Zlín
1/3
2/3

Proti Zlínu bez bodu

Z n o j m o - Ani ve druhém letošním utkání nedokázali Orli se zlínskými Medvědy bodovat. Nedařilo se jim střelecky a stejně jako v prvním vzájemném zápase dokázali do branky Hamé poslat jediný puk, když <b> Peter Pucher</b> využil na začátku poslední třetiny přesilovku. Tento gól sice pomohl zvýšit tlak, ale ani to nevedlo k úspěchu. Znojmo má problémy nejen s produktivitou, ale i s herním projevem.
Hned na začátku úvodní dvacetiminutovky se naskytla Orlům možnost zahrát si téměř dvě minuty dvojnásobnou přesilovku. Avšak zaujala pouze akce, kdy po Dopitově přihrávce z rohu napříč pásmem tečoval Erat, ale Čech reflexivně vytáhl puk mimo branku. V 6. minutě se už málem domácí radovali. Plášek vyslal Berouna do brejku, ten byl vytlačen až do rohu, přesto se pokusil vystřelit a trefil z boku tyč zlínské svatyně. Krátce nato dostal Zlín příležitost si také zahrát hru 5 proti 3. Hosté ji chtěli okamžitě využít. Trvaj musel několikrát zasahovat. Nejdříve vykryl Hamrlíkovu ránu z kruhu, pak i dorážku Novotného a Lešky.

Další šance se diváci dočkali až ve 12. minutě. Nahození od modré tečoval Růžička a puk šel obloučkem nad. Pět minut před koncem prvního dějství padl první gól. V přesilové hře pálil od modré Hamrlík, puk byl ještě tečován a doplachtil až za bezmocného domácího brankáře. Znojmo se snažilo ihned odpovědět. Prudkou ránu Mojžíše od modré vykryl Čech jen se štěstím, avšak domácí už do konce třetiny vyrovnat nedokázali.

V úvodu prostřední části dostali Orli další tvrdou ránu. To když hosté zvýšili na rozdíl dvou gólů. Z nenápadné akce za brankou přihrával Leška volnému Rachůnkovi, který ránou do odkryté části Znojemské kasy nedal Trvajovi šanci. Jihomoravané se dlouho nemohli dostat do žádné velké příležitosti. Až ve 27. minutě zatáhl Plášek po pravé straně, přenechal najíždějícímu Eratovi, který mířil dobře do levého horního růžku branky. Čech si ale jeho ránu vychutnal lapačkou.

Domácí si nedokázali vytvořit žádnou velkou příležitost a Zlín v klidu hlídal své dvoubrankové vedení. Ve 37. minutě po ideální přihrávce prolétl mezi dvěma beky hostí Němeček, ale v rychlosti nestihl zpracovat puk a navíc byl dobře atakován, tak nestihl přesně zamířit. Za minutu přidal Zlín už v pořadí třetí gól. Po tečované střele Kubiše cinkl puk o břevno, vzápětí však dorážel Leška a překonal Znojemského brankáře potřetí. O chvíli později mohlo být pro Orly ještě hůř. Po vyhraném buly se až před Trvaje prodral Rachůnek, jenže ani nadvakrát ho nepřekonal.

V poslední části se Jihomoravané osmělili dřív. Od modré vystřelil Jareš, před brankou stihl ještě tečovat Haman, ale puk se odplazil mimo brankoviště. Na druhé straně nebezpečně střílel Hamrlík, puk letěl jen těsně vedle levé tyče Trvajovy svatyně. Ve 46. minutě při početní výhodě mohli příznivci Orlů konečně zakřičet gól. Plášek zastavil puk u levého mantinelu, přihrál přesně najíždějícímu Pucherovi, který z otočky našel skulinku u pravé Čechovy tyče. Domácí byli při chuti. V další velké šanci Šmach přistrčil puk Růžičkovi, který se prokličkoval až před Čecha a přihrával ještě před prázdnou bránu Berounovi, ke kterému ale kotouč neprošel.

Definitivní tečku za utkáním mohl udělat v 55. minutě zlínský Rachůnek. Po hrubé Chvátalově chybě na útočné modré uháněl sám na Trvaje. Ten si na jeho blafák počíhal. V závěru zápasu měli domácí ještě možnost zahrát si přesilovku 6 na 3, když po oddechovém čase odvolali brankáře. V posledních vteřinách se ještě snažil korigovat stav Pucher, avšak Čech jeho pokus vykryl.

Miloslav Hořava (Znojmo): Nejsme spokojeni ani s přístupem hráčů, ani se stylem, kterým poslední zápasy hrajeme. Hrajeme velice špatně a jen díky tomu, že máme v brance Jiřího Trvaje, nejsou ty rozdíly aspoň doma takové jako venku. Dnes jsme prohráli zaslouženě, Zlín byl lepší a nezasloužili jsme si ani bod.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): Myslím si, že utkání bylo vyrovnané. Důležité bylo, že první gól jsme dali my v přesilovce se šťastnou tečí. Kdyby my jsme dostali gól, mohl být vývoj utkání jiný. Znojmo by se uklidnilo a určitě by hrálo jinak. Potom jsme měli cíl, co nejdéle udržet nulu, aby domácí znervóznili. Počítali jsme s tím, že s přibývajícím časem se do nás budou víc tlačit. Od stavu 3:0 už jsme to takticky zvládli. Je jen škoda, že takové zápasy zvládneme venku a doma se v poslední třetině sesypeme. Dnešní výkon od gólmana až po posledního hráče je uspokojení. Kluci odvedli maximum, co v nich bylo.