2:3
1/3
2/3

Sup na hejno Orlů nestačil

Znojemští Orli si odvezli z Edenu plný bodový zisk. Ve vyrovnaném utkání rozhodla chyba obránce Hejdy ve třetí třetině, kterou potrestal <b>Miroslav Barus</b>. Orli tak zvítězili i v druhém vzájemném utkání v této sezóně.
Slavii se nedaří a potřetí v řadě prohrála. Zároveň to byla i třetí prohra po sobě v domácím prostředí. Tentokrát odvezli všechny body z Edenu Znojemští Orli. Sice nepředvedli nijak vynikající výkon, ale pozorná obrana a schopnost potrestat chybu soupeře byly na Slavii účinným receptem. Nic na tom nezměnil ani sympatický výkon Michala Supa, který byl vyhlášen nejlepším slávistou utkání. Jeden Sup zkrátka na hejno Orlů nestačil.

Zápas začal řadou nepřesností na obou stranách. Kdo dorazil do Edenu později, o nic nepřišel. První šanci měla řada mladíků. Puk poskakoval v brankovišti, ale Šaffer ho do sítě usměrnit nedokázal. Slavia pak byla hodně aktivní. Svoboda však s pomocí obrany všem výpadům slávistických hráčů odolal. A tak udeřilo na druhé straně. V 11. minutě se dostal po vhazování k puku Uram a mířil přesně. Za 5 minut bylo ještě hůře. Slavia dohrávala oslabení. Vypadalo to, že se ubrání, ale v poslední chvíli vystřelil od modré Soudek a bylo to 2:0. Slavia byla hodně opařená a v závěru třetiny šla navíc do třech. Nejprve rozhodčí skočil na teatrální pád jednoho ze znojemských hráčů po zákroku Snopka. Faul to byl, ale znojemský hráč tomu hodně přidal a nikdo by se nedivil, kdyby šli ven oba. Do dvojnásobného oslabení se pak Slavia dostala po zákroku Hejdy u mantinelu.

V úvodu prostřední části hosté pokračovali v dvojnásobné početní převaze. Horkou minutu a devatenáct vteřin naštěstí Slavia přečkala bez újmy. Naopak Klobouček mohl dát po úspěšném forčekingu kontaktní gól. To se podařilo až v 31. minutě v přesilovce Hejdovi, když se dostal k vyraženému puku a střílel do poloprázdné brány. Slávistické publikum si tak po dlouhé době zakřičelo gól a zároveň i výrazně ožilo. A o 5 minut později se radovalo znovu. Stejně jako při prvním gólu se jednalo o vyraženou střelu. Té se tenkokráte ujal dnes nejlepší slávista Sup a dělovkou málem prothrl síť.

Do závěrečného dějvství vstoupila vyrovnávním povzbuzená Slavia dobře naladěna a chystala se strhnout vedení na svoji stranu. Měla k tomu v rychlém sledu dostatek možností. Nejblíže ke kýženému gólu měla řada Tomica, Čermák, Sup. Ve 47. minutě nabídl Slavii další šanci Kumstát, když si za faul vysokou holí na Brandu vysloužil čtyři minuty. Slavia bohužel naložila s přesilovkou velmi špatně a přišel trest. Na začátku 55. minuty vyrobil fatální hrubici na červené Hejda a nová znojemská posila Barus po sólovém nájezdu na Altrichtera dostala hosty do vedení. Slavii to srazilo do kolen a po další minele Nováka mohl znovu trestat Uram. Ze souboje vzešel tentokrát vítězně domácí gólman Altrichter. Znojmo nadále účinně bránilo a zárodky akcí Slavie, které měly vést k vyrovnání, likvidovali již ve středním pásmu. Domácí se sice dostali ke hře bez brankáře, ale Orli se po chvilce vymanili z pásma, Čermák musel zatáhnout za záchranou brzdu a veškerým nadějím na vyrovnání byl konec. Byla to tak trochu smutná rozlučka s věrným slávistickým srdcem, Martinem Altrichtrem.

Ondřej Weissmann: My jsme dnes hráli velmi komplikovaně, hodně u mantinelu, vůbec se nám nedařilo a zřejmě zaslouženě jsme prohráli.

Milan Kastner: Bylo to vyrovnané utkání, zbytečně jsme přišli o dvoubrankový náskok a pak již to bylo, kdo z koho. S vítězstvím jsme samozřejmě spokojeni.