Jihlava
1/3
2/3

Po velkém boji berou Orli jen bod

<em>Znojmo</em> - Utkání začalo svižně. Znojmo sice už od první minuty prohrávalo, ovšem Sedlák gólem z trestného střílení vyrovnal. Zápas se hrál ve výborné divácké kulise, šance si vytvářely oba celky, ovšem zároveň se činili oba gólmani. Když po 65 minutách svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav, na řadu musely přijít samostatné nájezdy, ve kterých hosté rozhodli o tom, že bonusový bod poputuje s nimi na Vysočinu.

Ze zápasu neuběhla ani minuta a už se hosté radovali z gólu. Domácí ztratili puk na útočné modré, Čachotský našel v mezikruží volného Daniela Hodka, který poslal hosty do vedení. Orly to však nezlomilo a za dvě minuty bylo vyrovnáno. Za faul na pronikajícího Svobodu bylo nařízeno trestné střílení, které střelou pod Řehořovu vyrážečku proměnil Přemysl Sedlák. Utkání pokračovalo ve velkém tempu, velkou šanci spálil v přesilové hře Čachotský, když nedokázal zasunout kotouč do odkryté branky. V další příležitosti nedokázal Horčičku přelstít Haluza. Na druhé straně se před Řehořem zjevil s pukem na holi zcela osamocený Staněk, ale kotouč napálil jen do jeho ramene. Oba celky si vytvořily další šance, avšak jak Rytnauer a Mareš na straně Jihlavy, tak i Kolafa nebo Hradecký na straně Znojma svůj tým do vedení neposlali.

Druhá část pokračovala ve svižném tempu. Jako první vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře David, po něm Hradecký a Meidl, ale ani jeden pokus nebyl úspěšný. Za Jihlavu se osmělil exznojemský Čachotský, ale sám před Horčičkem trefil jen jeho beton. V následné přesilovce mohla jít Dukla znovu do vedení. Nejprve kryl domácí brankář tvrdou ránu Posmyka, následně sám před orlí svatyní minul Mareš. V polovině utkání se po chybě znojemských beků dostal do velké šance Hrbatý, ale trefil jen Horčičkovo rameno. Oba celky si posléze vyzkoušeli přesilovou hru, ale skóre zůstalo do druhé sirény nezměněné.

V závěrečné třetině začali Orli aktivněji. Nejdříve pálil v dobré pozici Svoboda jen do Řehořovy hrudi. V následné početní převaze střílel dvakrát Morava, ale nejprve jen do brankáře Jihlavy, poté mimo. Poslat Znojmo do vedení chtěl Plášek, který projel přes půl hřiště s pukem, obtočil se kolem obránce, nebezpečně střílel, ale výtečný Řehoř vytěsnil puk mimo svou branku. V rychlém protiútoku se před Horčičku dostal Hodek, domácí brankář vyrazil puk ramenem. Poslední desetiminutovka se nesla ve znamení vylučování. Obě mužstva tak mohla rozhodnout ve svůj prospěch. Ovšem ani jihlavští Hubáček s Hodkem a po nich na druhé straně Plášek s uzdraveným Svobodou na brankáře svého soupeře nevyzráli. Gólmani obou týmů byli v tomto střetnutí excelentní.

Zápas dospěl do prodloužení. V něm to nejdříve zkoušel znojemský obránce Kolafa, poté jihlavský Ficenc, ale ani jeden hráč nebyl úspěšný. V následné hře 3/3 se do šance probil Havlík, ale Řehoř jeho ránu vykopl betonem. A když na Horčičku nevyzrál Chvátal, na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich za domácí postupně neuspěli Havlík, Sedlák ani Protivný, zatímco za hosty byl úspěšný bývalý útočník Znojma Tomáš Čachotský, který tak zařídil svým barvám bonusový bod do tabulky.

Jan Neliba (Znojmo): Měli jsme špatný začátek, přestože jsme hráče upozorňovali, že Jihlava v poslední době hodně bodovala. Jenže udělali jsme chybu, konkrétně Hořava, a pak to pro nás bylo hodně těžké. Dá se říct, že zápas byl vyrovnaný. V prodloužení jsme chtěli vyhrát, Karel Plášek měl vyloženou šanci, ale Jihlava mohla taky rozhodnout. Chtěli jsme dva body získat, ale co se dá dělat, je to sport. Hráči celý zápas odbojovali, momentálně nemáme takovou tu hokejovou lehkost.

Roman Mejzlík (Jihlava): Třetí zápas v řadě jsme vyhráli na nájezdy, těžko říct čím to je. Možná nám chybí trochu štěstí, abychom vstřelili rozdílový gól, často uhráváme výsledky 1:1 nebo 2:2, na druhou stranu to ukazuje na sílu mužstva, které dobře pracuje. Dnes to byl především dobrý kolektivní výkon, obě mužstva hrála dobrý hokej, zápas měl parádní atmosféru z obou stran a jsme rádi, že bereme dva body.