Třinec
1/3
2/3

Proti Třinci si Orli s chutí zastříleli

<em>Znojmo</em> - Poslední zápas třetí čtvrtiny hokejové O<sub>2</sub> extraligy zvládli Orli bravurně, když dokázali doma deklasovat Třinec 6:0. Skóre otevřel hned na začátku zápasu Plášek. Hosté prahli po vyrovnání, zle dotírali a jen díky skvěle chytajícímu Trvajovi, který se po jednozápasové pauze vrátil ve velkém stylu, neskórovali. Pojistku ve formě druhé branky přidal na konci druhé části Dopita. V závěrečné třetině se strhla doslova gólová mela. Orli začali kralovat na ledě a výsledky se brzy dostavili. Skóre postupně navyšovali Kucharczyk, Erat, Selingr a Padělek. Znojmo si tak v této sezóně připsalo svůj nový rekord v počtu vstřelených branek a brankář Jiří Trvaj po bezchybném výkonu svoji třetí nulu v sezóně.

Do úvodní třetiny vstoupili lépe domácí hráči. Už ve druhé minutě neudržel Novotný puk ve své náruči a dojíždějící Plášek jej doklepl do branky hostů. Třinec mohl vzápětí odpovědět, ovšem Štefanka střílel jen do Trvaje. Orli měli poté možnost přesilové hry, ale ani Selingr a po něm ani Kotaška v dobré příležitosti gól nevstřelili. V zápětí měl možnost početní převahy i Třinec. Nejdříve se osmělil Martynek, který byl sám před Trvajem, ale puk mu přeskočil hokejku, za chvíli to zkoušel Barinka, ovšem střílel jen do betonu domácího brankáře.

Diváci viděli pohledné utkání s množstvím šancí na obou stranách. V té další se ocitl hostující Moravec, který byl sám před Trvajem, ale ani on neuspěl. Štefanka pak dvakrát potrápil své bývalé spoluhráče. Nejprve jej vychytal znojemský gólman a krátce nato střílel těsně nad. Znojmo mohlo svůj náskok do konce třetiny ještě zvýšit, ale proti Demelově šanci se vytáhl brankář Novotný.

Začátek druhé části už nebyl tak svižný, jako v první třetina. V první větší příležitosti se ocitl Seligr až ve 28. minutě. Stav však zůstal nezměněný. Na druhé straně se ve velké šanci ocitl Barinka, Trvaj se roztáhl na brankové čáře a znemožnil tak skórování. Znojmo mělo o něco více příležitostí než jeho soupeř. Ve 32. minutě ve vlastním oslabení ujel třineckým zadákům Selingr, za brankou viděl samotného Dopitu, ke kterému ale přihrávka nedošla, neboť do dráhy puku vložil svoji hůl třinecký brankář.

Hosté pak přeci jen zaútočili. Po Štefankově střele od modré dorážel Moravec, ale na vyrovnání nedosáhl. Co se nepovedlo v početní výhodě Třinci, to se povedlo Znojmu. Přesilovkovou kombinaci zakončoval Dopita, který na první pokus sice neuspěl, ale z dorážky se už nemýlil. Oceláři mohli ještě do přestávky aspoň snížil, ovšem Barinkou tečovaný puk skončil pouze v Trvajově klíně.

V závěrečné části si nejdříve vybral svůj šťastný okamžik hostující brankář. Demelova střela se totiž odrazila od pravé tyče jeho branky. Orly stále nejvíce zaměstnával útočník Štefanka, ovšem proti Trvajovi uspět nedokázal. V rozmezí 47. a 48. minuty přišly velké chvíle domácích. Nejdříve drze pronikl před branku Kucharczyk a zvýšil na rozdíl tří branek.

Přesně devadesát sekund poté projel k Novotnému Erat a ačkoliv byl podražen, zasunul puk k pravé tyči. To byla pro hosty velká rána. Znojmo bylo od té chvíle na ledě jasně aktivnější. Kotaška prokličkoval půl hřiště, nasadil ke střele, ale trefil jen Novotného, který krátce nato zlikvidoval lapačkou střelu Selingra. Závěr zápasu patřil Orlům. Nejdříve po pěkné kombinaci skóroval do odkryté branky Selingr a minutu po něm dal výsledku konečnou podobu Padělek.

Pavel Hynek (Znojmo): Do utkání jsme vstoupili šťastným gólem. Za stavu 1:0 a 2:0, kdy se utkání lámalo, nás výrazně podržel Jirka Trvaj. Po dalších gólech se to už zlomilo.

Břetislav Kopřiva (Třinec): Utkání jsme bohužel nezvládli. Příčin bylo víc, ale hlavní byla ta, že jsme neproměňovali šance, které jsme si v prvních dvou třetinách vytvořili. Myslím si, že utkání bylo vyrovnané, určitě jsme nijak herně nepropadli. Samozřejmě třetí a čtvrtý gól zápas zlomil a my už jsme dohrávali v chaosu. Pak už to nemělo nic společného s tím, co jsme tady chtěli hrát.