2:3
1/3
2/3

Report ze zápasu CEB vs. ZNO (2:3)

Znojemští hokejisté dodrželi v dnešním 43. kole v Českých Budějovicích tradici. Oba týmy vozily ve vzájemných zápasech pravidelně body z hal soupeře, tentokrát Znojemští orli uspěli na jihu Čech 3:2. Nejlepší střelec extraligy Marek Uram dal ve druhé třetině vítěznou branku, navíc si připsal i asistenci. Jihočeši tentokrát zaostali za svým projevem z posledních zápasů, v nichž předváděli útočný hokej. Rychlí bruslaři ve znojemském dresu jim dělali od začátku velké problémy. Domácí tým mohl dostat do vedení Rob, hrající pětisté utkání v extralize, ale samostatný nájezd na Oldřicha Svobodu neproměnil. Naopak Mařík v domácí brance už tak úspěšný nebyl, hned při první střele ho totiž překonal Havíř. O vyrovnání se postaral při přesilovce Brabenec. Podruhé dostal Budějovice do vedení Sailer, ale už o 27 sekund později vyrobili domácí ve vlastní třetině hrubku a Fink srovnal prakticky do prázdné branky. Ve druhé třetině měli Jihočeši třikrát výhodu početní převahy, ale ani to jim při dnešním výkonu nebylo nic platné. Naopak hosté dokázali přesilovku využít zásluhou slovenské spolupráce Uram - Pucher. V posledním dějství se budějovičtí hráči ze všech sil snažili srovnat skóre, ale Znojmo pozorně bránilo. Velký podíl na výhře měl také Svoboda, jenž chytil i sólo Sailerovi.

Jan Tlačil (České Budějovice): "Zpočátku jsme si vytvořili tlak a šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Naopak, soupeř naše chyby využil. Po obdrženém třetím gólu byl náš výkon spíše platonický a koncovka tragická. Potýkáme se s nedostatkem hráčů, chybí nám Nedorost, Štrba a Martínek, navíc Sailer hrál s nachlazením."

Pavel Pazourek (Znojmo): "Byl to bojovný a vyrovnaný zápas, který odpovídal postavení týmu v tabulce. My jsme nakonec měli lepší koncovku. Je pro nás přece jen snazší venku bránit, než na vlastním kluzišti tvořit."