36'
51'
56'

Přestřelka s Vídní body nepřinesla

Znojemští ztráceli na Vídeň pět branek, dokázali náskok snížit na rozdíl pouze jediné. Hosté ale poté opět udeřili a Orli už neměli dostatek sil na zvrácení nepříznivého skóre.

Znojemští hokejisté se dostali v úvodu utkání pod velký tlak. Vídeňští drželi dlouhé minuty útočné pásmo, k vidění bylo hodně kombinací, avšak málo nebezpečných střel. S tou největší, kterou měl na svědomí Nissner, si poradil pozorný Halász. Orlům chvíli trvalo, než odrazili nápor soupeře a sami se probili před Lamoureuxe v bráně Rakušanů. První velké šance měla na svědomí druhá znojemská formace, ale Vainonen ani Luciani nebyli se svými pokusy úspěšní. A neujala se ani bídná přesilovka domácích. A tak přišla jasná odpověď. Nejdříve se po kombinaci trefil za záda přesouvajícího se gólmana Peter Schneider. O třicet čtyři vteřin později se v rozhozené obraně Znojma bez potíží uvolnil Marc-Andre Dorion a sám před Halászem nezaváhal.

Prostřední část odstartovala vyrovnanou pasáží, v níž se střídavě hrálo před oběma brankáři. Poklidnou část narušil až rychlý brejk Vídně, po němž si Peter Schneider položil dotírajícího beka a zavěsil pod víko Halászovy klece. Utkání dále plynulo v poměrně svižném tempu, ale přestože se Znojemští snažili být aktivní, ke snížení nepříjemného stavu to nemohlo stačit. Naopak, když už to vypadalo, že by Orli mohli přitlačit soupeře ke zdi, stačilo Vídeňským přidat plyn, usadit se v útočném pásmu a šikovnou střelou Sondre Oldena navýšit poklidné vedení. Když v čase 35:11 přidal další přesný zásah Taylor Vause začaly případné body z tohoto utkání odplouvat do ztracena.

V posledních třech minutách třetiny se ale ke slovu dostala pověstná znojemská “stahovačka“ a diváci se nestačili divit. Nejdříve z trochu nenápadné akce zavěsil z kruhu Patrik Parkkonen. V obrovském náporu pak po přihrávce k tyči zasunul kotouč do odkryté brány Anthony Luciani. Znojmo nepolevovalo a nutno dodat, že bylo blízko i třetí trefě. Na zdramatizování poslední periody tak bylo alespoň částečně zaděláno.

Dobývání vídeňské brány. Jasný plán pro znojemské hráče, kteří se ho drželi zuby nehty. Dobře postavená tvrz ale dlouho odolávala, a tak nezbývalo než do ní bušit dál. A ona přeci jen povolila. Jan Bulín si před bránou Vídně počkal na svou chvíli a bez kompromisu zasunul za Lamoureuxe. A pak přišel opožděný dáreček pro Orly. Nahození ze středního pásma v podání Jana Lattnera vídeňský gólman hodně podcenil, kotouč tak doputoval až do odkryté sítě. Skóre 4:5 už nevypadalo tak hrozivě. Znojemské naděje ale dostaly v 51. minutě vážnou trhlinu v podobě dokonaného hat-tricku Petera Schneidera. Napětí na tribunách narůstalo. Znojemští skvěle zvládli oslabení, ale krátce po jeho skončení se po zásahu Benjamina Nissnera zakutálel v pořadí již sedmý kotouč do brány Orlů. Na nepříznivý vývoj závěru třetiny dokázali ještě domácí hráči jednou zareagovat v přesilové hře zásluhou Mikko Vainonena. Na nic víc už čas nezbýval.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Poslední tři domácí zápasy jsou jako přes kopírák. Možná kdybychom hráli na Hatích nebo někde na otevřeném kluzišti, tak vyhrajeme. Máme doma plno šancí, ale jednoduše rozdáváme body. Uděláte jednu chybu a takový soupeř, jako je Vídeň, vás automaticky potrestá. Když už se nám to podaří dotáhnout na rozdíl jednoho gólu, tak to zase prodrbeme. Jsem vytočený, ale nedá se říci, že by kluci nechtěli. Snaha se jim upřít nedá. Všude jinde body bereme, ale doma jsme jako uštknutí kobrou.

Je to šílené, kolik doma dostáváme branek. Můžeme trénovat defenzívu a oslabení, ale pak přijde zápas a celý systém se zhroutí jako domeček z karet. Nevím, z čeho všeho jsou kluci doma nervózní. Hlava mi to nebere.