4:2
1/3
2/3

Report ze zápasu PLZ vs. ZNO (4:2)

Už dvě minuty před půl šestou vhodil hlavní rozhodčí Havlík úvodní buly nové sezóny na plzeňském zimním stadionu. První šanci zápasu měl ve 2. minutě Dvořák, který objel branku a vystřelil těsně vedle pravé tyče Svobodovi branky. O dvě minuty později to byl opět agilní Dvořák, který se po zaváhání znojemského kapitána Heše k možnosti vystřelit, ale pravý okamžik prováhal a Vorel následný pokus zblokoval. Plzeň získala převahu a pomohl jí k tomu i první nafilmovaný pád Kořínka v letošní sezóně. Během nuceného odpočívání Hamana na trestné lavici rozpoutali keramici pořádný kolotoč, největší šanci přesilovky měl Král, ale minul.

Postupně se k aktivitě probouzeli také hosté. Vorel zachytil špatnou přihrávku Vostřáka, přihrál Procházkovi a Šimonovič musel poprvé zachraňovat při větší šanci soupeře. Diváci mu za zákrok poděpovali skandováním: „Šimon! Šimon!“. Po nádherné individuální akci J. Straky a příležitosti dravého Dvořáka udělal v 11. minutě minelu Havíř, ale Kořínek ji nepotrestal. Znojmáci Plzeň dlouhé minuty vůbec neohrozili a byl to naopak Král, který málem otevřel skóre. Krátce před koncem třetiny našel Král Eiselta, ale ten nedal.

Hned na začátku druhé třetiny se opět připomněl Václav Král, puk se poté odrazil k dalšímu Václavovi z jihu Čech – Benákovi a mnozí fanoušci domácích už viděli puk v síti. Ve 24. Minutě si vynikající šanci vypracoval Procházka, ale Šimonovič s velkým štěstím zachránil. Po vyloučení Pláška nejprve nedorazil M. Straka puk do branky po střele Řezníčka, aby vzápětí musel slovenský brankář v dresu Plzně čelit nebezpečné akci soupeře v oslabení, ale včasným vyjetím stihl vyhodit puk do středního pásma.

Do ideální pozice se dostal ve 26. minutě M. Straka, byl však zezadu zahákován a rozhodčí Havlík nařídil trestné střílení. Toho se ujal kapitán Řezníček, který penaltu proměnil i v letošní přípravě. Naznačil kličku do bekhendu, Svoboda se pohnul k tyči a Řezníček pohodlně zavěsil. Už za necelou minutu mohlo být vyrovnáno, když ostrostřelec Uram trefil ranou jako z kanónu Šimonoviče do masky. Ten jen chvíli lapal po dechu, ale nakonec se oba Slováci objali. Těsně před uplynutím poloviny zápasu zasáhl Šimonovič nejistě puk vystřelený ze středního pásma, ten se od něj odrazil do rohu. Odtud přihrál pohotově Uram obrovitému obránci Pavlu Kumstátovi a bylo vyrovnáno. Ve 29. minutě byl vyloučen obránce domácích Heš a to byl jeho poslední moment na ledě, od poloviny utkání ho vystřídal Holík.

Oslabení Znojmo v poklidu přežilo a totéž platilo o následné početní výhodě domácích při vyloučení Pazourka. Touto přesilovkou vyvrcholila zoufalá hra Plzně v této fázi utkání. Jako blesk z čistého nebe tak působila branka Plzně ve 35. minutě. V chumlu před brankou se špatně orientoval brankář Svoboda, hostující obránci si nevšímali puku a Eiselt dotlačil puk do sítě.

Do třetí třetiny neodstartovala časomíra a tak se měřilo ručně. Ve 43. minutě dostal krásný pas od Benáka Vostřák, ale Svoboda jeho střelu chytil a Vostřák se po nárazu hlavou do mantinelu jen těžko znovu zvedal. Postupně přebírali iniciativu hosté, prim hrála zejména Pucherova řada, jeho snahu však poněkud přibrzdil rozhodčí Havlík, který po hákování Sedláka Jakešem nejprve rozpažil, ale nakonec znojemského hráče spravedlivě vyloučil. V přesilovce se ocitl v šanci Kořínek, ale již po několikáté během zápasu mu trvalo příliš dlouho, než si připravil střelu, a obránci mu ji zblokovali.

Ve 48. minutě uspořádal Vlček v obranném pásmu hostů těsně před modrou valnou hromadu, které se zúčastnili téměř všichni Znojmáci, puk se dostal k Sedlákovi, který našel zcela volného Vostřáka, který, byť z úhlu, překonal brankáře Svobodu, jenž se nestihl přemístit k levé tyči. Za několik sekund prošel nádherně Eiselt a po jeho přihrávce zasadil čtvrtý úder Znojmu Král. Znojmo si v čase 48:08 vzalo time-out. Plzeň držela modrou čáru a Znojmo se marně dostalo překonat soupeřův obranný val. V 54. minutě byl vyloučen Dvořák a přesilovku brzy využil střelou od modré po nahrávce Puchera Soudek. Znojmo vrhlo všechny síly do útoku a ještě v téže minutě ujel rychlík Procházka a Vorel spálil vyloženou šanci.

Hra opět začala mít už dávno ztracený spád. V 56. minutě byl za držení hole zbytečně vyloučen M. Straka a Znojmo rozpoutalo zoufalou dělostřeleckou palbu. Šimonovič zachránil po těžké střele Finka a vzápětí Plášek příklepem notně vystrašil bývalého brankáře Popradu. V době největšího tlaku Znojma ujel dvě minuty Andrašovský, ale minul branku. Plzeň pak držela puk na svých holích a dokráčela v průměrném zápase ke třem bodům.