Český Telecom Extraliga - pá 23. 3. 2001
ČF7
Slavia

Report ze zápasu ZNO vs. SLA (1:3)

Znojmo vsadilo na útočnou kartu, získalo územní převahu a už ve 2.minutě obránce Havíř trefil tyč. Zatímco domácí nastoupili ve stejném složení, v němž končili předchozí zápas, slávistický trenér Růžička notně zamíchal útočnými řadami. Jeho taktika vycházela z dokonale zajištěné obrany s vyčkáváním na bleskové protiútoky. Hned ten první se podařilo zužitkovat Ujčíkovi, jenž po nájezdu z levé strany pohotově využil podklouznutí znojemského brankáře Svobody a pohodlně otevřel skóre utkání. I když Orli pokračovali v tlaku, střelecké pokusy s přehledem likvidoval brankář Málek. Jednobrankový náskok dovolil Slavii pokračovat v defenzívní hře, proti které domácí tým jen s obtížemi hledal uplatnění. V úvodní třetině se do střelecké pozice dostal pouze Uram, jemuž ale v rozhodujícím okamžiku kotouč utekl z hokejky.

Znojmo se očividně nutilo do útočení se snahou vyrovnat. Jenže jeho hráči jen s velkými obtížemi překonávali dokonalou obranu Slavie už ve středním pásmu. Pokud se dostali do útočné třetiny soupeře, většinou jejich souhra ztroskotávala na nepřesnostech, nebo pozorném brankáři Málkovi. Ten zlikvidoval Pucherovu akci a umožnil spoluhráčům kontrovat. Obránce hostů Snopek našel kolmou přihrávkou z vlastní obranné třetiny Alinče, jenž vyslal do šance Kloboučka. Proti jeho střele byl brankář Svoboda bezmocný. Domácí hokejisté po druhém obdrženém gólu ztratili kombinační nápady, jejich stereotypní přechod do útoku důrazně hrající Slavia snadno zastavovala. Málek musel řešit jedinou vážnější situaci po dvou rychle jdoucích střelách Mařáka a Heše.

Naděje na zvrat svitla Znojmu až v závěrečné třetině. Ve 44.minutě po Mařákově přihrávce Kaňkovský poprvé překonal Málka. Vyprodaný stadión hnal Znojmo do útoku, Slavia se na dlouhé minuty nedostala z obranného pásma. Ovšem chybu obránce Havíře zužitkoval Ujčík a třetím gólem Pražany znovu uklidnil. Tlak Znojma po obdržené brance se spíše měnil už jen v zoufalou křeč, naopak Slavia mohla po Brandově protiútoku svůj náskok ještě zvýšit. O případnou možnost přečíslit soupeře hrou bez brankáře včas připravil Znojmo tři minuty před koncem dvojnásobným trestem Pucher. Slávisté pak špatně střídali a jeden z nich musel rovněž na trestnou lavici. Osmačtyřicetisekundovou hru pěti proti čtyřem hráčům v poli ale Jihomoravané nezvládli a stav se již nezměnil.

Ohlasy trenérů

Milan Kastner (Znojmo): "Určitě jsme diváky nezklamali, ale na rozdíl od Slavie jsme nedokázali proměnit řadu šancí. K vítězství je potřeba i trocha štěstí a to nám dnes chybělo. Včetně posledního utkání v základní části jsme proti sobě se Slavií nastoupili osmkrát v řadě a hráči už se natolik znali, že nebylo co vymýšlet. Projevily se i větší zkušenosti soupeře z play off."

Vladimír Růžička (Slavia): "Přijeli jsme bránit a i když třeba náš projev nebyl tak líbivý, nehraje se na šance, ale na góly. Věřil jsem, že postoupíme, vlastně už trochu paradoxně po šestém utkání doma, které jsme prohráli. Hráli jsme dobře a říkal jsem si, že v tak vyrovnané sérii nemůžeme zaváhat dvakrát po sobě."

Žádné fotky.