Český Telecom Extraliga - út 20. 2. 2001
Litvínov

Report ze zápasu LIT vs. ZNO (1:3)

Duel, který svedli hokejisté Litvínova na domácím ledě proti Znojemským Orlům byl přímým soubojem o veledůležitou čtvrtou příčku v tabulce. Litvínovští měli svému soupeři co oplácet, vždyť v této sezóně ještě Znojmo neporazili.

A začali tentokráte dobře. V prvních minutách si vytvořili před dnes famózním brankářem Svobodou několik slibných příležitostí, ale ani z největší z nich Kotrla nedokázal otevřít skóre utkání. První třetina přinesla sérii vyloučeních, ale nakonec i úvodní branku. Běžela čtrnáctá minuta, když si hosté vytvořili před Orctem tlak a k zapomenutému kotouči se dostal nehlídaný Fink a pohotově poslal hosty do vedení. Hosty vedoucí branka posadila do sedla. Domácí, jenž byli v úvodu aktivnější, náhle ztratili jiskru a zápal do hry. Nebylo divu, že tak po úvodních dvaceti minutách byli hosté spokojenější.

Pokud domácí nejvěrnější fandové doufali v rychlí obrat skóre, byli v úvodu druhé části jistě zklamáni. Hostující elitní řada si vynutila přečíslení a Pucher, který se protlačil přes Piroše, zasunul za Orcta podruhé. Domácím, kteří předváděli v této části ubohé pokusy o útočení se naskytla o pár minut později šance, v podobě přesilové hry. Zoufalství „Chezy“ však vyústilo v brejk Soudka, který lehkou střelou v oslabení překonal v tuto chvíli nejistého Orcta a domácí byli takzvaně na ručník. Do hry je vrátil bleskově Pilař, jenž bezprostředně po brance Soudka dokázal poprvé překonat dobře chytajícího brankáře Znojma. V polovině utkání se za brankou hostí podařilo hostujícímu kapitánovi vysokou holí zranit dva klíčové hráče domácích. Na ledě zůstali ležet Reichel a svůj poslední zápas hrající před návratem do Curychu Prorok. Reichel putoval na střídačku, Prorok z bolestivou grimasou do kabiny a Heš na trestnou lavici. Přesilová hra, a ani zbývající minuty druhé třetiny branku nepřinesly.

Nástup do závěrečné části měla opět vynikající první útočná trojice hostí. Střelou se blýskl Pucher a kotouč orazítkoval tyč. Domácím nepomohlo ani nastavení čtvrté formace, která rozhodla domácí utkání ze Zlínem. Hosté pozorně bránili a křeč domácích vrcholila v přesilových hrách. Do jedné z mála šancí se tlačil Kysela, ale obětavě hrající hosté si dokázali pomoci v nouzi i za cenu faulu. Pokud v něčem předčil znojemský celek litvínovský, pak to byla touha po vítězství. Laxní počínání chemiků již vážnější šanci nepřineslo. Na druhé straně Orct měl ještě několik zákroků. Závěrečná domácí hra bez brankáře, byla spíše formalitou a pouhým pokusem.

Ohlasy trenérů

Václav Svoboda (Litvínov): "Škoda, že jsme z úvodního tlaku neskórovali. Mohlo to být jiné utkání. Zcela nám nevyšla druhá třetina, potom nastala ve hře křeč a ta se podepsala na ztrátě bodů."

Pavel Pazourek (Znojmo): "Bylo to bojovné utkání, hrané ve slušném tempu. Náš výkon gradoval ve druhé části, pak už jsme hlídali dvoubrankové vedení. Musím pochválit brankáře Svobodu a všechny hráče za bojovný výkon."

Žádné fotky.