1:2, 4:0, 1:2
1/3
2/3

Pardubice nad orlí síly

P a r d u b i c e - Ani výborný výkon v úvodní části nezajistil Orlům kýžené body z ledu lídra tabulky. Čtyřgólová smršť domácích ve druhé části zvrátila průběh zápasu a přestože Orli bojovali, nezískali ani z posledního letošního vzájemného duleu s Pardubicemi bod. Dvě branky vstřelil Marek Uram, jednou se trefili Erat a Mikulík.
Orli, vědomi si nutnosti na východě Čech zvítězit, začali lépe než domácí a v první třetině byli lepším týmem. Hodně jim pomohla vedoucí branka ze 4. minuty, kdy Svobodu střelou mezi betony překonal úplně nehlídaný Uram. Domácí vyrovnali díky dělovce Blažka v 8. minutě, ale k obratu v jejich prospěch to nevedlo. Hráli totiž bez důrazu a zejména v obraně jim to skřípalo. Ve 12. minutě toho proto hosté znovu využili, když se trefil Erat. Důraznější hra Znojma dělala domácím i nadále hodně problémů, zejména v obraně. Na druhé straně se navíc trápili pardubičtí útočníci, kteří brankáře Kameše v úvodní třetině příliš neprověřili.

Do druhé části vstoupili domácí s větším důrazem a bojovností a dokázali obrátit skóre ve svůj prospěch. Zásluhu na tom měli především Lubina, který navázal na střeleckou produkci v minulém utkání s Vítkovicemi, a Tomáš Divíšek, jenž se mimo jiné předvedl pěknou trefou po vybruslení z rohu kluziště. Domácí v této fázi zcela ovládli hru, rázem jich bylo plné hřiště a zatlačili soupeře do defenzívy. Navíc se jim tentokrát skvěle dařily přesilové hry. Stačilo tak 12 minut hry v této třetině, aby domácí nastříleli Znojmu čtyři branky a před závěrečnou částí si vytvořili rozhodující náskok.

V posledním dějství dali hosté šanci čtvrtému útoku a brankáři Altrichterovi. Ten ale po necelých čtyřech minutách kapituloval po třetí gólové střele Lubiny, který tak završil hattrick. V další fázi domácí ukolébaní výrazným náskokem povolili a soupeř toho využil ke korekci skóre. Za stavu 6:4 si proto ještě domácí trenér Říha vzal oddechový čas, své svěřence uklidnil, a ti pak Znojmu už další dramatizaci zápasu nepovolili. A to ani v závěrečné pětačtyřicetisekundové power play.

Miloš Říha (Pardubice): "Začali jsme vlažně a vlažně jsme také skončili. Ve druhé třetině to ale byl z naší strany vynikající hokej. Dobře jsme bruslili a perfektně stříleli."

Miloslav Hořava (Znojmo): "My jsme hráli dobrý hokej jen v první třetině. Je škoda, že hráči neudrželi herní disciplínu také ve druhé části utkání."