Sparta
1/3
2/3

Orlům uteklo vítězství mezi prsty

Z n o j m o - Až do 59. minuty měli Znojemští orli zápas pod svou kontrolou, když nejprve na 1:1 vyrovnával <b>Ondřej</b> a druhou branku přidal v polovině třetí třetiny <b>Ludvík</b>. Šedesát tři vteřin před sirénou však přišel remízový gól z hole sparťanského Stehlíka. Oba hlavní trenéři se pak dohodli na sérii trestných střílení, ve kterých byli úspěšnější hosté. Proměnili čtyři z pěti, zatímco za Orly přesně mířil pouze Pucher. Vítězný gól si tedy připíše Sparťan Sivek. <p><b> <a href="/fotogalerie_zno.asp?zobraz=kategorie&kategorie=45&zobraztyp=1">FOTOGRAFIE ZE ZÁPASU</a></b>
Trenéři Sparty sebou do Znojma přivezli pouze tři útočné formace, chyběl bývalý obránce Orlů Toman. Domácí už nastoupili bez Švéda Lennartssona, ale s novou finskou posilou v zadních řadách, jednadvacetiletým Ville Varakasem, a opět s Hårstad-Evjenem v brance.

Ze začátku třetiny se k puku častěji dostávali hosté, po chvíli už ale znojemští Chlubna s Pláškem prověřili i mladého gólmana Sparty Schwarze. Před polovinou první části zůstal na ledě po faulu Němečka ležet Sivek, ale přesilovka Pražanům nevyšla. Hårstad-Evjen předvedl několik dobrých zákroků, a tím udržel své spoluhráče v dobrém tempu. Ti se při vyloučení Dubce znovu vrhli do útoku a své umění musel několikrát předvést i Schwarz. Sparťané nevyužili ani svou druhou početní výhodu, na druhé straně se pěknou stahovačkou blýskl Tatarčík. Schwarz byl ale na místě, a tak se stav utkání do konce třetiny nezměnil.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupila obě mužstva zvolna. K první větší akci se dostali Beroun s Vaškovičem, vzápětí mohl otevřít skóre Ludvík po ideálním pasu Chlubny. Střelu Chabady vykryl Hårstad-Evjen betonem. Ve dvojnásobné přesilové hře Orlů se několikrát zaskvěl obránce Heš dělovkami od modré čáry. Jako první otevřel skóre zápasu ve 33. minutě Chabada,který tak po 152 minutách překonal neprůstřelnost brankáře Hårstad-Evjena. Během jedenácti vteřin odpovědělo Znojmo Ondřejem po pěkném průniku a přihrávce Mojžíše. Potom se hra trošku uklidnila, i když na druhou stranu přibylo faulů. Nejdříve byl vyloučen Sparťan Langhammer, poté společně Bolf a Ondřej za hrubost.

Jejich tresty se přelily i do třetího dějství. V něm byli zpočátku aktivnější Orli. Zároveň se na ledě přitvrdilo; po střetu s Chlubnou zůstal v kaluži krve ležet Hanzlík. Znojemský útočník vyfasoval 2+2 minuty za nedovolenou hru vysokou holí. Orli sehráli dlouhé oslabení poměrně s přehledem, dokonce se pokoušeli i útočit. Pražané se snažili tvrdé údery oplácet, za hlavu se držel nejprve Tatarčík, po chvíli Heš. Těsně po uplynutí dalšího trestu hostí vstřelil vedoucí branku znojemský Ludvík, který překvapil Schwarze prudkou střelou po ukázkové kombinační akci Bičánka a Ondřeje. Posledních deset minut se odehrávalo v rychlém tempu s mnoha akcemi na obou stranách. Minutu před koncem se přesně k levé tyči nad lapačku Hårstad-Evjena trefil Stehlík.

Po vzájemné domluvě trenérů pokračovala hra samostatnými nájezdy. Jako první se na modrou čáru postavil Pucher, který svým neomylným bekhendovým blafákem poslal puk přes levý Schwarzův beton pod víko. Podobně zavěsil Chabada. Ondřejovu polovysokou střelu chytil Schwarz lapačkou, Sivkova trefa znamenala vítězný gól. Znojemští Ludvík, Dopita a Plášek už neuspěli, zatímco Růžička a Stehlík mířili přesně.

Pozápasové ohlasy

Miloslav Hořava (Znojmo): Další výborný přípravný zápas. Sparta výborně bruslila, šli dobře do těla. Škoda, že jsme v posledních dvou minutách udělali chybu, jinak jsme ten zápas mohli zvládnout. Výsledek ale není vůbec důležitej, jde o hru. Přesilovky se nám dnes nedařily tak jako proti Pardubicím, ale byl to totálně jiný zápas. Jsem dnes spokojenej. Dnes už to byl hokej, se zápasem s Pardubicemi se to nedalo srovnat, hlavně v nasazení. Sparta hrála naplno a je dobře, že máme za sebou zápas s Voskresenskem, který hrál stejně. Mrzí mě zranění, ale to se v hokeji stává. Bylo to neúmyslné.
Po dvou švédských obráncích zkoušíme teď Fina Ville Varakase. Zatím vypadá z nich nejlépe, je dobře vybaven bruslařsky, uvidíme, jak to dopadne.

Halvor Hårstad-Evjen: Zápas začal velmi dobře, ale konec byl hrozný. Rozdílným faktorem mezi nájezdy s Voskresenskem a se Spartou jsem byl já sám. Prostě jsem se dnes necítil tak v pohodě. Předchozí zápasy byly fajn, za tak dobrou obranou se mi hraje výborně, takže se mi podařilo udržet dvě čistá konta. Kluci mi velmi pomáhají. Zatím nevím, jestli budu chytat i v příštím zápase, dozvídáme se to až na tréninku v den utkání.