3:4
1/3
2/3

V úterý o sedmou příčku

Ve Varech dokázala i druhá znojemská útočná řada, že umí střílet branky, což je před play-off příjemné zjištění. Rozhodující gól v prodloužení ale už zařídil David Havíř po akci prvního útoku.
Znojemští Orli si vítězstvím v Karlových Varech výrazně pomohli v boji o lepší postavení před play-off. Díky porážce Třince s Havířovem poskočili na sedmou příčku a právě s Oceláři si to Orli rozdají v úterý v posledním zápase základní části. Pokud neprohrají, vyhnou se v prvním kole play-off Spartě Praha. Na šestou příčku již ztrácí Znojmo čtyři body.

V Karlových Varech nastoupilo Znojmo se čtyřmi útoky, poprvé se do hry dostal také útočník Vavroch. Lepší vstup do zápasu měli domácí, po čtyřech minutách se trefil Balász, když dorazil Alinčovu střelu, která se odrazila od tyče Kudrnovy branky. V polovině třetiny se v oslabení dostal do nájezdu Haman, celkovou převahu ale měli domácí, na Orlech se určitě podepsal fakt, že k zápasu na druhém konci republiky nastoupili jen dvacet hodin po domácím televizním zápase. Ještě v první třetině dokázal srovnat Milan Procházka, po několika vteřinách využil přesilovku.

Další brance pomohl také menší počet hráčů na ledě, Alinč poslal domácí do vedení v úvodu druhé třetiny. Neuběhly ani dvě minuty a David Pazourek srovnal. Další šance mělo Znojmo při vyloučení domácího obránce Ptáčka, který se na ledě potkával s Alešem Křetinským, se kterým ještě v loňské sezóně tvořil jednu obrannou dvojici v prvoligové Opavě. Další gól ale padl až v plném počtu hráčů, zblízka dorážel Plch.

Další nástup do třetiny a další přesilovka domácích přinesla vyrovnání. Po tvrdé střele Zíba od modré to bylo 3-3. Rozhodnout mohli domácí při vyloučení Urama, ale Kraus střílel nad. Poté, co třetí třetina skončila nerozhodně, viděli diváci zajímavou podívanou, kterou ukončil v 64. minutě David Havíř.

Marek Sýkora (Karlovy Vary): Za stavu 2:1 jsme mohli myslet na vítězství, ale v zakončení to chtělo více hokejového umu. Naopak na dva góly jsme soupeři vlastně nahráli. Remíza v normálním čase je spravedlivá. Zaráží mě však náš způsob hry v prodloužení, ve kterém jsme úplně selhali. Divím se, že se hráči nechtěli o druhý bod víc porvat.

Pavel Pazourek (Znojmo): Získali jsme to, co jsme chtěli. Štěstí bylo na naší straně. Celkově šlo z obou stran o dobré bojovné střetnutí. Obě mužstva měla dost brankových příležitostí a remíza v normálním čase je zasloužená. V prodloužení jsme byli lepší, z několika šancí jsme nakonec jednu proměnili.