Erste

Úspěšný start! Orli Dornbirn rozprášili ve třetí třetině

Úspěšný start! Orli Dornbirn rozprášili ve třetí třetině
20.01.2017 | Marcela Procházková, Jakub Prchal, Vojtěch Pojer

Do zápasu sice aktivněji vstoupil Dornbirn, ovšem závěrečnou dvacetiminutovku zcela ovládali domácí, kteří v ní vsítili hned pět branek. Znojmo si tak připisuje úspěšný vstup do nadstavbové části.

N1, pátek 20. 1. 2017, 18:30, Nevoga aréna
6
Znojmo
Dornbirn
2
Třetiny: 0:1, 1:1, 5:0
Branky a nahrávky: 28. Šulák (Wronka, Stehlík), 47. Yellow Horn (Lakos, McMonagle), 52. Bartoš (Vodný), 52. Yellow Horn (Lattner, Lakos), 57. McMonagle (Lakos, Da Costa), 58. Šulák (Csamangó) – 10. Sylvester C. (Livingston), 31. Macierzynski (McBride, Sylvester D.). Rozhodčí: Nikolic, Trilar - Kontschieder, Rakovic. Vyloučení: 5.6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2268. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 6:2.
ORLI ZNOJMO: Schwarz – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Bořuta, Biro, Kadeřávek – Lattner, Bartoš, Yellow Horn – Beroun, Pucher, Wronka – Vodný, Da Costa, Hughesman – Podešva, Šeda, Csamangó – Špaček.
Dornbirner Eishockey Club: Hardy – Magnan, Schmidt, Caruso, Connelly, Crawford, Paris, Konradsheim, Siutz – D´Alvise, Arniel, Grabher Meier – Sylvester D., McBride, Macierzynski – Petrik, Sylvester C., Livingston – Haberl, Häussle, Ban.

Do prvního utkání nadstavbové skupiny vstoupili aktivněji domácí. Ačkoli se však Vodný dostal k dorážce, jeho střelecký pokus vytěsnil francouzský brankář ve službách Dornbirnu Hardy. Po prvních několika minutách úvodního tlaku domácích však na chvíli převzali otěže zápasu hosté, jimž se střelecká aktivita nakonec i vyplatila. Tři obrovské šance spálili Buldoci před úspěšným skórováním. Při jejich čtvrté akci se dostal Cody Sylvester do samostatného úniku, ve kterém překonal do té doby bezchybného Schwarze.

Druhé dějství zvedlo diváky ze sedaček hned v úvodních vteřinách. Znojmo sjelo po buly do pásma a Stehlík od modré nastřelil tyč dornbirnské brány. Orli se však nevzdali a po obrovské šanci Berouna uspěl Libor Šulák, který přízemní dělovkou nedal Hardymu šanci. Radost z vyrovnání stavu ale znojemským hráčům příliš dlouho nevydržela. Jen o dvě minuty později vykouzlili spoluhráči snovou pozici pro Kevina Macierzynskiho, který se ve stoprocentní šanci nemýlil.

Poslední dvacetiminutovka byla z pohledu domácích z říše snů. Po několika šancích nejdříve vyrovnal Colton Yellow Horn, který z bezprostřední blízkosti dorážel do odkryté brány. Jen o chvíli později strhnul poprvé v zápase na stranu Orlů David Bartoš, jehož ránu nedokázal Hardy po úniku dvou na jednoho vytěsnit. Po pouhé půlminutě se pak trefil podruhé Colton Yellow Horn, jenž se téměř v identické situaci jako při svém prvním gólu velmi rychle zorientoval v brankovišti, odkud dorážel puk do brány.

Hosté následně začali více faulovat, což opět trestali domácí hráči. Sean McMonagle vyčkal dostatečně dlouho v mezikruží, dokud neměl ideální výhled. Následně vyslal prudkou ránu a nedal Hardymu sebemenší šanci zasáhnout. A aby toho nebylo málo, Znojmo udeřilo ve třetí třetině ještě popáté, čímž dokonalo velký obrat. Svůj druhý gól v zápasu přidal Libor Šulák, který předvedl svůj typický únik, při kterém objel obránce a zakončil do růžku.

Ohlasy

Roman Šimíček (Znojmo): První třetina byla z naší strany velmi špatná. Měli jsme velké obavy o výsledek a nechtělo se nám moc hrát s kotoučem. Spíše jsme se jich zbavovali. Pak se to o poznání zlepšilo, ale až v té třetí třetině jsme to vytáhli a výsledkově otočili. Začaly nám tam padat i ty góly. Všechno to pramení z toho, že někteří hráči si nevěří. Nemají takovou tu jistotu v rukách. Když jsme pak vedli, tak bylo poznat, jak se to napětí uvolnilo. Nejvíce práce nás tedy čeká s hlavami hráčů.

Fotogalerie

     
 
 
Související články
Vzájemné zápasy
7.kolo | DOR - ZNO | 3:4
14.kolo | ZNO - DOR | 4:3
29.kolo | DOR - ZNO | 4:1
41.kolo | ZNO - DOR | 3:4
N1 | ZNO - DOR | 6:2
N9 | DOR - ZNO | 4:2
Statistiky zápasu
Facebook