2:2, 2:1, 0:0
1/3
2/3

Tři góly na výhru nestačily

T ř i n e c - Orli odjížděli k zápasu do Třince povzbuzeni vítězstvím nad Litvínovem. Případný bodový zisk by jim opět o kousek přiblížil jistotu play-off. Nestalo se tak. Oceláři nedovolili Znojmu zisk byť jediného bodu. V divokém utkání, kdy se přelévalo skóre z jedné strany na druhou a ve kterém rozhodčí udělil třiašedesát trestných minut, si čerstvá slovenská posila <b>Juraj Štefanka</b> připsala první bod v dresu Znojma.
Jako na houpačce se přelévalo skóre v první třetině. Po rychlém vedení Třince již v čase 0:31, když Huna překvapil Trvaje střelou z otočky, se dostali do jednobrankového náskoku hosté. Nejprve z blízka překonal Biegla Pucher v přesilové hře, když využil přihrávku od modré Radima Bičánka a nové posily Juraje Štefanky. Po dvou a půl minutách se individuálně prosadil Dopita. Orlí náskok ale vydržel pouhých sedmadvacet vteřin. Kudrna dorazil nepovedenou ránu Peterka a bylo srovnáno. K vidění byl pohledný hokej se šancemi na obou stranách.V závěru třetiny se do sebe pustili Kroupa s Pucherem a rozhodčí Turčan je poslal vychladnout na trestnou lavici, takže druhou třetinu začaly oba týmy o jednoho muže v poli oslabeny.

A v podstatě se v tomto duchu odehrálo celé druhé dějství. Rozhodčí o sobě dal hodně vědět a postupně potrestal devět hráčů menším trestem. Skóre této části hry otevřel Peterek po kombinaci s Kudrnou. Srovnání skóre zařídil další využitou přesilovkou v utkání Erat, který tečoval střílenou Dopitovu přihrávku. V zápětí se Turčanovi splašila píšťalka a během minuty vyloučil čtyři hráče, z toho tři Orly. Oceláři se nabídnuté šance chopili a necelé dvě minuty před sirénou se opět ujali těsného vedení. Výkon obou týmů, který sliboval pohledný hokej, byl tak přibržděn.

V začátku poslední části měli velkou šanci Pucher a Dopita, na druhé straně zahrozili opět Peterek s Kudrnou a Haškem. Velkou příležitost k vyrovnání měli Orli od sedmačtyřicáté minuty, kdy hráli pětiminutovou přesilovku za faul Haška. Třinec ale sehrál oslabení dobře a schylovalo se k závěrečnému náporu obou týmů. Ale jiného názoru byl opět rozhodčí Turčan, který nejprve vyloučil třineckého Výtiska, a když Orli začali nabírat tempo podrazil nohy i jim vyloučením Čakajíka, v zápětí Puchera a aby se to nepletlo, tak ještě navrch Bičánka. Přesto se ještě Znojmo dostalo půl minuty před závěrečným hvizdem do šance, kterou musel na poslední chvíli hasit faulem Výtisk. Orli tak ze Slezska odjíždí bez potřebných bodů, o reparát se pokusí v pátečním domácím zápase se Vsetínem.

Jan Daneček (Třinec): Jsme rádi, že jsme vyhráli a udrželi se v boji o play-off. Důležitá byla naše vůle pro vítězství, která se projevila hlavně tím, že jsme ubránili pětiminutové oslabení, ve kterém do nás Znojmo tvrdě šlo. Dneska se často vylučovalo na obou stranách a celkově to hokeji neprospělo.

Jan Votruba (Znojmo): Jsem přesvědčen, že těch oslabení tři na pět bylo příliš mnoho. Víc k tomu nemám, co říct a myslím si, že kdo hokeji rozumí, udělá si obrázek sám. Prohrou jsme si situaci zkomplikovali, musíme dále dělat body, abychom se dostali do play-off. Juraj Štefanka dnes odehrál velmi dobré utkání a ukázal, že určitě bude posilou.