2:0, 1:1, 2:1
1/3
2/3

V Salzburgu visely body příliš vysoko

<em>Znojmo</em> - Orli pokračují v nelichotivých výsledcích z posledních dnů, již pátý zápas v řadě nedokázali bodovat. Duel se Salzburgem, jenž byl poznamenán častým vylučováním, odstartovali lépe domácí, kteří si brzy vypracovali dvougólový náskok. Znojmo se dokázalo prosadit až v polovině hry, kdy skóroval Aleš Staněk. V závěrečném dějství Salzburg přidal další dva přesné zásahy, na které našli znojemští hokejisté pouze jedinou odpověď z hole Antonína Bořuty.

Znojemští hokejisté odjížděli na led mistrovského Salzburgu se značně oslabeným kádrem, v jehož řadách scházeli nejen Jan Šeda, Petr Kanko a Tomáš Komínek, ale nově také Martin Škadra a kapitán Jiří Beroun.

Již od prvních minut utkání se dvířka na trestných lavicích netrhla, oba týmy často pykaly za nedovolenou hru. První velké příležitosti svých klubů měli na hokejkách v sólových únicích Jakub Stehlík a Rob Davison, ale ani jeden nebyl v zakončení přesný. Přestože obě mužstva měla hned v úvodu výhodu několika přesilových her, první gól padl paradoxně v oslabení. Heinrich ukázkově uvolnil svého spoluhráče a Manuel Latusa otevřel skóre - 1:0. Na další branku se čekalo pouhé tři minuty a opět byli v hlavní roli domácí, konkrétně Danny Bois, jenž svou přesnou trefou překonal znojemského gólmana Kacetla - 2:0. Nadále se pokračovalo ve vysokém tempu a šance střídala šanci. Tu největší měl na své holi Martin Podešva. Také Salzburg, který byl v této pasáži jasně lepší, několikrát nebezpečně zahrozil při pokusu Kavanagha či Aubina.

Úvod druhé třetiny opět poznamenala častá vyloučení, jednu chvíli se dokonce hrálo ve třech mužích na obou stranách. Průběh střetnutí okořenila menší bitka Martina Pláňka s Danielem Welserem, za kterou si oba zápasníci vysloužili 2+2 minuty. O chvíli později si na trestnou lavici šel odpočinout další znojemský hráč a Salzburg byl tentokrát v nabízené výhodě úspěšný. Na 3:0 zvyšoval Robbie Earl, jenž překonal nic nevidícího Kacetla. V polovině hry se z gólu mohli radovat i Orli. Šikovně se kolem obrany soupeře protáhl Aleš Staněk nabruslil si až před Tordjmana a pohotově snížil stav - 3:1.

Ve třetí třetině horké hlavy na straně Znojma i Salzburgu vychladly a rozhodčí již tolik nevylučovali. Znojmo ještě poměrně dlouho živilo své šance na zdramatizování zápasu, ale poté přišla studená sprcha ze strany domácích. Během jedné minuty přišly dva tvrdé direkty, které zničily šance hostů. Nejprve se stal úspěšným střelcem Matthias Trattnig - 4:1. O necelou minutu později jej napodobil Andreas Kristler - 5:1. Domácí, potěšeni úspěchem, se dál hnali do útoku. Pouze pozorná znojemská obrana předešla další pohromě. Čtyři minuty před koncem ještě dostali Orli příležitost ke korekci skóre. Zadák Antonín Bořuta tak v nabídnuté přesilové hře svou dělovkou od modré čáry ustanovil konečné skóre utkání - 5:2.