1:0, 0:1, 0:3
Vídeň
1/3
2/3

Orly sice poslal hned v první minutě do vedení Yellow Horn, avšak i přes územní převahu se domácímu celku další branky už přidat nepodařilo. Naopak Vídeň nabídnuté šance využila a především díky třem gólům v závěrečné třetině veze z jižní Moravy všechny body.

Atraktivní duel před napěchovanými tribunami odstartoval ve skvělé atmosféře, o kterou se staraly oba tábory klubových příznivců. Ti ze Znojma se navíc mohli velmi rychle radovat z vedení. Colton Yellow Horn těžil z odražené střely, obkroužil klec a zasunul kotouč za záda Lawsona. Orli byli i nadále nebezpečnější. Dvakrát zahrozil z individuálních akcí Roman Tomas, také pokus Radka Čípa, jenž prolétl jen těsně vedle tyče, nadzvedl diváky.

Ani Vídeň ale rozhodně nemyslela jen na zadní vrátka a před Nechvátalem několikrát rozehrála svůj nebezpečný útočný kolotoč. Nedokázala však využít zaváhání ve znojemských rozehrávkách, k vyrovnání se pak nedostal ani Grosslercher, který před domácím gólmanem mohl nadvakrát dorážet. Pohledná třetina tak přinesla průběžné vedení Orlům.

Na úvod prostředního dějství nebude v dobrém vzpomínat gólman Rakušanů Lawson. Ten se ošklivě srazil se svým spoluhráčem, ale přestože byl viditelně otřesen, v utkání pokračoval. Jen o pár vteřin později si domácí vykoledovali faul a v přesilovce obrovskou šanci spálil po rychlém brejku bek Šulák. Nedáš – dostaneš. Okřídlené slovní spojení se dočkalo svého potvrzení i tentokrát. Situaci dva na dva lépe zvládli hosté a Michael Schiechel sám před Nechvátalem přehodil jeho pravý beton.

Znojmo mohlo jít vzápětí opět do vedení. Ale při obrovském tlaku trefil Štach místo z velké části odkryté klece jen její konstrukci. Jihomoravané byli v této fázi hry na koni a neúnavně dobývali hostující svatyni. Gól jim však souzen nebyl ani po Čípově samostatném úniku. Vídeňští se zvládli ubránit i ve dvouminutovém oslabení, a i když chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí, svou bránu a Lawsona v ní uchránili.

Poslední třetinu načali znojemští hokejisté čtyřminutovým trestem. Kritické chvíle prožívali Orli ve svém obranném pásmu a Vídeňští stupňovali tlak tak dlouho, až se v čase 42:00 na vrcholu kruhu napřáhl Troy Milam a Znojmo poprvé v zápase prohrávalo. S novou situací se domácí popasovali velice rychle, vyrovnali hru a před návštěvou více než čtyř tisíc diváků znovu začala bitva o každičký kousek ledu.

Necelých osm minut před sirénou přišla důležitá přesilovka domácích. Z ní ale naopak vytěžila uklidňující gól Vídeň. Andreas Nödl ujel trestuhodně znojemské obraně a poslal kotouč vedle Nechvátalovy vyrážečky k pravé tyčce. Ve zbývajícím čase již zapracovala pozorná rakouská defenzíva a ani oddechový trenéra Režnara nevedl ke zdramatizování závěru utkání. Naopak Jonathan Ferland poslal kotouč do znojemské prázdné brány počtvrté.

Jiří Režnar (Znojmo): Vídeň nás vyškolila v proměňování šancí. Měli dva nájezdy, dali z nich dvě branky. My jsme těch nájezdů měli ještě víc, bohužel je neproměnili. Škoda těchto šancí a škoda zbytečného faulu na konci druhé třetiny, z kterého jsme nakonec inkasovali. Soupeř hrál výborně do defenzivy, dostal několikrát po sobě jen jednu branku. My jsme se na to připravovali, chtěli udělat co nejméně chyb, ale úplně jsme se jich nevyvarovali.