Český Telecom Extraliga - st 21. 3. 2001
ČF6
Slavia

Report ze zápasu SLA vs. ZNO (2:3)

Začátek přitom vyšel domácím přesně podle představ. Branda lehce tečoval před Svobodou střelu obránce Pojkara a Slavia již ve čtvrté minutě vedla. Z náskoku se ale radovala jen třiatřicet sekund. Z levého křídla napřáhl Vorel a po 192 minutách a 34 sekundách ukončil neprůstřelnost domácího gólmana Málka v play off. Červenobílí měli sice optickou převahu, ale Znojemští byli všude o krok dříve, působili hokejovějším dojmem a téměř z každé akce hrozilo domácí obraně nebezpečí. Ještě v úvodní části hry se ujali hosté šťastně vedení poté, co si Pazourkovu přihrávku na Bělohlávka srazil do vlastní branky obránce Martínek. Slavia mohla brzy vyrovnat při přesilové hře, nicméně Hejda trefil jen připraveného Svobodu, a naopak ihned po skončení oslabení se řítil na Málka z trestné lavice naskočivší Jakeš.

Až ve druhé části hry se domácí dočkali. V početní výhodě se trefil Hejda a zdálo se, že by slávisté mohli převzít otěže zápasu, jenomže Sup svoji velkou šanci, při níž si položil znojemského brankáře na led, spálil. A tak se červené světlo rozsvítilo na druhé straně. Na trestné lavici pykal Matějovský, když Kaňkovský mezi kruhy napálil přesně puk k levé tyčce domácí svatyně. A mohlo být ještě hůř, kdyby Vorlův bekhend mířil o několik centimetrů vlevo.

Až ve třetí třetině se slávisté alespoň na chvíli zbavili určité křečovitosti, ale přesnou koncovku neměli zkušený kanonýr Ujčík, ani Hübl. Hosté nebránili svůj hubený náskok, naopak využívali každou příležitost k brejkům, a tak se zaplněné tribuny v Edenu rozhodně nenudily. O dramatický závěr se postaral Vorel, který srazil domácího Tomicu a vyfasoval čtyřminutový trest. Čermák a Rousek však obrovské šance nevyužili a Slavii k vyrovnání a vynucení prodloužení nepomohla už ani závěrečná power play.

Ohlasy trenérů

Ondřej Weissmann (Slavia Praha): "I dnešní zápas potvrdil, jak je celá série vyrovnaná. První gól jsme dostali po hrubé chybě, druhý jsme si dali vlastní, což tým maličko rozhodilo. Ve třetí části jsme si vytvořili tlak, měli spoustu šancí, ale Svoboda nás vychytal. Musíme se teď připravit na rozhodující utkání, Znojmo v něm bude mít podle mého malou výhodu. Když jsme ho ale dokázali porazit v minulém zápasu, proč bychom to nemohli v pátek zopakovat?"

Pavel Pazourek (Znojmo): "Velice dobře jsme dnes bránili a konečně jsme také prolomili střeleckou smůlu. V závěru jsme přežili šest minut v oslabení, a to asi bylo rozhodující. Nezoufali jsme ani po rychle inkasovaném gólu, protože vždy hráčům zdůrazňuji, že zápas trvá šedesát minut. Obdržená branka nás naopak téměř pokaždé probere. Tlak na obě mužstva bude v pátek enormní, rozhodne momentální forma."

Žádné fotky.