1:2, 0:1, 0:3
1/3
2/3

Posily se podílely na šestibrankové výhře v Klagenfurtu

Orli prolomili střeleckou impotenci z minulého utkání a na ledě Klagenfurtu se vyřádili šesti góly. Premiérové branky ve znojemském dresu si připsali Petr Šenkeřík a David Roupec. Také kapitán Jiří Beroun se letos poprvé trefil do černého.

Orli vkročili do utkání ve velkém stylu. Již v první minutě musela sice na trestnou lavici nová akvizice David Roupec, avšak hosté se výhody soupeře nezalekli a Petr Šenkeřík se po přesné přihrávce prosadil z prostoru mezi kruhy, čímž docílil své premiérové branky ve znojemském dresu.

Další gól na sebe nenechal dlouho čekat. V šesté minutě skóroval z bezprostřední blízkosti kapitán Jiří Beroun. Vzápětí si zahrál Klagenfurt přesilovku pět na tři. Netrvalo dlouho a Nechvátala propálil Jamie Lundmark. Hra se trochu uklidnila a rozvířila ji až první výhoda Orlů. V ní se do dobrých pozic dostali Podešva i Yellow Horn, avšak Brückler již další změnu stavu v první třetině nedovolil.

To se však nedá říci o úvodních sekundách druhé dvacetiminutovky. Znojmo využilo přesilovku, když se trefil přesně do vzdálenějšího rohu branky David Roupec. V sedmadvacáté minutě se před Brücklerem zjevil nehlídaný Podešva, ovšem neuspěl.

V nastoleném tempu se pokračovalo i v druhé polovině základní hrací doby. Orli nevyužili dvě po sobě jdoucí výhody a úspěšnější nebyli ani Rakušané. Do třetí třetiny tak vstupovali s dvoubrankovým mankem.

Ač se snažili, co jim síly stačily, recept na Nechvátala hledali těžko. Walker ani DeSantis své stoprocentní šance nevyužili, a tak si o slovo řekl znovu tým v bílém. Po chybě domácí obrany přidal čtvrtou branku David Bartoš. Dvě a půl minuty před sirénou zamířil Brückler na střídačku a hráči KAC to zkusili v šesti.

Nebylo jim to však nic platné, neboť mezi prázdné tyče trefil puk Marek Biro. Debakl pak dokonal jednadvacet sekund před závěrečnou sirénou Branislav Rehuš. Jednoznačný výsledek 6:1 tak posunul letku trenéra Jiřího Režnara zpět na třetí místo se ztrátou jednoho bodu na první Linz (Rakušané mají zápas k dobru).