Č. Budějovice
1/3
2/3

Po dlouhé době se junioři radují z vítězství

<em>Znojmo</em> - Do utkání 41. kola NOEN extraligy vstoupil lépe Mountfield, když ve 27. minutě otevřel skóre utkání. Domácí ale stihli za několik minut stav srovnat, když se přesnou střelou z mezikruží trefil Nováček. Hosté sice opět odskočili na rozdíl jedné branky, ovšem domácí i tentokrát stav vyrovnali a do třetí části nastupovali jako rovnocenní soupeři. Během posledních dvaceti minut byly k vidění ještě dvě branky, na každé straně jedna, a tak o vítězi duelu muselo rozhodnout až prodloužení. V něm byl úspěšnější domácí celek, který díky Latnerově přesné střele využil přesilovou hru, a po dlouhé době si tak připisuje body.

Utkání mezi Orly ze Znojma a českobudějovickým Mountfieldem začalo velmi svižně. Ihned v úvodu si připsali úspěšné zákroky oba gólmani. Nejprve Gába vychytal Horvátha, poté si pro puk po Švihálkově střele sáhl i Helešic. Hosté v nadcházejících minutách získali početní výhodu, ale domácí celek svědomitě bránil a nedovolil sebemenší nebezpečnou střelu mířící na svoji klec. Další přesilová hra v podání hráčů v červených dresech již byla o něčem jiném. Na výborného Helešice ovšem nevyzrál Rousek ani Heřman, který se pokusil kotouč nacpat za jeho záda po obkroužení brány. Velkou šanci otevřít skóre utkání měl ve 12. minutě Telesz, ten bohužel nedokázal puk, který se po střele Tichého odrazil od mantinelu na jeho hůl, protlačit za brankovou čáru. K vidění byly i další pěkné akce na obou stranách, díky vynikajícím zákrokům gólmanů však žádná neskončila v síti, a tak týmy do prostředního dějství nastupovaly za bezbrankového stavu.

Mountfield do něj vstoupil velmi aktivně, téměř nebylo poznat, že měl domácí celek na jeho začátku o muže v poli navíc. Tato aktivita se mu nakonec vyplatila. V čase 27:02 poslal Babka přesnou přihrávku na Radima Heřmana, a ten přesnou střelou z mezikruží otevřel brankový účet zápasu, 0:1. Znojmo se ovšem nenechalo zaskočit a za necelé čtyři minuty bylo srovnáno. Lukáš Nováček ránou ze stejného místa, jako předtím střelec úvodní branky, smazal jednobrankový náskok, 1:1. Stav se mohl opět změnit za několik okamžiků, ale Heřman stojící na hranici brankoviště nedokázal překonat Helešice, který puk vytěsnil mimo tyče ramenem. V čase 35:35 se čísla na kostce opět pohnula. Mountfield vyhrál buly před Helešicem, poslal puk na modrou čáru, kde stál připravený Jan Předota, který prudkou střelou vrátil svým barvám hubený náskok, 1:2. Necelou minutu před hvizdem oznamujícím přestávku ještě Znojmo využilo přesilovou hru, když osamocený Jakub Zika poslal puk do poloprázdné brány, 2:2.

V prvních minutách třetí třetiny měl na holi gól Tichý, jeho střela však orazítkovala pouze tyč Gábovy svatyně. Hra byla následně velmi rozháraná, přelévala se ze strany na stranu a nic vážnějšího se nedělo. Až v čase 50:47 se hala opět rozjásala. Filip Mikulášek dostal krásnou přihrávku od Horvátha a bez problémů zavěsil, 3:2. Orli se poté soustředili spíše na bránění a dopředu se už nehnali. Naopak hosté tlačili Znojmo před vlastního brankáře a ostřelovali znojemskou klec. Předota, Plášil ani Babka ale neuspěli. Až necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou se Mountfieldu podařilo znovu srovnat. Radim Heřman si sjel na hranice kruhu, kam dostal přesnou přihrávku a prudkou ránou prostřelil vše, co mu stálo v cestě, 3:3. A protože se během šedesáti minut o vítězi nerozhodlo, přišlo na řadu prodloužení. Hosté v nastaveném čase pokračovali v předchozím náporu, ale ke své smůle si pomohli nedovoleným zákrokem. A Znojmo i tentokrát prohřešek trestalo. Tomáš Latner dostal kotouč do mezikruží a odtud jej poslal přesně pod horní tyčku Gábovy klece, 4:3.