Orli Znojmo Orli Znojmo
25. kolo
1. liga - so 28. 11. 2009
Chomutov
8:2
2:0, 4:1, 2:1
Znojmo

Podruhé se překvapení nekonalo, Chomutov nedal Orlům šanci

Chomutov - Po nečekaném středečním dvoubodovém zisku na ledě lídra soutěže z Ústí nad Labem čekal znojemské mužstvo další náročný duel s favoritem ligy v Chomutově. Severočeši překvapení nepřipustili a potvrdili, že se jim proti Znojmu daří. Orlům i podruhé uštědřili vysokou porážku, po dvou gólech si připsali Radek Duda a znojemský rodák Milan Procházka, který přispěl k tomu, že Luboš Horčička poprvé v letošní sezóně přenechal místo v kleci svému náhradníkovi. Mladý Ondřej Kacetl si tak při svém prvním startu mezi seniory prožil křest ohněm. Dva znojemské góly obstarali útočníci Tomáš Hradecký a Karel Plášek.

V rámci 25. kola druhé nejvyšší hokejové soutěže přijeli na led chomutovského stadionu hráči Znojma. Ačkoli figurují Orli v tabulce venkovních zápasům až na 11. pozici, v minulém kole loupili na ledě doma dosud neporaženého Ústí nad Labem a dnešní zápas tak sliboval vyrovnanou bitvu.

Zápas začal v ostrém tempu. Už po pětatřiceti sekundách se na trestnou lavici poroučel znojemský Hořava. Samotnou přesilovku sice domácí hráči nevyužili, ale v čase 2:43, tedy osm sekund po jejím konci, zachytil špatně vyhozený puk chomutovský Milan Procházka a po jeho přihrávce Radek Duda poprvé rozsvítil světlo za zády znojemského Horčičky. Hosté poprvé na domácí branku vystřelili až v čase 6:30, kdy seděl na trestné lavici chomutovský Hašek za nedovolené bránění.

Skóre se do konce první třetiny měnilo ještě jednou. V čase 17:39 na ledě znovu úřadovala první chomutovská lajna. Milan Procházka vystřelil z levého kruhu a Luboš Horčička v brance hostů pozdě sklapl své chrániče – 2:0. O další vzrušení se postarali v čase 19:01 Tomáš Vyletelka a Jakub Grof, když se prvně jmenovaný poroučel na trestnou lavici za sekání a druhý za následnou hrubost.

Druhá část hry začala ve stejně ostrém tempu jako první. Uplynulo pouhých 61 vteřin od úvodní sirény, po špatné chomutovské souhře se k puku dostal Přemysl Sedlák, ten přihrál Tomáši Hradeckému a stav byl 2:1. V čase 24:16 ale poslal do dvougólového náskoku chomutovské Zdeněk Skořepa, jehož střela z mezikruží prošla až za záda Horčičky – 3:1. Uplynuly dvě minuty a fanoušci Chomutova mohli jásat znovu. Čistý průstřel všeho před znojemskou brankou včetně Luboše Horčičky si na svůj účet mohl připsat Milan Procházka, kterému asistovali František Bombic a Lukáš Pulpán.

Pátou branku přidal v 34 minutě zápasu Jaroslav Hašek a brankový účet druhé třetiny uzavřel v sedmatřicáté minutě Michal Jeslínek, který bleskově v přesilové hře potrestal předchozí faul, kterého se na něm dopustil v okamžiku, kdy jel sám na znojemskou branku, hostující obránce Lubomír Štach. Pátá branka vyhnala z branky hostů Luboše Horčičku a mezi tyčky se postavil Kacetl. Do šaten se odcházelo za stavu 6:1 pro domácí hráče.

Ani v třetí části hry nečekalo necelých šestnáct set diváků na branku příliš dlouho. Bohužel pro domácí fanoušky ale padla za záda domácího Hanuljaka, a to dokonce při přesilovce bílomodrých v čase 43:40. V oslabení se trefil Karel Plášek. Odpověď přišla v čase 47:08, kdy sedmou branku přidal Radek Duda. Poslední branka pak byla připsána Petru Jírovi, puk si ale do vlastní branky srazil jeden z hostujících obránců. Znojemští orli se tak na zpáteční cestu na jih Moravy vydali s osmibrankovým přídělem.


Autor: Lucie Štěrbová, Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Roman Barták 0 0 0 0 0
Miroslav Barus 0 0 0 -2 0
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Jiří David 0 0 0 0 0
Adam Havlík 0 1 1 0 0
Petr Hořava 0 0 0 -2 0
Tomáš Hradecký 1 0 1 -1 0
Richard Jarůšek 0 0 0 -1 0
Tomáš Kolafa 0 0 0 -4 0
Václav Meidl 0 0 0 -2 0
Marian Morava 0 0 0 -2 0
Karel Plášek 1 0 1 0 2
Tomáš Protivný 0 1 1 2 0
Přemysl Sedlák 0 1 1 -1 0
Lubomír Štach 0 1 1 2 4
Petr Štrach 0 0 0 -3 2
Tomáš Vyletelka 0 0 0 -2 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Luboš Horčička 37 0 6 18 75,00 0 0
Ondřej Kacetl 23 0 2 8 80,00 0 0

Ohlasy k utkání

Radim Rulík (Chomutov): Podali jsme dobrý výkon a jsem rád, že za stavu 2:1, kdy jsme dostali na začátku druhé třetiny kontaktní branku, kluci zabojovali a nenechalo to na nás žádné stopy. Zabrali jsme a zaslouženě jsme tu třetinu vyhráli 4:1 – to rozhodlo o celém zápase. Loni jsem Znojmo trénoval, jsou tam tedy hráči, s kterými jsem loni pracoval, ale nevím přesně, kolik jich dnes nastoupilo. Rád jsem je dneska viděl.

Jan Neliba (Znojmo): Myslím si, že to bylo vyrovnané - víc než ukazuje výsledek. Bohužel jsme udělali moc chyb a Chomutov nás stejně jako při posledním zápase u nás doma potrestal – tehdy jsme prohráli 2:6, dneska 2:8. Nedá se nic dělat. My nemáme takové „ranaře“ jako je Procházka, Duda, Kraft. Dnes nás právě tihle hráči poslali do kolen. Bereme to – soupeř byl lepší.

Související články

Naši soupeři
pá 27. 11. 2009

Překvapí orlí družina i v Chomutově?