32'
54'
59'

Sedm kulí jako v Innsbrucku. Orli si upevnili první příčku

Znojmo je po dvou kolech nadstavbové skupiny B stoprocentní. Na ledě Innsbrucku si už v první třetině vypracovalo dvougólový náskok, který postupně navyšovalo a utkání dovedlo k jasnému vítězství. Hned čtyři asistence si připsal David Bartoš.

Zápas začali aktivně domácí, ale vyjma náznaků přečíslení se do větší šance nedostali. To Znojmo postupně nacházelo větší a větší skulinky v soupeřově obraně a v 11. minutě šlo do vedení, když Němec zpoza branky vybídl ke skórování Nicolase Hlavu a ten střelou z první otevřel skóre. Domácí vyrovnali o čtyři minuty později, kdy šťastným odrazem puku dostal šanci Andrew Yogan a prosadil se střelou na bližší tyč. Jenže Orli byli nadále lepší a svou převahu zúročili do přestávky ještě dvakrát. Nejprve se kolem brankáře obtočil Petr Mrázek a z úhlu trefil odkrytou branku, vzápětí překonal Gračnara potřetí z mezikruží Erik Němec.

Do druhé třetiny vstoupili domácí s brankářskou změnou, do utkání nastoupil René Swette. Jiskru naděje na obrat vykřesal ve 28. minutě přesným švihem do horního růžku z mezikruží John Lammers, ale Znojmo reagovalo bleskově. Za minutu nachytal Swetteho střelou mezi betony Allan McPherson a o další tři minuty později si z pozice obránce zajel do útoku Jan Lattner a přesnou střelou pokořil Swetteho znovu.

Třetí část patřila dlouhé minuty Innsbrucku a jeho velké snaze o srovnání. Chvíli po přestávce totiž na 3:5 snížil šikovnou tečí Alexandre Lavoie, následně hráli domácí čtyři minuty dlouhou početní výhodu, ale Orli odolávali. Neprosadil se ani bývalý český reprezentant v dresu Innsbrucku Tomáš Netík, největší šanci zazdil v 51. minutě v oslabení nejproduktivnější hráč EBEL Andrew Clark, který minul zcela odkrytou branku. A tak trestali Orli. Šest minut před koncem našel Matuš mezi kruhy volného Allana McPhersona a ten zchladil veškeré snahy Innsbrucku. V závěrečné přesilovce pak ještě skóroval i Dominik Tejnor a stanovil konečnou podobu skóre na 7:3 pro Znojmo.