1:2, 1:0, 1:1 - 0:1
1/3
2/3

Třetí vítězství se Slavií

<i>Praha</i> - K předposlednímu přípravnému zápasu vyjeli Orli do pražské Sazka Arény, kde je čekala Slavia. Té se nepodařilo ani ve třetím letošním vzájemném zápase zvítězit a Orli si odvezli nejtěsnější možné vítězství po samostatných nájezdech. Dvěma brankami se zaskvěl <b>Jiří Dopita</b>, jednu přidal Jaroslav Svoboda a rozhodující nájezd proměnil Jiří Beroun. V pátek čeká na Orly poslední příprava, na svém ledě přivítají v 17:30 hod. prvoligovou Jihlavu.
Úvod zápasu Slavii vůbec nevyšel, když už po necelých čtyřech minutách prohrávala o dvě branky. V čase 01:57 překonal gólmana Svobodu jeho jmenovec Jaroslav Svoboda, který přesnou střelou pod horní tyčku poslal hosty do vedení. A za tři minuty bylo s domácím celkem ještě hůře, Erat ideálně našel Jiřího Dopitu a ten nezaváhal, 0:2. Hosté hráli dobře, naopak Slavia se potřebovala dostat zpátky do zápasu. Snížit se jí povedlo ve 14. minutě, když se z trestné lavice vracel Vondrka, který posunul puk do brejku na Josefa Beránka, jenž si vychutnal znojemského gólmana a snížil na 1:2.

Ve druhé třetině se pokračovalo v nikterak oslnivém tempu, přece jenom bylo znát, že se hraje bez diváků, a tudíž bez atmosféry. Zhruba v polovině utkání měl slibnou možnost znojemský Kucharczyk, který zachytil puk na modré, ale místo střely nebo postupu na brankáře, puk zase ztratil. O pár minut později pak byl před Svobodou úplně volný Tomáš Demel, kterého chytrou přihrávkou našel obránce Jareš, skóre se ale neměnilo. Měnilo se až v čase 34:45, a to veseleji pro domácí. Ti totiž dokázali využít přesilovou hru, když Žižkovu střelu od modré tečoval do branky Michal Vondrka - 2:2.

Zdálo se, že nerozhodný výsledek příliš netrápí v ani jedno z mužstev, a podle toho to také na ledě vypadalo ve třetí části hry. Oba celky se sice snažily něčím překvapit soupeře, ale dlouho to vypadalo, že zápas se dohraje za vyrovnaného stavu. Na začátku 56. minuty však přišel překvapivý gól, který trochu padá stín na jinak dobrý výkon domácího gólmana. Toho překvapila náhlá střela Jiřího Dopity, ihned po vyhraném buly - 2:3. Slavia tak musela zase dotahovat a povedlo se. V čase 57:12 našel zpoza branky Bednář zkušeného Petra Kadlece, který přesnou střelou nad lapačku nedal Trvajovi žádnou šanci - 3:3. Zápas se už za tohoto stavu dohrál a trenéři se dohodli na tom, že ke slovu nepřijde prodloužení, ale rovnou samostatné nájezdy. Za domácí skórovali Němeček s Bednářem, za hosty pak Padělek s Václavem Meidlem, jinak však střelci příliš úspěšní nebyli. Rozhodující nájezd pak ve 12. sérii proměnil znojemský Jiří Beroun.