Třinec
1/3
2/3

Pucher připravil Třinci "bůra"

Pět gólových přihrávek Petera Puchera uzavřelo základní část sezóny. Odnesli to třinečtí Oceláři, Znojmo se díky vítězství 6-4 vyhnulo nepříjemné Spartě v prvním kole play off, díky shodě okolností se bude těąit na Zlín.
Boj o sedmou příčku přinesl zajímavou podívanou, deset branek a nakonec kýžené vítězství Znojemských Orlů, které jim přisoudilo jako soupeře v prvním kole play off celek Zlína.

Proti Třinci začali Orli aktivně a svůj tlak dokázali stupňovat až ke kýženým brankám. Nejprve skóroval po slovenské spolupráci Uram, do dvoubrankového vedení poslal Znojmo ranou od modré obránce Kumstát. V té chvíli seděli na trestné lavici hned dva třinečtí hráči. Oldřich Svoboda v domácí brance se vyznamenal při nájezdu Richarda Krále, jehož střelu vytáhl na horní tyč.

Toto varování nevzali Znojemští příliš vážně a hlavně díky tomu dokázali hosté opanovat druhou třetinu. K obratu zavelel Richard Král, nejprve skóroval hned po přestávce sám, poté připravil tři střelecké pozice pro své spoluhráče. Ačkoli David Havíř svým 14 gólem sezóny zvýšil na 3-1, dvě branky Janků a střela Libora Procházky znamenaly rázem vedení Třince 4-3. Naštěstí mají Orli první útok, který po spolupráci všech tří útočníků hned vzápětí Hamanem srovnal.

Před třetí třetinou byl stav nerozhodný, což více vyhovovalo domácím. Třinec byl nucen zvýšit aktivitu a na počtu zásahů domácího brankáře se to jasně projevilo. V době největšího tlaku Třince ale ujel Marek Vorel a svou brankou definitivně poslal Třinec na osmou příčku. Poslední branku základní části viděli diváci ve Znojmě půl minuty před koncem, kdy do prázdné branky uzavíral účet utkání Marek Uram. Na jeho branku mu přihrával kdo jiný než Peter Pucher, který tak zaznamenal pátou gólovou přihrávku zápasu!

Pavel Pazourek (Znojmo): Utkání jsme začali velice dobře, první třetinu jsme měli jasně ve svých rukou. Pod dojmem náskoku jsme chtěli hrát jen dopředu, projevila se i únava z našeho posledního náročného programu a už jsme nestačili bruslit. Z toho pramenily chyby a chaos v obraně. Naše vítězství bylo otázkou vůle, proto si ho nesmírně ceníme.

Antonín Stavjaňa (Třinec): Utkání pro nás bylo velice nešťastné. Prohrávali jsme 0:2 a dokázali výsledek v oslabení zvrátit. I když nás rychlé vyrovnání soupeře zaskočilo, dokázali jsme si v závěrečné třetině vytvořit převahu. Po chybě jsme ale inkasovali pátou branku. Prohra nás dvojnásob mrzí, protože jsme si na úvod play off přáli Zlín.