30'
36'
52'

Start nevyšel. Znojmo podlehlo Grazu

Vstup do deváté sezóny v EBEL lize sezóny se Orlům nevydařil podle představ. Rakouskému Grazu podlehli poměrem 3:6.

První znojemská formace vlétla do utkání ve velkém stylu, Berisha i Luciani brzy prověřili pozornost rakouského gólmana Nihlstorpa, jenž hned zkraje podržel svůj tým. Po skvělém startu ze strany Orlů přišla rychlá odpověď Grazu. Gregory Leland Squires se nanápadně natlačil až před Lassilu a z bezprostřední blízkosti došťouchl kotouč za brankovou čáru. O dvě minuty později navýšil vedení hostů Dwight King, jehož střela proklouzla Lassilovi kolem tyče. Záhy šli Znojemští do tří, a přestože dlouho odolávali, pětici hráčů soupeře se podařilo po svižné kombinaci přesilovku využít. Z prostoru před bránou pálil přesně Matt Garbowsky. Domácím nepomohla ke snížení ani početní výhoda ze závěru třetiny, která tak skončila nepříznivým poměrem 0:3.

Prostřední dějství přineslo pro oko diváka nepříliš lahodící podívanou. Urputný boj a plno chyb v rozehrávkách kouskovaly hru, která přinesla jen pár rychlých výpadů, s nimiž si oba gólmani ještě dokázali poradit. Těžký direkt pro Orly přišel až těsně před polovinou zápasu, kdy Dominik Grafenthin vytěžil po špatné rozehrávce čtvrtou přesnou trefu utkání. Znojemští hokejisté dál tápali a Graz toho i nadále využíval. Po přečíslení tři na jednoho, které bez obtíží zakončil Dwight King, se z ledu odporoučel gólman Lassila, jehož nahradil Dominik Groh.

Do třetí třetiny nastoupili znojemští hokejisté v doznívající početní výhodě, kterou ale ani tentokrát nedokázali využít. Šance ke snížení přesto přišly, a to v podobě několika mezer v rakouské defenzívě. Po přečíslení dva na jednoho smazal nulu na straně Orlů po krásné Lucianiho přihrávce Aaron Berisha. Z velmi podobné situace o necelou minutu později přidal další gól Petr Beránek. Trenér Grazu zareagoval oddechovým časem, který přišel jeho svěřencům vhod. Dokázali zbrzdit znojemský rozlet a sami opět gólově odskočili zásluhou Petera Weihagera, jenž jako první prostřelil střídajícího Groha. Přestože rakouský tým v závěru ještě jednou inkasoval v oslabeni tři na pět, které využil Parker Bowles, žádné další větší drama již nepřipustil. Z jihu Moravy si tak odvezl zasloužené tři body.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Je to obrovské zklamání. Představoval jsem si všechno možné, ale tenhle výkon ne. Kromě prvních sedmi minut, kdy jsme nějaké šance měli, jsme pak úplně vypadli z rytmu. Vypadalo to, jako bychom se potkali poprvé po létě. Je to neakceptovatelné a klukům v kabině jsem říkal, že tohle se už opakovat nebude. Nechceme se dostat do stejné situace jako před rokem.

Graz začal po tom vlažném startu hrát chytřeji a my naopak bláznili. Dostali jsme gól z individuální chyby a už jsme se vezli. Máme zkušené hráče a od těch se očekává úplně jiný přístup.