Karlovy Vary
1/3
2/3

Varské trápení již tradicí

Jako tradičně se Orli trápili proti Karlovým Varům, celku ze spodních příček tabulky. Celý zápas dotahovali soupeřovo vedení, vyrovnávací branku na konečných 3:3 vstřelil obránce <b>Pavel Kumstát</b>.
Karlovy Vary si ze šesti dosavadních zápasů ve Znojmě čtyřikrát odvezli minimálně bod a ani posedmé nechtěli odjet s prázdnou. Orlům těsná hra Becherovky nesedí a Karlovy Vary tradičně patří k nepříjemným soupeřům.

Znojmo doplatilo na svůj poklidný, místy až laxní vstup do utkání. Nejdříve rozezvonil hostující Štefanka tyč, poté využil Uramovo zaváhání na útočné modrě Pavliš a dvoubrankové vedení zařídil hostům Alinč, který ujel dokonce při znojemské přesilovce. Orlům se podařilo snížit až v závěru první třetiny, Pucherovu střelu si do branky srazil brankář Franěk.

Druhá třetina vyrovnání nepřinesla, i když měl zejména první útok přehršel šancí. Vorel trefil tyč, po Uramově šanci poskakoval puk na brankové čáře. Skóre se však měnilo na opačné straně, před koncem třetiny se trefil Šinágl.

Pořádný nápor předvedli Orli až v poslední třetině. Vary se soustředily na bránění svého náskoku, čehož však Orli využili a dokázali srovnat. Kontaktní gól vstřelil zblízka hned na počátku třetiny Plch, vyrovnání přinesla střela Pavla Kumstáta v 53. minutě. Rozhodnout mohl Pucher, ale jeho šance o chvíli později zůstala nevyužita. V prodloužení už žádný z týmů výraznější příležitosti k zisku prémiového bodu neměl.

Milan Kastner (Znojmo): "V první třetině jsme měli problémy s nasazením Karlových Varů, které hrály velice obětavě a místy až nečistě. Nedokázali jsme se prosadit, inkasovali jsme dvě branky, což nás trochu přibrzdilo. V závěru jsme nasazením a pohybem dostali soupeře pod tlak a tím jsme dvoubrankový náskok smazali a dosáhli na bod."

Marek Sýkora (Karlovy Vary): "Naše velká marodka se v den zápasu ještě rozšířila o Němčického a Alinče, takže jsme přijeli s obrannou taktikou. Možná jsme mohli myslet i na vítězství, ale jsme spokojeni s bodem, neboť jsme hráli to, na co momentálně máme."