Orli Znojmo Orli Znojmo
42. kolo
Český Telecom Extraliga - ne 20. 1. 2002
Znojmo
4:3
Vsetín

Peter Pucher!

Peter Pucher v zápase proti Vsetínu ukázal, jak hraje hráč, nominovaný na olympiádu. Tři branky a vyhrané buly v poslední minutě, po kterém rozhodl zápas Karel Soudek, takový výkon si zaslouží obdiv.
Do zápasu nastoupili Orli bez obránce Jakeše, který měl zastavenu činnost za rvačku na Spartě. Vladimír Holík, který jej nahradil, se přimotal hned k prvnímu gólu Vsetína. Po Streitově střele se k puku dostal Němec, jeho střelu tečoval před brankou právě Holík a Vsetín vedl.

Znojmo se po chvíli probralo a jako už po několikáté v posledních zápasech u toho byl první útok. V deváté minutě si Pucher vyměnil puk s Uramem a Biegl byl na jeho střelu bezmocný. Při šanci dalšího Slováka Plcha se Biegl vyznamenal, přesto Orli po první třetině vedli. V signalizované výhodě převzal Peter Pucher puk u mantinelu, vybruslil si kolmo k brance a pod horní tyčku zavěsil. Pucher tímto gólem dal vzpomenout na branku Jaromíra Jágra na olympiádě v Naganu a jasně naznačil, kdo že bude mít v Salt Lake City navrch:).

Znojmo útočnou hrou zatlačilo protivníka ve druhé třetině do defenzívy, ale byl to Vsetín, kdo se dočkal branky. Po přihrávce Vampoly se z levého křídla prosadil mladík Dubec a vstřelil svůj první extraligový gól. Na druhé straně dvakrát výtečně zasáhl Biegl, nejprve zlikvidoval samostatný nájezd Urama a poradil si i s Hamanovou střelou zblízka.

Přehlídka útočného hokeje neustávala ani ve třetí části, prim hráli oba brankáři. Biegl zlikvidoval blafák Procházky, Svoboda zůstal nepřekonán po šanci Dubce. Ve 45.minutě Biegl vyrazil Klimošovu střelu jen před Puchera, který pohotovou dorážkou dovršil hattrick. Po jeho brance přistálo na ledové ploše několik pokrývek hlavy, kterými jeho góly oslavilo znojemské publikum.

Vyprodaný stadion zchladil za pár okamžiků Jiří Hudler, který dorazil Kubošovu střelu. Když už oba týmy směřovaly do prodloužení, vyhrál Pucher v útočném pásmu buly, puk se dostal na modrou k Soudkovi a ten přesnou ranou mezi Bieglovy betony rozhodl zápas. Do konce šedesáté minuty chybělo 28 vteřin!

Autor: Michal Berg

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Milan Kastner (Znojmo): V poslední době se nám daří rozhodovat zápasy v samém závěru. V minulém kole na Spartě jsme v poslední minutě vyrovnali, nyní jsme rozhodli před zápasy play off o velmi cenném vítězství. Vsetín představoval velmi kvalitního soupeře, kterého jsme v letošní sezóně porazili poprvé. Hlavní podíl na úspěchu měl hlavně Pucher, který dal tři branky a na čtvrtou ještě přihrál.

Zdislav Tabara (Vsetín): Věděli jsme, že zápasy Znojma rozhoduje hlavně první útočná řada, kterou jsme se snažili pozorně hlídat. Podařilo se nám vstřelit celkem šťastný vedoucí gól. Znojmo sice dvěma brankami otočilo výsledek, v druhé třetině jsme se ale znovu dostali do hry. Tajně jsme doufali alespoň v bodík, o který nás připravila zbytečná chyba v závěru zápasu, kdy jsme prohráli vhazování a nepokryli soupeře.