Český Telecom Extraliga - ne 2. 12. 2001
Sparta

Série Sparty přerušena

Dvanáctizápasovou sérii zápasů bez porážky přerušila nově sestavená útočná trojice Plch - Pucher - Uram, jejíž členové vstřelili každý po brance. Obraně Znojma, hrající bez Heše, Benáka a Jakeše, se podařilo eliminovat nebezpečné protiútoky Sparty a celý tým předvedl větší vůli po vítězství.
Pražská Sparta začala jak se na do té doby vedoucí tým tabulky sluší a hned v první minutě trefil Zelenka tyč. Domácí se ale nezalekli a zaveleli k útoku. Jako první za záda brankáře Břízy proklouzla střela Milana Procházky. Slovenský útok v dresu Orlů začal gólově "řádit" na konci 1.třetiny. V 16.minutě využil Uram přesilovku při Žemličkově vyloučení. Hosté s rychlými protiútoky naráželi na vynikajícího brankáře Oldřicha Svobodu, který zlikvidoval sólové nájezdy J.Hlinky i Kratěny.

Hosté se sice také ve 2.třetině pokoušeli o zvrat, ale zejména Žemličkova vyloučení jim v tom vydatně bránila. Krásnou kombinační akci předvedl první útok domácích Orlů - Uram s Pucherem předložili koncovku Plchovi. Pražská Sparta se ale nevzdávala a kontaktní gól zaznamenal ve 38.minutě Hamr, který měl až trestuhodně mnoho času a místa bezprostředně před Oldřichem Svobodou. Do konce třetiny pak sparťanský tlak povzbudila přesilovka, ale gól z ní nepadl.

Naopak hned po návratu Pavla Kumstáta z trestné lavice založil znojemský obránce akci, na jejímž konci byl Pucher a čtvrtý znojemský gól. Včera aktivní Zelenka ale zápas opět zdramatizoval a Sparta Praha domácí přitlačila. Devětadvacet sekund před koncem při power play snížil znovu Zelenka na rozdíl jediného gólu, ale na konečný stav pečetil tři sekundy před klaksonem brankou do opuštěné svatyně hostů Vorel.

Ohlasy trenérů

Pavel Pazourek (Znojemští Orli): "Hráli jsme dobře dvě třetiny, kdy jsme si vytvořili rozhodující náskok. Zbytečnými chybami jsme se ale začali strachovat o výsledek a poslední třetinu jsme se už bránili. Ovšem za dvě části jsme si vítězství zasloužili a celý tým odvedl bojovný výkon. Slovenskou řadu jsme dali dohromady hlavně proto, že sice bráníme dobře, ale málo střílíme branky. Proto jsme dali dohromady střelecky produktivní slovenský útok."

Václav Sýkora (Sparta Praha): "Do zápasu jsme sice vstoupili dobře, ovšem hned ve druhé přesilovce vstřelilo Znojmo gól, který domácí tým uklidnil. V závěru jsme se museli tlačit do útoku a více riskovat. Vytvořili jsme si i dostatek střeleckých šancí, ve kterých jsme ale nebyli tak důrazní, abychom překonali brankáře Svobodu. Znojmo prokázalo větší vůli po vítězství."