4:1
1/3
2/3

Report ze zápasu CEB vs. ZNO (4:1)

České Budějovice se vrhly na soupeře aktivně, již ve 20. vteřině oťukal Oldřicha Svobodu bývalý spoluhráč Petr Sailer. Znojemský brankář si příliš neodpočinul, hned vzápětí dostali domácí hosty pod tlak, který již ke konci 4. minuty mohl vyústit v gól - to Martin Štrba odvážně pálil a Svoboda se při jeho střele zapotil. Bohužel hosté, zaskočeni náporem a důrazem domácích, v obranné činnosti často sahali k nepovoleným zákrokům a tak již ke konci 6. minuty se museli Orli bránit - Marek Vorel fauloval v obranném pásmu aktivního Brože.

V přesilovce se dobře hrající domácí ještě neprosadili, stejně tak jako na začátku 12. minuty, kdy Rudolf Suchánek dlouhou vyzkoušel pozornost Svobodu a málem trefil. Co se nepovedlo kapitánovi, uskutečnil po dvaceti vteřinách Ladislav Čierny. V chumlu před Svobodovou brankou příhrál Jiří Novotný na volného Čierného na modré a ten znojemského brankáře, jenž měl zcela zakrytý výhled, prostřelil - 1:0. Z následné smršti střel domácích se opět jedna ujala, v závaru před Svobodou se prosadila zkušenost navrátilce z NHL Petera Bartoše, síť v levém horním růžku se jen zachvěla - 2:0. Peter Bartoš patřil k nejlepším hráčům domácího týmu a vzpomínky na nepovedené angažmá v zámoří jistě zažene radost z úspěchu, slovenský navrátilec vlil svým výkonem Buďkám krev do žil.

Jiří Heš to zkoušel ke konci 14. minuty od modré, ale střela na vyrážečku příliš Michala Maříka nezaměstnala. Díky výborným zásahům Svobody - v pol. 17.minuty se natáhl jak žába, Sailerovu střelu odrazil špičkou betonu. V poslední minutě první třetiny hráli hosté přesilovku, Jiří Novotný "sáhl" do úsměvu hokejkou Vorlovi. Bohužel Orli se na nic nezmohli.

Ve druhém dějství se očakával nápor Orlíků, ale naopak nabuzené Budějovice je nutily bránit se. Ke konci 22. minuty pálil Karel Soudek od modré, ale Mařík se té střele jen zasmál. V pol. 25. minuty bohužel fauloval David Pazourek na modré a už tak dost zkoušenému Svobodovi těžce zavařil, protože v přesilovce se domácí vrhli na znojemského brankáře s velkou vervou. Svoboda se štěstím kryl dvě dorážky skvěle hrajícího Bartoše. Mužstvo Orlů odpočítávalo pod tlakem poslední vteřiny oslabení, kdyý si Pavel Kumstát pomohl opět nedovoleně. Na trestné lavici si pobyl ani ne minutu a Budějovice trestaly - zpoza brány ideálně našel přihrávkou Roman Horák Luboše Roba a pro toho nebylo problém zvýšit na 3:0.

Další šance Čierneho (boční síť), hosté uzamčení v obranném pásmu - vyvrcholením byla čtvtá branka, která definitivně vyhnala zdecimovaného Oldu Svobodu z brány. Na začátku 31. minuty se opět prosadil Bartoš, tentokrát mu nahrávali Zubíček s Čiernym - 4:0. Ladislav Kudrna jakoby prinesl na led nové síly svým spoluhráčům, hned vzápětí totiž Tomáš Jakeš těsně minul Maříkovu branku, Uram perfektně nahrál Davidovi Pazourkovi a ten škrtnul Maříkovu lapačku.

Poslední dějství přineslo výborné výkony obou brankářů. Domácí se spíše soustředili na obranu, ale Ladislav Kudrna si nemohl stěžovat na nedostatek práce. Čestný úspěch Orlů zaznamenal při přesilové hře ve 44. minutě Havíř, krásným gólem vzal Maříkovi dech - 4:1. Peter Bartoš to na mladého brankáře zkoušel v 53. minutě. Českobudějovičtí hráči se rozloučili(pravděpodobně) s táborským azylem výhrou a Orlíci s ustřiženými křídly smutně odjeli ze Žižkova města bez bodu.

Pavel Pazourek (Znojmo): Myslím si, že domácí byli po celou dobu utkání jednoznačně lepší. Nám se hra nedařila a ti hráči, kteří nastoupili po nemoci, tak nestíhali. Pak jsme rozložili hru na čtyři pětky a už se jen dohrávalo. Víc k tomu nemám co říct.

Jaroslav Jágr (.Budějovice):Já už jsem prohlásil před zápasem, že jestli se chceme pohybovat ve vyšších vodách, tak musíme vyhrát. Věděli jsme, že hrajeme proti bojovnému mužstvu, které se právem pohybuje výš v tabulce. Chtěli jsme hrát dobře zezadu, povedlo se nám dát dvě přesilovky. Příchodem Petera Bartoše se přeházeli hráči, odvedl vynikající výkon, stejně jako celé mužstvo.