10'
35'
60'

První vítězství v nadstavě! Znojmo veze tři body z Innsbrucku

Orli zaslouženě slaví první vítězství nadstavbové části. Na ledě dosud třetího Innsbrucku většinu zápasu vedli a i když domácí do poslední minuty měli vyrovnání na dosah, všechny body bere Znojmo. Na třech brankách měl podíl Anthony Luciani.

Znojmo vstoupilo do zápasu výborně. Po ubráněném oslabení dostal v páté minutě puk do jízdy Anthony Luciani a svůj nejdelší gólový půst protrhl přesnou ranou ke vzdálenější tyči. Za necelé tři minuty bylo vyrovnáno, když druhou přesilovku Innsbrucku využil prudkým švihem z levého kruhu Joel Broda. Oba týmy hrály útočně, přechod středního pásma byl velmi rychlý, což svědčilo Orlům. Jejich celkovou aktivitu podtrhla druhá trefa, o níž se postaral Tomáš Svoboda tečí Burlonova nahození od modré čáry. Další šance zůstaly nevyužity, a tak šly oba týmy do kabiny za těsného znojemského vedení.

Po pauze pokračoval obdobný obraz hry. Dominik Groh ve znojemské brance se nenudil, vychytal Spurgeona ve stoprocentní šanci, o chvíli později se pak mohl radovat z vedení 3:1, když v přesilovce na sebe stáhl dva hráče Luciani, prostrčil kotouč před branku a výhodnou pozici zužitkoval bekhendovým zakončením Parker Bowles. Dvougólové vedení Orly uklidnilo, měli více ze hry a zápas kontrolovali. Jenže v samotném závěru třetiny vyrobili chybu a poslali domácí zpátky do zápasu, když McRaeovo zaváhání zužitkoval John Lammers.

Závěrečná třetina se nesla ve znamení platonického tlaku Innsbrucku, který si ale vyloženou šanci nevypracoval. Tlak ano a znojemská defenziva se měla co ohánět, v čele s brankářem Grohem však pracovala spolehlivě i při závěrečné hře domácích bez brankáře. V ní pak definitivně rozhodl trefou do prázdné branky Antonín Bořuta. Orli tak stáhli náskok soupeře na třetí postupové příčce na jediný bod a v úterý budou chtít na zisk tří bodů navázat v odvetě na jihu Moravy.