. Ve 42. minutě byl vyloučen hostující Říha, domácí nabídnutou výhodu nevyužili. Ve 45. minutě pálil od modré čáry nebezpečně znojemský Štrach, i tuto nebezpečnou situaci bezchybně vyřešil v pohodě chytající gólman Lev. Čisté konto však udržel do 46. minuty, když byl při signalizované výhodě překonán Peterem Sojčíkem, 2:1. V 50. minutě oslabil vyloučením svůj tým Kaláb, Orli se však k vážnější akci nedostali a Lvovu branku neohrozili. V 58. minutě vyzkoušel střelou po ledě Horčičkovu pozornost Dolníček, v 59. minutě však již kapituloval potřetí. Po tlaku domácích hokejistů se k odraženému puku na hranici brankoviště dostal Petr Zahradník a střelou po ledě uzavřel skóre utkání na 3:1. V poslední minutě byl ještě vyloučen hráč Orlů Plášek, na výsledku utkání to však již nic nezměnilo.

Jaromír Šindel (Třebíč): Splnili jsme úkol, vyhráli jsme. Neproměnili jsme několik šancí, které se musí dávat. To by se nám mohlo hodně vymstít. Začali jsme být pasivní a mysleli jsme si, že to tam bude padat samo. Naopak soupeř se rozehrál a chvílemi nás přehrával. Jsme šťastní, že jsme vyhráli, ale měl jsem jinou představu. Tomu vítězství jsme měli jít víc naproti.

Jan Neliba (Znojmo): Utkání jsme podcenili, protože jsme do něj nastoupili vlažně. Tím pádem domácí šli do vedení dva nula. Je to příprava a nám to slouží spíš jako poučení v tom, že nesmíme žádného soupeře podcenit. Přál bych si, aby hráči bojovali ještě víc. První třetina byla z naší strany hodně vlažná. Další výkon už snesl nějaké měřítko, ale musíme hrát mnohem kolektivněji, protože všechny zápasy budou těžké a jak je vidět, tak ani Třebíč není nějaké slabé mužstvo.