Slavia
1/3
2/3

Po pauze vykročili Orli vítězně

Z n o j m o - Po reprezentační přestávce Orli zvítězili a uťali tak sérii pěti proher. Jejich vítězství se nerodilo lehce. Ze začátku nepůsobili dojmem, že by jim pauza pomohla, Slavia se dostala do dvoubrankového vedení. Až branka Puchera ve vlastním oslabení je nakopla k lepší hře, ovládli svůj led a Pražanům už nedovolili skórovat. Zato Znojmo přidalo další tři góly které vstřelili Dopita, Růžička a Selingr. Slavia tak opět odjíždí ze Hostan arény s prázdnou.
Znojmo mělo ihned na začátku zápasu velmi dobrou příležitost v podobě početní převahy, ale byli to hosté kteří první zahrozili. Po vypíchnutém puku na modré se řítil do útoku Bednář, Trvaj lapačkou kryl. Domácí se v prvních minutách do šancí moc nedostávali. Slavie naopak hýřila aktivitou a snažila se střílet z každé pozice. Důkazem toho byl Bednář, jenž zpoza obránce vyslal nepříjemnou střelu na Trvaje, napodobit se ho snažil Doležal, znojemský gólman byl v obou případech na svém místě. Orli se dostali do větší brankové příležitosti v 7. minutě. Slávistický brankář Svoboda se snažil vyhodit puk od vlastní branky po mantinelu, avšak ten přistál přímo na hokejce jeho znojemského jmenovce, který bez váhání střílel do prázdné brány. Gólman se ale stihl včas vrátit mezi tyče.

V 10. minutě v přesilové hře se Pražané ujali vedení. Po ideální přihrávce napříč útočným pásmem vypálil Sup jednoduše puk do poloodkryté znojemské svatyně. Domácí se snažili odpovědět v zápětí. Do ideální skórovací pozice poslal Růžička Puchera, jenže kotouč mu na hraně brankoviště přeskočil hokejku. Ve 14. minutě to mohlo být už o dvě branky. Z pravé strany vystřelil švihem Jass, Trvaj vůbec nic neviděl, přesto puk reflexivně zneškodnil. Znojmo mělo v první části několik přesilovek, avšak v některých mělo problém vůbec vystřelit. Slavia tak zaslouženě vyhrála první třetinu.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe hosté. Po necelých dvou minutách dokázal z nenápadného průniku dva na jednoho prostřelit Trvaje Sobotka. A mohlo být ještě hůř. Ve 24. minutě dostala Slavie možnost zahrát si 87 sekund dlouhou dvojnásobnou přesilovku, kterou chtěli okamžitě využít. Čermákovu ránu od modré tečoval Pucher a puk jen těsně přeletěl Trvajovu branku. Znojmo přečkalo přesilovku bez obdrženého gólu. Samo chtělo dát kontaktní gól. Plášek vyslal křižnou přihrávkou přes střední pásmo do protiútoku Hamana, který tvrdě pálil a Svoboda nadvakrát kryl. O pár minut později přenechal znojemský Svoboda puk Němečkovi, jenž se protlačil až před brankáře hostí, avšak ten mu puk v rozhodující chvíli vzal z hole.

Orli se snížení dočkali v 35. minutě. Paradoxně v oslabení. Pucher zachytil v obraném pásmu puk, dostal se do samostatného úniku a nekompromisně zavěsil. Za dalších 70 sekund již bylo vyrovnáno. V početní výhodě se k odraženému puku dostal Dopita, který nezaváhal a vyrovnal. Domácím nalilo vyrovnání novou krev do žil. V další gólové příležitosti se ocitl Plášek. Z bezprostřední blízkosti ale nedokázal najít skulinku ve Svobodově postoji. Slavia se však brzy otřepala a do konce třetiny stihla ještě několikrát zahrozit. Střely Hrušky, Beránka, Žižky a Čermáka skončili na pozorném Trvajovi.

Do závěrečné části nastupovali Orli s daleko větším sebevědomím a motivací. Soupeře nepouštěli do šancí, zato sami se do nich dostávali daleko lehčeji než v úvodu zápasu. Příkladem byla přesilovka Slavie, ve které Pražané vůbec nezahrozili, zato Znojmo se chvíli na to dostalo poprvé v utkání do vedení. Ve 47. minutě přihrával Pucher Kotaškovi. Ten vystřelil z voleje, střela mu nesedla a kotouč doklouzal k volnému Růžičkovi, jenž bez problémů skóroval. V další šanci se zjevil Dopita. Po Eratově vypíchnutí puku ve středním pásmu se dostal téměř sám před Svobodu, avšak vystřelil jen do jeho hrudi.

Deset minut před koncem se ke slovu dostali opět hosté. Po pěkné kombinaci střílel z první Bednář, Trvaj levým betonem vyrazil a chvíli nato vychytal bravurně i Čermáka, který tečoval těsně před ním Sobotkovo nahození. V 55. minutě zaúřadovali znovu domácí. Erat vyslal přiťuknutím do samostatného nájezdu Selingra, který přesnou ranou mezi nohy slávistického brankáře zvýšil náskok Orlů. Slavia nebyla daleko od „bůra“. Po neúspěšné kombinaci před brankou poslal Pucher puk na modrou odkud z první vypálil Bičánek. Svoboda puk chytil efektně lapačkou. Chvíli nato se před pražským brankářem ocitl úplně sám Plášek, ale skvělého gólmana nepřekonal. I tak Orli přerušili sérii pěti proher v řadě.

Jan Votruba (Znojmo): Díky tomu, že jsme přežili přesilovku tři na pět, vzápětí jsme dali dva rychlé góly, jsme se dostali zpátky do hry. První půlka zápasu nám vůbec nevyšla, tam jsme utekli hrobníkovi z lopaty. Bojovností a vůlí jsme utkání zvládli až do konce. Ve druhé třetině jsme se zlepšili i takticky a doufám, že nám toto vítězství pomůže.

Ondřej Weissmann (Slavia Praha): Od začátku se utkání pro nás vyvíjelo příznivě, odehráli jsme velice slušnou první třetinu. Nepustili jsme domácí moc do šancí a v přesilovce jsme se dostali do vedení. Dobře pro nás začala i druhá třetina. Za stavu 2:0 jsme měli ještě přesilovku pět na tři, tu jsme bohužel neproměnili a tím jsme dostali domácí do sedla. Při vlastní přesilovce jsme dostali trošku hloupý gól a od té doby se hra otáčela. Domácí vzápětí využili přesilovku, na což už jsme nedokázali odpovědět. Myslím si, že takové utkání bychom měli zvládnout. Při našem vedení jsme se zbytečně soustředili na útok, místo abychom pozorně bránili. To nás stálo vítězství.