53'
59'
44'

Přesilovky rozhodovaly, Orli si smlsli na Táboru

Znojemští se v domácí derniéře před startem ligy dostávali trochu pomaleji do tempa, postupně ale zařadili vyšší rychlost a soupeři nasázeli šest krásných branek. Přestože šlo o přátelské utkání, rozhodčí rozdali málo vídaných téměř dvacet menších trestů.

Oba týmy nastoupily do utkání ve volnějším tempu, také gólových šancí se zpočátku příliš neurodilo. Trochu více práce měl v prvních minutách Groh, který si vysloužil potlesk tribun po zneškodnění Severovy střely z prostoru kruhu. Hosté byli více u puku a zaměstnávali tak znojemskou obranu, dokázali si vytvořit i krátký tlak. Orli se zkoušeli prosazovat spíše z brejkových situací. Drápky začali vystrkovat až s koncem třetiny, kdy více zaměstnali táborského gólmana - za zmínku jistě stojí nebezpečný pokus Hrušky. Krátce po něm si domácí vysloužili první početní výhodu, dvacet vteřin si také zahráli v převaze pět na tři. A takovou příležitostí se nehodí pohrdnout. Krásnou přesilovkovou kombinaci zametl do prázdné brány Robert Havlát. Do kabin tak mohli odcházet o gól spokojenější Orli.

Prostřední dějství nabídlo velký počet vyloučených hráčů, tím pádem také daleko rozkouskovanější podívanou, která ale seděla více domácím borcům. V další přesilovce uzamkli Orli soupeře před bránou a po pěkné kombinaci navýšil na 2:0 Marek Špaček. Znojemští si díky další početní výhodě opět vytvořili tlak, který v již plném počtu hokejistů na obou stranách dokázali zužitkovat zásluhou Jana Hrušky. Také Tábor se několikrát usadil před Grohem, ale své přesilovky využít nezvládl. Závěr třetiny ještě okořenilo několik potyček, vše začala šarvátka domácího Mareše s Vlčkem, po níž v dalších minutách následovalo několik dalších výměn názorů mezi hráči obou mužstev, skóre už však zůstalo neměnné.

Závěrečná perioda přinesla hned ve svém úvodu branky na obou stranách kluziště. Nejdříve navýšil na 4:0 Martin Šťovíček, krátce poté připravil domácího gólmana Groha o čisté konto Lukáš Endál. I nadále se pokračovalo v nastoleném trendu častého vylučování, hráči na ledě se nebáli pouštět do tvrdších zákroků. Přesilovky se dařily znovu daleko lépe domácím a po rychlém přenesení hry před svatyni Tábora dopravil kotouč do sítě Jakub Jenáček. O šestý, a zároveň poslední gól utkání, se postaral po pohledné individuální akci Ondřej Svoboda.

Jiří Beroun (Znojmo): Tábor měl v přípravě výborné výsledky, takže jsme čekali těžkého soupeře. Dnes se mi zápas z naší strany moc nelíbil. Bylo to takové utahané, nefungovaly nám krátké nahrávky… Výsledek je super, přesilovky nám také vycházely. Bylo to zbytečně vyhrocené, ale my se na takové zápasy musíme nachystat a být mentálně silnější. Pořád to není ta pravá tvář týmu, jakou bychom chtěli.

Zdeněk Kutlák (Tábor): Vzhledem k výsledku není moc co pozitivně hodnotit, ale pořád je to jen příprava. My jsme se se Znojmem potkali poprvé a podle toho jak to tady vedou, to nebude pro nikoho lehký soupeř. Bylo hodně vyloučených, ale to už byla taková groteska. Já se k tomu teď asi nebudu ani vyjadřovat, od toho jsou tam určití lidé aby to srovnali. Čeká nás odveta, podíváme se na to a uvidíme co změnit.