9'
48'
59'

Orly rychlé vedení Linze nezaskočilo a berou doma další body

Orli sice nevstoupili do domácího utkání s Linzem nejlépe, neboť v deváté minutě prohrávali již o dvě branky, avšak od čtrnácté minuty se obrázek hry proměnil a Jihomoravané nakonec nasázeli svému soku sedm branek.

Úvod zápasu byl plný nepřesností na obou stranách. Tu první potrestali v páté minutě hosté, které z přečíslení dvou na jednoho poslal do vedení Brian Lebler. Brzy se Linz radoval podruhé, když Ramon Schnetzer překonal Kantora svou nenápadnou střelou z levého kruhu.

Znojmo však nic nevzdalo, i nadále se tlačilo do brány a ve čtrnácté minutě snížilo zásluhou Radka Prokeše, který po Gorčíkově nahrávce nasměroval puk za gólmana Linze. Elán domácím nesebralo ani oslabení, které úspěšně ubránili. Ještě před odhodem do kabin přidal důležitý vyrovnávací gól kapitán Radim Matuš.

Na dobrý výkon Orlů z konce druhé třetiny navázal ve dvaadvacáté minutě Anthony Luciani, který se dostal do samostatného úniku a zavěsil puk za Coreaua. Znojemští zůstávali i nadále aktivnějším týmem a v třicáté minutě mohli slavit rovnou dvakrát po gólech Radima Matuše a Tomáše Svobody.

V osmačtyřicáté minutě zahrozil svou druhou brankou Brian Lebler. Domácí však nezaháleli a odpověděli góly Anthonyho Lucianiho a Alexandera Younana. Dvě minuty před koncem třetí třetiny ještě skóroval Rafael Rotter, jeho gól už byl ale pouhou kosmetickou úpravou a na vítězství Znojma nic nezměnil.

Jiří Beroun (Znojmo): Byl to těžký zápas. Nepovedl se nám vstup do zápasu, ale naštěstí jsme ještě v úvodní části snížili a poté i vyrovnali. Chtěli jsme zlepšit pohyb, důraz v osobních soubojích, rotaci v útočném pásmu i tlak do branky. Druhá třetina rozhodla, po čtvrtém gólu už jsme na ledě dominovali a až na drobný výpadek v úvodu třetí části si šli za vítězstvím.

Raimo Summanen (Linz): Ze všech týmů v lize je podle mě Znojmo v protiútoku nejlepší. Nemůžete proti nim ztrácet puky v útočném pásmu a dělat chyby v držení kotouče. To jsme my dnes bohužel udělali. Začali jsme dobře, ale poté přišly velké chyby. Nerespektovali jsme dostatečně soupeře. Pokud bychom to udělali, mohl to být těsný zápas. Gratuluji domácím k vítězství.