Orli Znojmo Orli Znojmo
TsC
Přípravné zápasy - čt 12. 8. 2010
Znojmo
3:1
1:0, 1:0, 1:1
Č. Budějovice

Orli získali skalp dalšího extraligového týmu

Znojmo - I druhé utkání letního Tipsport Hockey Cupu zvládli Orli na výbornou. Po výhře nad pražskou Spartou si tentokrát poradili s Českými Budějovicemi. Skóre otevřel ve dvojnásobné početní výhodě Říha, v klasické přesilovce jej v polovině zápasu napodobil Haman. Hosté sice na začátku poslední části dokázali snížit, ale Znojmo se vzápětí znovu dostalo zásluhou juniora Pospíšila do dvoubrankové vedení, které už nepustilo.

I přes opožděný příchod Orlů na led před první třetinou se dnešní zápas nesl v duchu atraktivního souboje dvou soupeřů, kteří podali nadprůměrný výkon. Skvělá divácká kulisa, z velké části také díky fanouškům z Českých Budějovic, strhla oba týmy k parádní hře.

Začátek první třetiny jakoby předznamenal vývoj celého zápasu, již v první minutě byl vyloučen hostující Mikeska. V duchu jednoho vyloučení za druhým se pak nesl téměř celý zápas. Do první velké šance se dostal znojemský útočník Vyletelka, ale prozatím nebyl úspěšný. Na druhé straně krátce po sobě zahrozili Červený a Pšurný, ale Horčička se štěstím jejich rány pokryl. Závěrečná fáze první třetiny nabídla několik šancí Českých Budějovic, z gólu se však paradoxně mohli radovat Znojemští, když po Havlíkově perfektní přihrávce skóroval Říha.

Druhá třetina začala netradičně – znojemská Hostan aréna se ponořila do tmy. Na dobrých deset minut tak byla hra přerušena. Diváci si ji vyplnili společným pokřikem “Do extraligy, do extraligy, Znojmo patří do extraligy”. Mezi oběma tábory fanoušků panovala během celého zápasu přátelská atmosféra. Nucená pauza patrně více prospěla domácím hráčům. I díky častému vylučování Budějovických se Orli dostávali do nebezpečných šancí, při kterých musel svůj um ukázat hostující gólman Kovář, za zmínku stojí především střela Tomáše Vrby. Znojmo ale udeřilo o pár minut později, kdy Štachovu střelu od modré přesně tečoval znojemský kapitán Radek Haman. Budějovičtí mohli následně snížit z hokejky Gulaše, ten však nabízenou příležitostí pohrdl.

Do poslední části hry nastoupili hosté aktivně, již od prvních minut začali ostřelovat domácího brankáře. Jejich snaha byla brzy korunována úspěchem, Šimánkovu přihrávku zpoza branky umístil za Horčičkova záda Kuchejda. Hosté pokračovali v obléhání Horčičkovy brány, ale ze vstřelení gólu se opět radovali znojemští hokejisté, kdy po pěkné souhře se Sojčíkem zakončoval Pospíšil. Budějovičtí se nadále snažili útočit, jejich snaha však nebyla odměněna, a tak se po šedesáti minutách mohli z překvapivé výhry radovat Znojemští Orli.

Při závěrečné děkovačce mohli znojemští fanoušci vzdát hold svým hráčům, kteří je dnes za jejich přízeň odměnili skvělou hrou. Závěrečné společné chorály s příznivci Českých Budějovic už jen dokreslily dnešní vydařený hokejový večer. Nešťastníkem zápasu se stal znojemský útočník Hrňa, který byl po “sekyře” hostujícího hráče odvezen do nemocnice s podezřením na zlomeninu ruky.


Autor: Petr Frömel

Peter Sojčík: Klobouk dolů před Radkem Hamanem

Znojmo - Po pondělním vítězství na Spartě a čtvrtečním skalpu Českých Budějovic na domácím ledě, potvrdilo Znojmo svoji formu a posunulo se tak do čela tabulky letního Tipsport Hockey Cupu. Mountfield sice Orly jednoznačně přestřílel, ale domácí díky skvělému gólmanu Horčičkovi a dobrou hrou dozadu, nedali hostům šanci na vyrovnání. Do zápasu naskočil po loňské nedohrané sezóně i slovenský útočník Peter Sojčík, jenž se na výsledku 3:1 podílel jednou asistencí.

Po zápase s jihočeským Mountfieldem panovala v kabině Znojma opět absolutní pohoda. K utkání se vyjádřil z hráčů Peter Sojčík: „Budějovice přijely na tento zápas dobře nachystané. Určitě nic nepodcenily. My jsme se s nimi snažili držet krok, dát nějaké góly a hrát zodpovědně dozadu. Vyšlo nám to a vyhráli jsme, takže je to super.“

Celý zápas se slovenský útočník objevoval po boku Radka Hamana a Adama Havlíka. „Určitě klobouk dolů před Radkem. Je to na svůj věk vynikající hráč a určitě každému se s ním musí na ledě spolupracovat velmi dobře, stejně jako mně,“ pochvaloval si spolupráci se znojemským kapitánem.

Ve třetí části po nedokončeném střídání naskočil na led junior František Pospíšil, kterému Sojčík po pohledné otočce před Kovářem namazal puk přímo na gól. „Dostal jsem puk za modrou čáru, ale neměl jsem rychlost, tak jsem se snažil získat prostor otočkou a pak jsem to Pospovi posunul přímo před branku, takže šťastný gól a jsem za něj rád,“ popsal třetí gól Orlů.

V minulé sezóně si Sojčík příliš nezahrál kvůli zdravotním problémům s kolenem. Letos však již do letní přípravy naskočil v plném proudu, ovšem po prvních dvou domácích zápasech se objevily komplikace: „Jsem po plastice kolene. Minulý týden se tam objevily nějaké bolesti, tak jsem si po dohodě s doktorem dal pár dní volna. Teď to vypadá, že je vše zase v pořádku. Uvidíme, jak to půjde dál.“

Orlům se prozatím podařilo ve všech pohárových zápasech uspět na sto procent. V rámci Tipsport Hockey Cupu porazili dokonce i dva extraligové soupeře. Před výhrou nad Budějovicemi zvítězili v pondělí i nad Spartou. „Přes léto jsme dobře potrénovali. I teď na ledě jsou ty tréninky náročné. Myslím, že soupeře přehráváme svou fyzičkou a kontaktním hokejem, který hrajeme,“ vyjádřil se k formě týmu slovenský útočník.


Ani trenér Soudek neskrýval po zápase spokojenost s výsledkem: „Budějovice tady měly prakticky kompletní mužstvo, takže si té výhry velmi cením. Samozřejmě jsme dělali nějaké chyby, ale hráli mladí kluci, takže u nich se to dá ještě pochopit.“ Utkání bylo na přípravu poměrně vyhecované, za což mluví i počet vyloučených. Rozhodčí Blecha rozdal dvaadvacet dvouminutových trestů. „Vyhecované to bylo především kvůli tomu, že hosté prohrávali a nějak to nezvládali,“ zdůvodnil hlavní trenér.

Faul na Erika Hrňu, který přišel ve druhé třetině, zůstal však nepotrestaný. Třinecký útočník bojující ve Znojmě o místo v sestavě dostal špičkou hokejky hostujícího hráče přímo do oblasti ramene. Ihned po zákroku putoval s doktory do kabiny, odkud byl na nosítkách převezen do nemocnice. „Doktor říkal, že to vypadá možná i na operaci, tak uvidíme, jak to dopadne,“ vyjádřil se ke zdravotnímu stavu domácího hráče Soudek.

O kostře kádru mají trenéři již představu, ovšem prozatím si vše nechávají pro sebe. „Představu máme, ale zveřejníme to, až to bude aktuální,“ nechal se slyšet Soudek. Znojemští příznivci si tak na konečný verdikt budou muset počkat do začátku následujícího týdne.


Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Karel Soudek (Znojmo): Podařilo se nám vyhrát s kvalitním soupeřem. Budějovice tady měly prakticky kompletní mužstvo a vítězství si velmi cením.

František Výborný (České Budějovice): Utkání jsme začali trochu profesorsky a šance si vytvořili vlastně až ve třetí třetině. Kdybychom trefovali prázdné branky, mohli jsme zápas klidně i zremizovat nebo vyhrát. Když ale polevíte, odkloní se od vás i štěstí. Pro hráče je dobře, že takové utkání proti kvalitnímu soupeři, jakým Znojmo je, odehráli. Aspoň vidí, že jakékoliv nasazení menší než sto procent je potrestáno.

Související články