Postup potvrzen!

28.02.2003 | Michal Berg

Z l í n - Dvě branky v poslední tříminutovce přinesly Znojmu definitivu play off. Orli ale museli o vítězství těžce bojovat, ponejvíce se svou nervozitou. Díky porážce Plzně s Pardubicemi a Karlových Varů se Vsetínem si Orli zajistili postup do play off už kolo před koncem. Ve vyřazovacích bojích se s největší pravděpodobností po roce opět setkají s pražskou Slavií, druhou variantou jsou Pardubice.

51.kolo, pátek 28. 2. 2003, 17:30, Zimní stadion Luďka Čajky
Zlín
8. Ministr (Pivko, Mokrejš), 17. Veselý (Blaťák, Okál), 39. Ministr (Rachůnek, Galvas) - 6. Beroun (Snopek), 21. Pucher, 23. Uram (Havíř), 57. Pucher, 57. Plášek (Barus). Rozhodčí: Minář, Venglář - Šimůnek, Tošenovjan. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 4544.
Aukro Berani Zlín: Pešat - Galvas, Blaťák, Hriňa, Zubíček, Macholda - Okál, Vlach, Veselý - Rachůnek, Lipka, Jenáček - Mokrejš (34. - 35. Záhorovský), Ministr, Pivko
ORLI ZNOJMO: Altrichter - Benák, Havíř, Snopek, Toman, Soudek, Křetínský - Uram, Haman, Pucher - Melenovský, Vorel, Milan Procházka - Erat, Barus, Plášek - Beroun, Mikulík, Petr Kumstát.

Ne příliš pohledný zápas sehráli Orli ve Zlíně. O svém vítězství rozhodli až v poslední třetině a i počtvrté v sezóně žlutomodrý celek porazili.

Vstup Znojma do zápasu a otevření skóre bylo vcelku kuriozní. V páté minutě Jiří Beroun vystřelil z pravé strany, Pešatovi prošel puk mezi betony a zastavil se na brankové čáře, odkud jej do sítě dorazili vracející se zlínští obránci. Rozhodčí si vzali na pomoc video a po krátkém váhání gól uznali. Premiérová trefa Jiřího Berouna v extralize tak vlastně ani nepocházela z jeho hole.

Zlín však do první přestávky skóre otočil. Nejprve se po Pivkově střele prosadil dorážkou Milan Ministr a druhý gól přidal v 17. miutě Veselý, když šikovně tečoval Blaťákovu přesilovkovou ránu od modré mimo dosah Altrichtera. Ten se sice na dvojici sudích zlobil, protože se domníval, že jej v brankovišti nedovoleně atakoval Vlach, ale branka platila.

Jako vyměnění vstoupili Orli do druhé třetiny. Po mytí hlav v kabině na sebe vzal odpovědnost Peter Pucher a hned 15 vteřin po začátku hry vyrovnal. K brance mu opět výrazně pomohla zlínská obrana, nejprve Pucher obral Blaťáka a Galvas jeho střele pomohl do sítě. O chvíli později se prosadil i Marek Uram, když zvedl puk ve výhodné pozici bekhendem pod horní tyč.

Domácí mužstvo se však nepoložilo a na rozdíl od minulých zápasů dál dřelo a dostávalo se k zakončení. Ale Okál jen nastřelil vyrážečku znojemského brankáře, Jenáček pálil pouze do betonů a pohotová dorážka skončila na břevnu. Přesto se tým trenéra Venery dočkal vyrovnání, když tlak třetí formace zužitkoval podruhé v zápase Ministr.

Nutnost vítězství Znojmu i ve třetí části svazovala ruce a už se zdálo, že zápas dospěje k prodloužení. Udeřilo však v nejméně očekávaný moment. Na trestné lavici pykal Roman Erat, ovšem červené světlo se po obrovské Pešatově minele a Pucherově střele do prázdné branky rozsvítilo za zlínskou brankou. Hned po rozehrání navíc po Barusově přihrávce přidal pojistku v podobě páté branky Karel Plášek a díky informacím z ostatních stadionů mohli Orli slavit třetí postup do play-off ve čtvrtém roce účinkování mezi elitou.

Zdeněk Venera (Zlín): "Ze zápasu jsme měli dost velké obavy, protože v posledních třech týdnech se na nás vyřádila chřipka. Těžko jsme dávali sestavu dohromady. Přesto se utkání nevyvíjelo špatně, ale soupeř byl lepší v koncovce. Rozhodl čtvrtý, pro nás nešťastný, gól Znojma."

Milan Skrbek (Znojmo): "Splnili jsme si cíl, který jsme si pro cestu do Zlína vytyčili. V úvodní třetině jsme nehráli moc dobře, ale potom jsme se zlepšili. Chceme udržet sedmé místo před Vsetínem a narazit na Slavii."