Přípravné zápasy - út 11. 8. 2009
TsC
Vítkovice

Těsná prohra s Vítkovicemi

<em>Znojmo</em> - Ani ve třetím zápase Tipsport Hockey Cupu se nepodařilo Orlům bodovat, proti Vítkovicím však mnoho nescházelo, aby tuto nepříznivou sérii zlomili. Hosté se sice dostali v první třetině do vedení, na začátku druhé části však Znojmo dvěma góly Vyletelky a Ostrčila skóre otočilo. Čtyři minuty nato však Vítkovice srovnaly. Remízový výsledek poté vydržel až do závěrečné části, kdy pět minut před koncem využili vítkovičtí špatného střídání domácích a rozhodli o tom, že všechny body poputují s nimi do Ostravy.

Znojmo nastoupilo ke svému třetímu přípravnému utkání s Horčičkou v bráně a hned ze začátku se muselo bránit přesilové hře hostů. To se jim podařilo, ale ani poté neměli klid, protože se hra odehrávala v jejich obranném pásmu. Orli ovšem nehráli druhé housle a pár gólových příležitostí si také dokázali vytvořit. Mnohokrát pálil Haman, ale gólmana Šindeláře se mu překonat nepodařilo. Domácím se poté naskytla příležitost zahrát si dvojnásobnou přesilovku, ovšem ostravští obránci nedovolili znojemskému celku ani vystřelit. Posledních sedm minut první třetiny byli o mnoho aktivnější hosté, a to se jim vyplatilo, když v početní převaze po krásné souhře vítkovických hráčů poslal Varaďa puk do domácí branky.

Do druhé části vstoupilo Znojmo o mnoho lépe. Již po čtyřech minutách vyrovnal Vyletelka, který rovněž využil přesilovku. O třináct sekund později vyslal domácí Janečka přihrávku na Ostrčila, jenž střelou ke vzdálenější tyči otočil skóre ve prospěch Orlů. Dvě vstřelené branky dodaly domácímu celku sílu, hráči vytvářeli nádherné gólové příležitosti, ovšem žádná z nich nepřinesla kýžený efekt. Přišel tak trest v podobě vyrovnání. Kvapil prokličkoval celým hřištěm a překonal bezmocného Horčičku. Znojmo však mohlo jít zpět do vedení. Velkou příležitost měl dlouholetý hráč Orlů Plášek, ovšem vítkovického brankáře nepřekonal.

Na začátku třetí třetiny měl plno práce domácí brankář Horčička, který zneškodnil hned několik střel vítkovických obránců od modré. Znojemští hráči hráli opravdu velmi důrazně, což mělo za příčinu malou pošťuchovačku ve středním pásmu. Znojemský sen na získání prvních bodů do tabulky Tipsport Hockey Cupu se rozplynul, když Kvapil poslal od modré šťastnou střelou puk do branky domácích. V závěru odvolal kouč Neliba brankáře a výhoda Znojma ještě zesílila, když si na trestnou lavici šel odpykat svůj trest za krosček Stehlík. Orli se snažili, co to šlo, ale puk za záda Šindeláře již nedopravili. Vítkovičtí si tedy odvezly další tři body do pohárové tabulky.

Ohlasy trenérů

Jan Neliba (Znojmo): Byli jsme dnes rovnocenným soupeřem. Myslím si, že dvě třetiny jsme byli o trochu lepší. Škoda, že jsme neproměnili vyložené šance, mohli jsme překvapit, což bychom si i zasloužili. Stáhli jsme hru na tři pětky, a tím jsme se výrazně zlepšili. Je to ale sport, bereme to tak, že je ještě co vylepšovat. Dneska se mi to ale moc líbilo – výkon, nasazení a i diváci byli výborní.

Alois Hadamczik (Vítkovice): Z našeho pohledu jsme hráli výborně první třetinu, mohli jsme dát čtyři góly a to utkání rozhodnout, ale zbývající dvě třetiny byl soupeř víc jak rovnocenný. Musím říct, že Znojmo hrálo s příkladným nasazením. Nevěřím tomu, že tak dokáže hrát mistrovská utkání jak dneska, s jakou vůlí hráči hráli, jak dobruslovali souboje, chodili do těla. Znám ty kluky, že bojují o místo, mají proti sobě extraligový tým a vydají ze sebe maximum. Ty dvě třetiny byly hodně vyrovnané a díky té první jsme si dnešní výhru zasloužili. Myslím si, že Znojmo bude v soutěži mezi první pětkou.