17'
49'
59'

Statečný výkon srovnání série Orlům nepřinesl

Znojemský tým začal dobře a poprvé se v sérii ujal vedení, rakouský celek však ještě před první sirénou vyrovnal. Druhé dějství branku nenabídlo a rozhodnutí na sebe vzala závěrečná dvacetiminutovka. V ní Salzburg dvakrát odskočil na rozdíl jednoho gólu, v prvním případě ještě Znojmo dokázalo odpovědět, v tom druhém už Býci těsný náskok uhájili.

Stejně jako v prvním duelu se i v Nevoga aréně začalo velmi aktivně. Hned v 2. minutě se po vyhraném vhazování pokoušel Lamoureuxe překvapit Svoboda, na druhé straně kluziště si Salzburg dokázal vytvořit souvislý tlak před Kantorem, který završil Lo Verde velmi nebezpečným pokusem z mezikruží. I nadále se hrálo převážně ve znojemském obranném pásmu a gólman Red Bullu neměl prakticky žádnou práci. Hodně vychladlého Lamoureuxe tak zaskočilo nahození, které nedokázal pokrýt a volný kotouč dopravil za brankovou čáru Radek Prokeš.

Po úvodní trefě se hra trochu uklidnila, ubylo šancí, naopak jsme byli svědky více nepřesností v rozehrávkách a prvních menších potyček. Zápas přidal na tempu při rakouské přesilovce, v níž nepříjemně pálil od modré čáry Brennan a Kantor musel vytáhnout efektní zákrok svou vyrážečkou. Záhy dostali možnost první početní výhody i Orli a ta v jejich podání nevypadala vůbec špatně – v největší šanci netrefil zakončující Svoboda již prázdnou klec Lamoureuxe. Pak ale přišla obrovská minela Hrabala a na českou svatyni pádili Kanzig a Ty Loney, který vyrovnal střelou mezi betony Kantora.

Svižný byl i start do prostředního dějství a viděli jsme několik rychlých akcích od obou týmů. Býci si vyzkoušeli už třetí početní výhodu v utkání, kterou ani tentokrát neproměnili – ve velké šanci se objevil jen Brennan, tomu se však nepodařilo trefit odkrytou znojemskou klec. O pár minut později sehráli dvě slušné přesilovky i domácí. Několikrát už to před Lamoureuxem zavánělo gólem, Orli se snažili kombinovat až do prázdné brány, ale Svoboda, Gorčík ani Tejnor tribuny do euforie nepřivedli. Na ledě se začalo přiostřovat, velkých šancí ale opět ubývalo a utkání začalo být hodně nervózní. Přibylo tak i ostřejších zákroků a některých sporných rozhodnutí rozhodčích. Víc než samotné hře se tak borci na obou stranách věnovaly svým emocím.

Do třetí třetiny vlétli aktivněji hosté a Kantor se měl co ohánět. Býci pálili ze všech možných pozic, naopak Orli se nemohli uvolnit zpod tlaku soupeře a jen bránili. Z ničeho nic se poté Znojemští ocitli ve dvou brejkových situací, z toho zvláště ta druhá neskutečně sváděla ke gólu, ale Tor Immo v ideální pozici znovu netrefil odkrytou část klece. O pár chvil později udeřili hosté a poprvé v utkání se dostali do vedení. Brian Lebler vypálil z kruhu, Kantorovi kotouč propadl a doslova se doplazil za brankovou čáru. Do konce zápasu zbývalo necelých dvanáct minut.

Znojmo obrátilo hru před salzburgskou svatyni, snažilo se útočit, ale chyběla větší razance při střelbě. Stopku veškeré smůle v zakončení, která Orly v zápase provázela, dal v čase 52:59 Tor Immo svým bravurně provedeným individuálním únikem – 2:2. Už to začínalo vypadat, že duel se přehoupne do prodloužení, ale ve chvíli, kdy hlasatel na stadionu ohlašoval poslední dvě minuty, našel ránou z úhlu mezírku mezi Kantorovými betony Brian Lebler a hodně zchladil znojemské tribuny. Střídačka domácích si vyžádala oddechový čas a gólman opustil svou klec, už jen krutě málo času zbývalo Orlům k vyrovnání. Red Bull si tak připsal i druhé vítězství v sérii.

Jiří Beroun (Znojmo): Byl to typický zápas play-off. Měli jsme trochu horší začátek, pak jsme se dostali do utkání. V takových situacích je potřeba pomoci si přesilovkou. Sice tam byla tyčka, ale my potřebujeme z takových situací alespoň jeden gól. Jinak nelze klukům nic vyčítat, šedesát minut odmakali, hráli naplno. Chybělo nám trochu štěstí. Dali jsme tyč, měli velkou šanci, z protiútoku jsme inkasovali první gól... To je hokej. Soupeř má čtyři výborné útoky, je velmi kvalitní.