Přípravné zápasy - čt 12. 8. 2010
TsC
Č. Budějovice

Orli získali skalp dalšího extraligového týmu

<em>Znojmo</em> - I druhé utkání letního Tipsport Hockey Cupu zvládli Orli na výbornou. Po výhře nad pražskou Spartou si tentokrát poradili s Českými Budějovicemi. Skóre otevřel ve dvojnásobné početní výhodě Říha, v klasické přesilovce jej v polovině zápasu napodobil Haman. Hosté sice na začátku poslední části dokázali snížit, ale Znojmo se vzápětí znovu dostalo zásluhou juniora Pospíšila do dvoubrankové vedení, které už nepustilo.

I přes opožděný příchod Orlů na led před první třetinou se dnešní zápas nesl v duchu atraktivního souboje dvou soupeřů, kteří podali nadprůměrný výkon. Skvělá divácká kulisa, z velké části také díky fanouškům z Českých Budějovic, strhla oba týmy k parádní hře.

Začátek první třetiny jakoby předznamenal vývoj celého zápasu, již v první minutě byl vyloučen hostující Mikeska. V duchu jednoho vyloučení za druhým se pak nesl téměř celý zápas. Do první velké šance se dostal znojemský útočník Vyletelka, ale prozatím nebyl úspěšný. Na druhé straně krátce po sobě zahrozili Červený a Pšurný, ale Horčička se štěstím jejich rány pokryl. Závěrečná fáze první třetiny nabídla několik šancí Českých Budějovic, z gólu se však paradoxně mohli radovat Znojemští, když po Havlíkově perfektní přihrávce skóroval Říha.

Druhá třetina začala netradičně – znojemská Hostan aréna se ponořila do tmy. Na dobrých deset minut tak byla hra přerušena. Diváci si ji vyplnili společným pokřikem “Do extraligy, do extraligy, Znojmo patří do extraligy”. Mezi oběma tábory fanoušků panovala během celého zápasu přátelská atmosféra. Nucená pauza patrně více prospěla domácím hráčům. I díky častému vylučování Budějovických se Orli dostávali do nebezpečných šancí, při kterých musel svůj um ukázat hostující gólman Kovář, za zmínku stojí především střela Tomáše Vrby. Znojmo ale udeřilo o pár minut později, kdy Štachovu střelu od modré přesně tečoval znojemský kapitán Radek Haman. Budějovičtí mohli následně snížit z hokejky Gulaše, ten však nabízenou příležitostí pohrdl.

Do poslední části hry nastoupili hosté aktivně, již od prvních minut začali ostřelovat domácího brankáře. Jejich snaha byla brzy korunována úspěchem, Šimánkovu přihrávku zpoza branky umístil za Horčičkova záda Kuchejda. Hosté pokračovali v obléhání Horčičkovy brány, ale ze vstřelení gólu se opět radovali znojemští hokejisté, kdy po pěkné souhře se Sojčíkem zakončoval Pospíšil. Budějovičtí se nadále snažili útočit, jejich snaha však nebyla odměněna, a tak se po šedesáti minutách mohli z překvapivé výhry radovat Znojemští Orli.

Při závěrečné děkovačce mohli znojemští fanoušci vzdát hold svým hráčům, kteří je dnes za jejich přízeň odměnili skvělou hrou. Závěrečné společné chorály s příznivci Českých Budějovic už jen dokreslily dnešní vydařený hokejový večer. Nešťastníkem zápasu se stal znojemský útočník Hrňa, který byl po “sekyře” hostujícího hráče odvezen do nemocnice s podezřením na zlomeninu ruky.

Ohlasy trenérů

Karel Soudek (Znojmo): Podařilo se nám vyhrát s kvalitním soupeřem. Budějovice tady měly prakticky kompletní mužstvo a vítězství si velmi cením.

František Výborný (České Budějovice): Utkání jsme začali trochu profesorsky a šance si vytvořili vlastně až ve třetí třetině. Kdybychom trefovali prázdné branky, mohli jsme zápas klidně i zremizovat nebo vyhrát. Když ale polevíte, odkloní se od vás i štěstí. Pro hráče je dobře, že takové utkání proti kvalitnímu soupeři, jakým Znojmo je, odehráli. Aspoň vidí, že jakékoliv nasazení menší než sto procent je potrestáno.