Chrudim
1/3
2/3

Poprvé v sezóně se znojemští diváci nedočkali branky

<em>Znojmo</em> - K poslednímu zápasu základní části přijela do znojemské Hostan arény Chrudim. Domácí již bojovali jen o co nejlepší umístění, ale v zápase se jim téměř nic nedařilo a poprvé v sezóně nedokázali soupeři vstřelit branku. Hostům se to povedlo už v první třetině, kdy využil přesilovou hru Marek Drtina. Druhý chrudimský gól padl na začátku třetí dvacetiminutovky, postaral se o to ve vlastním oslabení Patrik Fořt.

Poměrně dost diváků zavítalo v sobotní podvečer do znojemské Hostan arény na poslední zápas základní části, kdy Znojmo hostilo Chrudim. První třetina přinesla podprůměrný hokej, domácím se téměř nic nedařilo a hosté spoléhali především na obranu. Orli hráli v úvodu tři přesilovky, se kterými jistě nebyli spokojeni, neboť se jim chrudimské hráče nepodařilo nijak překvapit a tím pádem ani ohrozit gólmana Landsmana. Hostům stačila jedna jediná početní výhoda a už vedli. Pouhých pětadvacet sekund uplynulo od vyloučení Štacha a Horčička už tahal puk z branky. Marek Drtina obdržel kotouč na modrou a prostřelil houšť clonících hráčů až za brankovou čáru – 0:1. Při hře čtyři na čtyři spálil největší akci domácích v úvodním dějství Barus, jenž se octl před Landsmanem, ale ani na druhý pokus jej neprostřelil. Třetinu dohrávalo Znojmo v oslabení.

Ani ve druhé dvacetiminutovce nepředvedla mužstva příliš pohledný hokej. Chrudim do ní sice vstoupila s přesilovou hrou, ovšem skóre se neměnilo ani po Zadinově pokusu, který vypálil sice z ostrého úhlu, ale Horčičkovi puk způsobil velké problémy. Na druhé straně se neprosadil ani Štrach od modré a ani Sedlák z prostoru před brankou. Následovala přesilovka Orlů, při které začali znojemští diváci dávat najevo nespokojenost pískotem, neboť nepřesné přihrávky připravovaly hráče o útočné pásmo. V polovině třetiny předvedl vynikající zákrok chrudimský gólmana, který se rychle přesunul k druhé tyči a v pádu zlikvidoval lapačkou Havlíkovu střelu po Hamanově nahrávce. Na straně Znojma musel zasahovat Horčička proti dvěma nebezpečných střelám chrudimských beků. A vyznamenal se i tři minuty před koncem třetiny, kdy nejprve zlikvidoval Martince a poté jej nepřekvapila ani střela Toužimského od modré.

Ve vlastním oslabení v úvodních minutách třetího dějství projel Patrik Fořt středním pásmem a z pravého křídla střelou přes obránce nachytal znojemského gólmana střelou mezi betony – 0:2. Domácí sice v této části hosty jasně přestříleli a Horčičkovi musela být v brance místy zima, když jeho spoluhráči nepouštěli hosty skoro ani do pásma ve vlastním oslabení, ale i přesto to nebylo nic platné. V jednapadesáté minutě udělal Sedlák prostor Hradeckému, jenž z dobré pozice trefil gólmanovu hruď. Také Štachův pokus o pokoření branky ztroskotal. V posledních dvou minutách vyloučil hlavní sudí hostujícího Šedu a Znojmo se ještě mohlo pokusit o zkorigování stavu, ovšem ani power play nepomohla a o vítězi tak bylo rozhodnuto.

Chrudim tedy bude od příštího týdne bojovat o záchranu v play out a na Orly čekají vyřazovací boje s Benátkami nad Jizerou.

Jan Neliba (Znojmo): Je to zklamání, hlavně kvůli fanouškům, kteří znovu přišli v hojném počtu, a my hráli jako krasobruslaři. Předvedli jsme jeden z nejhorších domácích výkonů a od publika si vyslechli největší pískot za celou sezónu, srovnatelný snad jen s utkáním s Jihlavou. Nastoupili jsme bez odhodlání, bojovnosti a důrazu a s tím Znojmo nevyhraje žádný zápas. Předávali jsme si puky bez zakončení, to se nelíbilo nám a oprávněně ani fanouškům. Doufejme, že na play off se mužstvo připraví daleko zodpovědněji.

Pavel Rohlík (Chrudim): Znojmo je doma možná nejaktivnější soupeř v první lize, čemuž jsme přizpůsobili naši taktiku. Dva tréninky jsme se na tento zápas připravovali, hráli z obrany a věděli o slabinách domácích, které se nám podařilo využít. Přestože Znojmo asi bylo opticky lepší, do velkých šancí jsme soupeře nepustili a podpořeni výborným gólmanem zaslouženě vyhráli. Před play out mají kluci velké sebevědomí a přestože dnes Šumperk znovu, počtvrté v sezóně, porazil jasně silnější Olomouc, pokud budeme takto pokračovat, nemáme se čeho bát.