0:0, 0:1, 0:0 - 1:0 s.n.
1/3
2/3

První výhra Znojma v přípravě

P r a h a - Poprvé v letošní letní přípravě se Znojemským hokejistům podařilo zvítězit, a to už v normální hrací době. Střelcem jediného gólu, navíc v oslabení, byl orlí nováček <b>Martin Růžička</b>, který překonal finského brankáře Taskinena v dresu Slavie těsně před druhou sirénou. Znojemský gólman Trvaj uhájil čisté konto. Po šedesáti minutách následovaly opět samostatné nájezdy, v nichž uspěl pouze slávistický útočník Havel.

1. třetina

Na vhazování se tradičně postavil Josef Beránek, proti němu znojemský Peter Pucher. Slovenský útočník v dresu soupeře byl úspěšnější, ne však již o 26 vteřin později, kdy dostal přihrávku na modré – Vitali Taskinena v brance Slavie nepřekonal. V čase 1:48 si poprvé osahal puk i gólman Trvaj. Na ledě podržel puk v blízkosti branky. V čase 3:20 se před Taskinenem zjevil Kucharczyk, ani on však nebyl úspěšný. Největší šance Slavie přišla na konci čtvrté minuty. Po chybě hostující obrany se do sóla dostal Vondrka, bohužel však trefil jen brankáře. Na několik minut se hra přesunula do středního pásma. Až v polovině deváté minuty musel zasahovat Taskinen proti střele od modré. Na druhé straně si potlesk publika vysloužil průnik domácích Červenky a Sklenáře. V polovině první třetiny došlo na první vyloučení. Za sekání byl potrestán obránce Žižka. Slavia dobře bránila a Znojmo se dostalo k jediné větší šanci – to když tvrdě pálil obránce Kotaška. Na začátku 13. minuty se před branku Trvaje dostal Michal Sup, ale šanci nevyužil. Možnost přesilové hry pro Slavii se naskytla v čase 13:19. Vondra již unikal na modré a obránce Turoň jej podrazil. V 14:50 po skvělé souhře Puchera s Růžičkou pálil druhý jmenovaný do konstrukce slávistické branky. Tato dvojice předvedla další geniální souhru i o dvě minuty později, skóre se však zatím neměnilo. Závěr první třetiny patřil hostujícímu Znojmu.

2. třetina

I tentokrát získal úvodní vhazování Pucher. Ještě v první minutě druhé třetiny zahákoval obránce Kadlec jednoho ze znojemských útočníků a byl potrestán dvěmi minutami. Slavia dobře bránila a s jedinou slabší střelou si poradil výborný Taskinen. Na začátku 24. minuty našel Divíšek Vondrku, ten minul branku. Další početní výhoda soupeře začala v 23:25. Potrestán za hákování byl Tomica. I tentokrát byla obrana domácích spolehlivá. Několik minut se hra přelévala ze strany na stranu bez vážnějších šancí, o kousek více ze hry měl soupeř. V 30:13 pálil do Trvaje kapitán Josef Beránek, za deset vteřin neuspěl od modré Sup. Další dvě střely přidal i obránce Drtina. Udeřit však mohlo na druhé straně. Pucher se osamocený řítil na Taskinena, ten bravurně zachránil. V 31:42 byl za hru vysokou holí vyloučen hostující Bičánek, těsně před jeho návratem na led mohl skórovat Plášek. Poté si dvě šance vypracovala Slavia, Lukáš Havel se neúspěšně snažil posunout puk na najíždějícího spoluhráče před Trvajem a střelu Kadlece tečoval Dlouhý mimo. Závěr utkání byl v režii Slavie, z čehož pramenilo hákování jednoho ze znojemských hráčů. A při rozdílném počtu hráčů na ledě padl i jediný gól utkání. Bohužel do domácí branky. Taskinen odstrčil odražený puk hokejkou tak nešťastně, že přistál přímo na holi Martina Růžičky a ten se již nemýlil.

3. třetina

Na začátku třetího dějství dohrávalo Znojmo 10 vteřin přesilové hry. Josef Beránek vyhrál úvodní buly a Slavia se ubránila. Vzápětí přišel faul a početní výhoda pro slávistické hokejisty. V přesilové hře chyboval obránce Graňák, Roman Erat však nedal. Ve 45. pálil neúspěšně na Trvajovu branku Kadlec. V následujících minutách se převážně vylučovalo - 45:14 Turoň za vražení na hrazení, 49:01 Vlasák za hákování, 51:53 opět Turoň za podražení. Ani jeden z týmů si však s přesilovými hrami nevěděl rady. V polovině 53. minuty nahodil Kadlec puk směrem na branku soupeře, Trvaj si chvíli nebyl jist svým zákrokem. Vyloučení Dopity v 53:10 znamenalo 43 vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3 pro Slavia. Tu však domácí hokejisté promarnili. Z trestné lavice se vrátil Turoň a Taskinen opět musel při vlastní přesilové hře zasahovat. Když na konci 56. minul Tomica přihrávku před odkrytou branku a v 59. nevyužil svou šanci Havel, bylo vítězství Orlů zpečetěno. A nezměnilo na tom nic ani vyloučení Dlouhého v čase 59:23.

Trestná střílení (domluveno před utkáním oběmi trenéry)

Jely se tři série nájezdů.
Postupně neproměnili: Mojžíš (ZNO), Červenka (SLA), Vaškovič (ZNO), Vondrka (SLA) a Jareš (ZNO). Poslední jel Lukáš Havel (SLA). Zvolil "ruský blafák" - těsně před brankou napřáhl, tvrdě vypálil puk - a trefil!