Dornbirn
1/3
2/3

Parádní obrat a Tomasův hattrick přinesl Orlům Ligu mistrů!

Znojmo otevřelo skóre jako první, ale soupeř ještě v první části nepříznivý stav otočil. Po bezbrankové druhé třetině se Dornbirn na začátku té třetí dostal do dvougólového vedení, avšak Orli zbraně nesložili. Třemi góly završili parádní obrat a nejen, že v nadstavbě doma ani jednou neprohráli, navíc si zajistili postup do Ligy mistrů.

V přímém souboji o druhé místo tabulky začaly oba celky velmi aktivně. Hosté hrozili v první třetině převážně z brejků, domácí se snažili o souvislejší tlak. Brzké šance nevyužil na jedné straně Bartoš, na opačné straně kluziště nemířil přesně Greentree. Do vedení šli v 8. minutě domácí, poté co Bořutovu střelu v přesilovce tečoval těsně před brankářem Hardym mezi jeho betony Roman Tomas. Hosté ale s odpovědí dlouho nečekali a už po třech minutách bylo vyrovnáno, když krásnou individuální akci zakončil přesnou střelou švihem přes obránce do protipohybu Nechvátala Kyle Greentree.

Dornbirn hrál trpělivě zezadu a jeho rychlí útočníci využívali každé příležitosti k útoku. Právě s kontry měli znojemští hráči největší problémy a často musel jako poslední instance hasit situace Patrik Nechvátal. Druhá branka Buldoků ale paradoxně přišla po postupné kombinaci v útočném pásmu. Grabher Meier našel z levého křídla před brankou volného Chrise D’Alvise a ten měl před odkrytou brankou lehkou úlohu.

Po přestávce se Orli snažili tlačit dopředu, ale srážely je nepřesnosti v kombinaci i pozorná obranná hra soupeře. Ten navíc nadále hrozil a jen výborný výkon Nechvátala v brance držel skóre na jednobrankovém rozdílu. Jak čas ubíhal, Znojmo si postupně přeci jen vytvořilo možnosti. Yellow Horn a především Tomas se dostali před Hardym do slibných šancí, ovšem nemířili přesně.

S nadějemi domácích to vypadalo ještě hůř ihned po přestávce, kdy Nikolas Petrik využil zaváhání v rozehrávce a zvýšil na 3:1. Buldoci v tu dobu díky výsledkům ostatních výsledků byli virtuálně v Lize mistrů a Orli čtvrtí, ovšem průběh zápasu se měl ještě dramaticky zlomit. Obrat nastartovala Pucherova přihrávka na volného Romana Tomase před brankou, který zblízka zavěsil a snížil na rozdíl jediného gólu. Vyhození hostujícího obránce mimo kluziště pak dalo Znojmu možnost přesilové hry, kterou záhy využil přesnou dorážkou Peter Pucher.

Rozjetí Orli cítili šanci a svého rozhozeného soupeře najednou dostávali pod tlak. Ujala se překvapivě nenápadná akce ve středním pásmu. Roman Tomas napřáhl ještě ve středním pásmu a příklepem zaskočil Hardyho, který letící kotouč propustil a spustil vlnu radosti v ochozech. Hat-trick slovenského kanonýra se nakonec ukázal jako rozhodující a přepsal historii znojemského hokeje. Orlům přisoudil druhé místo v tabulce i vstupenku do příštího ročníku Ligy mistrů!

Jiří Režnar (Znojmo): Vedli jsme a nechali jsme se zbláznit. Hra byla nepřesná, nedokázali jsme se na ni soustředit. Dělali jsme hodně chyb ve hře. Ve třetí třetině jsme změnili lajny a hráli vabank, Roman Tomas měl dnes svůj den. Po snížení začal soupeř zmatkovat, jako my ve druhé části. Jsme za to rádi. Večer si sedneme u majitele a budeme se bavit ohledně výběru soupeře pro play-off.