EBEL - pá 30. 10. 2015
6:7p
2:1, 2:4, 2:1 - 0:1
Klagenfurt

Po strhující přestřelce odjíždí Klagenfurt šťastnější

Oba týmy se po celý zápas přetahovaly o vedení. Ještě pět minut před koncem Znojmo sice prohrávalo o dvě branky, ale díky skvělému nasazení dotáhlo zápas do prodloužení, ve kterém v poslední minutě rozhodli hosté o bonusovém bodu.

Souboj mezi Znojmem a Klagenfurtem začal podle očekávání zostra. Navzdory tomu, že se hosté dostali do první šance, to byli domácí, kdo první měnil stav skóre. Špaček se obtočil kolem branky a našel křižnou přihrávkou Jana Šedu, kterému se sice nepovedlo trefit kotouč ideálně, puk však i přesto doputoval do klece. Znojmo první branka nakopla a začalo se ještě více tlačit do brány. Lattner na útočné modré předal puk Coltonu Yellow Hornovi, který předvedl krásné individuální zakončení. Nejproduktivnější hráč soutěže nabral rychlost, natlačil se přes obránce k bráně, položil brankáře a zasunul kotouč do odkryté klece. Utkání se v tu chvíli pro Orly vyvíjelo skvěle, jenomže v 19. minutě Manuel Geier využil přesilovou hru a snížil na rozdíl jediné branky.

Druhou periodu začali aktivněji hosté a mohli se hned radovat z vyrovnání. Vzápětí znojemský strážce brány Nechvátal vytáhl po Banově střele exkluzivní zákrok, když na poslední chvíli vychýlil kotouč putující do brány ze své trajektorie. Netrvalo dlouho a s góly se roztrhl pytel. Nechvátalovi se nepovedlo udržet střelu od modré a pohotový Manuel Ganahl srovnal stav utkání. Rakušany vstřelená branka motivovala ke zvýšení obrátek, Mark Popovic přebruslil obránce a svoji individuální akci zakončil švihem pod břevno.

To ale nebylo zdaleka všechno. Orli zabrali a vzápětí se i oni radovali ze srovnání skóre. Jakub Stehlík nahodil puk od modré a ten propadl až za Brücklerova záda. Necelou minutu poté se Libor Šulák zmocnil ve vlastním pásmu kotouče, projel přes celé hřiště kolem obránců a překonal i samotného brankáře Klagenfurtu. Rakouský brankář dva góly v tak rychlém sledu nevydržel a rozhodl se vystřídat. Jeho pozici v bráně zaujmul Pekka Tuokkola.

Znojmo bylo na koni, vedlo a neustále se hnalo dopředu. Paradoxně to však byli hosté, kdo vstřelil branku. Manuel Geier vyslal od modré tvrdý projektil, který zapadl do horního růžku znojemské branky. Pokud si někdo myslel, že bude ve druhé třetině s gólovou smrští konec, tak se mýlil. Naneštěstí pro domácí se Klagenfurt dostal do přečíslení dva na jednoho, které vyřešil Koch předáním kotouče na hůl Olivera Setzingera, jenž přehodil padajícího Nechvátala a dostal svůj tým do vedení.

Třetí dějství se v očích znojemského fanouška nezačalo vyvíjet vůbec dobře. Ve 41. minutě se dopustil jinak bezchybný Nechvátal velké hrubky, když při rozehrávce namazal přímo na hůl Olivera Setzingera, ten trefil odkrytou svatyni a navýšil náskok svého týmu na dvě branky. Také na domácího brankáře už to bylo příliš a podobně jako jeho sok v barvách Klagenfurtu, přepustil své místo Tomáši Fučíkovi. Znojmo se nehodlalo s nepříznivým stavem smířit a vyvíjelo neustálý tlak. Dlouho to vypadalo, že se mu nepodaří prokletí jménem Pekka Tuokkola prolomit, až se v 56. minutě při přesilové hře podařilo Davidu Bartošovi dorazit Šedivého střelu do brány. Orli vystupňovali svůj tlak, odvolali brankáře, zamkli soupeře v jeho pásmu a vytvořený nápor přinesl kýžené ovoce. Šedivý našel zpoza brány Coltona Yellow Horna a kanadský útočník s indiánskými předky předvedl svůj smrtící instinkt rozeného střelce, když svojí střelou k bližší tyči poslal utkání do prodloužení.

V prodloužení, které samotní hráči považují téměř za noční můru, nebylo o emoce a drama nouze. Byl k vidění hokej nahoru dolů, hráči se pouštěli do útoku a vzápětí se museli okamžitě vracet do obrany. Jednou se dostali do přečíslení domácí, podruhé hosté. Diváci na znojemském stadionu byli svědky opravdu strhující podívané. Do velké šance se dostal Šulák, který podobně jako u svého předchozího gólu projel přes obránce, a dostal se až před samotného brankáře. Ten však jeho blafák na poslední chvíli vystihl lapačkou a Klagenfurt se pustil okamžitě do protiútoku, ze kterého pramenila rozhodující branka. Přečíslení dva na jednoho vyřešil obránce Jason DeSantis střelou k bližší tyči a zařídil Rakušanům cenné vítězství.

Ohlasy trenérů

Miroslav Vybíral (Znojmo): Nedodrželi jsme to, co máme hrát. Nepovedl se nám vstup ani do jedné ze třetin, až pak v prodloužení. Ale to je strašně málo. Dostat sedm gólů doma není hra ze zabezpečené obrany, kterou potřebujeme hrát. Dokola si můžeme říkat o faulech, ale je to o zodpovědnosti některých hráčů. Byla tam i pozitiva, například v první třetině, kdy jsme šli do dvoubrankového náskoku. Poté ale uděláme zbytečný faul a Klagenfurt to zvládne potrestat. Musíme hrát v těchto situacích zodpovědněji.