4:5
1/3
2/3

První útok řádil

Marek Uram i Peter Pucher si v zápase ve Zlíně připsali tři kanadské body a velkou měrou se podíleli na vítězství Orlů 5:4. Rozhodující branku vstřelil Pucher v prodloužení.
Pouhých jedenáct vteřin stačilo ve Zlíně Orlům, aby se ujali vedení. Brankář Tuček si po nedorozumění s obránci srazil nahození Marka Urama do vlastní branky a znojemský útočník se určitě divil, jak lehce přišel k prvnímu gólu. Znojmo, v brance s Ladislavem Kudrnou, se v první třetině soustředilo více na obranu a podnikalo nebezpečné brejky. Z jednoho z nich mohl podruhé skórovat Uram, dokázal si vychutnat obránce Hamrlíka, naneštěstí mu v poslední chvíli puk vypíchl Somík. Domácí mohli srovnat v oslabení, ale Balaštíkův pokus Kudrna lapil.

Druhá část se nesla ve znamení zvýšeného tlaku domácích, nicméně znojemeská tvrz odolávala. Kudrna si poradil se šancemi olympionika Čajánka, kanonýra Lešky i se samostatným nájezdem obránce Rachůnka, který ve velké šanci sobecky nepřihrál lépe postavenému spoluhráči. Za Znojmo se připomnělo tvrdou střelou Havíře. Vyrovnání přišlo těsně před druhou přestávkou, Blaťákovu střelu akrobaticky tečoval Balaštík a v poslední třetině se začínalo od nuly.

Pět tisícovek fanoušků na stadioně Luďka Čajky bylo ve třetí části svědky dramatické podívané. Hned po pár vteřinách využil Pivkovu přihrávku zpoza branky Balaštík a rozpoutal tak střelecké závody. V přesilovce mohl srovnat Holík, ale odkrytou branku minul. Na druhé straně nic nedbal na vlastní oslabení Čajánek, od poloviny se řítil na Kudrnu sám a svým zakončením dokázal, že si reprezentační dres opravdu zaslouží.

Po půl minutě se Znojmo opět dostalo do hry. Historicky nejúspěšnější střelec ze vzájemných zápasů David Havíř využil ještě v téže přesilovce ideální přihrávku Puchera a snížil. Vyrovnání přinesla inteligentní souhra druhého znojemského útoku, pro Vorla poté nebylo problém zasunout do prázdné brány. Druhá domácí řada, vedená produktivním Leškou, následně uzamknula Orly před jejich brankou, leč bez výsledku. To průnik Vorla s přesným zakončením v podání Urama byl úspěšnější a tři minuty před koncem se Orlům podařil dokonalý obrat. Rachůnkova střela 111 vteřin před koncem nakonec oba týmy poslala do prodloužení.

V něm rozhodla druhá chyba brankáře Tučka v zápase. Ve chvíli, kdy jeho spoluhráči střídali, rozehrál puk na volného Puchera a zkušený slovenský útočník svou brankou definitivně zařídil Orlům účast v play off.

Stanislav Přikryl (Zlín): Do zápasu jsme vstoupili špatně a to na nás zanechalo stopy. Vedení 3:1 bychom už neměli ztratit. S takovým výkonem bychom v play off těžko uspěli.

Milan Kastner (Znojmo): Odehráli jsme kvalitní utkání, dvě třetiny jsme odolali tlaku domácích, ale po individuálních chybách jsme je pustili do dvoubrankového vedení. Potom se nám povedl husarský kousek, když jsme třemi góly otočili skóre. V závěru jsme mysleli na tři body, ale nevyšlo to.