Fehérvár
1/3
2/3

Skvělý obrat zajistil Orlům cenné vítězství

Hosté hned v úvodu zápasu během necelé minuty odskočili Znojmu na rozdíl dvou branek, načež reagoval Jiří Režnar oddechovým časem a výměnou gólmana. Tento krok se ukázal jako správný, do konce utkání pálili do černého už jen Orli, kteří ve druhé části snížili a v té závěrečné obrat dokonali.

Poprvé od příchodu Chrise Holta do Znojma dostal v brance od začátku přednost Patrik Nechvátal, po hříchu ale v brankovišti nevydržel dlouho. Už po minutě hry namazal Tomas špatnou rozehrávkou přímo na hůl Jeffu LoVecchiovi, který skóroval střelou pod vyrážečku. O necelou minutu později se Sikorcinova střela na brankovišti dostala k volnému Andrási Benkovi, jenž doklepl do sítě a zvýšil náskok Fehérváru na 2:0.

Domácí na nepříznivou situaci dokázali záhy reagovat. Místo Nechvátala přišel do branky Holt a honba za vyrovnáním mohla začít. Do samostatného nájezdu se dostal Radek Číp, tváří v tvář brankáři Engstrandovi ale neuspěl a trefil jen lapačku. Šance měli v útočné úvodní třetině i hosté. Kovácse nadavakrát vychytal Holt, Marino o chvíli později znojemskou branku minul.

V polovině zápasu se Orli konečně radovali. Ve vlastním oslabení využil dobré Šedovy práce střelou z mezikruží Patrik Novák a poprvé rozvlnil síť branky hostů. Znojemský tlak pokračoval po přestávce. Z levého kruhu si sjel blíže l brance Roman Tomas, procedil puk za čáru skrz betony brankáře a vyrovnal. Znojmo bylo na koni a mělo další šance. Havlík ani Tomas ještě neuspěli, ale v 51. minutě vypálil Peter Pucher z ostrého úhlu k bližší tyči a překonal Engstranda.

Velký obrat se hosté ještě pokusili zvrátit, ale navzdory velkému tlaku v závěrečných minutách, Sarauerovu břevnu a dalších šancích Kovácse už vyrovnat nedokázali. Orli si tak po čtyřech prohraných zápasech připsali další vítězství.

Jiří Režnar (Znojmo): Jednou už jsem takový zápas zažil, když jsem trénoval Havířov. Bylo to stejné, ve druhé minutě jsme prohrávali dva nula a nakonec jsme vyhráli tři dva. Na začátku zápasu jsme udělali dvě hrubky, které soupeř potrestal, až s příchodem Chrise do branky se naše hra uklidnila. Po první třetině jsme si řekli, že musíme přidat na důrazu, do třetí části jsme hru stáhli na tři pětky a pomohlo to. Točili jsme Adama Havlíka do dvou pětek, jednak proto, že to potřebuje, jednak proto, že nás víc není. Snad se nám do dalšího zápasu uzdraví další hráči.