1:4
1/3
2/3

Report ze zápasu KVA vs. ZNO (1:4)

Karlovarští hokejisté opět propadli, tentokrát doma podlehli po slabém výkonu Znojmu a účast v baráži mají téměř jistou. Přitom utkání se Znojmem bylo pro ně jednou z posledních nadějí, jak vykřesat naději k přiblížení se předposlednímu Kladnu.

Po úvodním oťukávání se do první šance dostali domácí, když jejich první útok několikráte nepříjemně ostřeloval hostující gólmana Svobodu, který měl těžké zákroky, ale se všemi si poradil. V páté minutě hrála Becherovka první početní výhodu, ale bez vážnějšího ohrožení branky soupeře. Do první vážnější akce se Znojmo dostalo až v jedenácté minutě, kdy se po střele obránce Kumstáta musel potit mladý Šmíd, ale i on svoji branku nakonec uhájil. Se svojí první přesilovkou naložili hosté stejně jako domácí, bez vážnějšího ohrožení branky. Výbornou příležitost otevřít skóre utkání měli domácí v 17. minutě, kdy měli 66 vteřin výhodu dvou hráčů v poli, avšak nic z této výhody nevytěžili. Přesně minutu před koncem úvodní třetiny byl vyloučen dosti přísně karlovarský bek Kántor a hosté početní výhody využili, když se čtyři vteřiny před koncem třetiny trefil do sítě Plášek.

Kdo si myslel, že ve druhé třetině přijde ze strany domácích větší snaha, byl v omylu. Dvě hrubé chyby v obraně hosté trestali. Nejprve zvýšil po vyšachování Šmída Kumstát a v další minutě Kaňkovský střelou od modré prostřelil Šmída mezi betony. Když v polovině zápasu potrestal další hrubku domácích Plášek svým druhým gólem, bylo téměř jasné, že si hosté poprvé ve své historii odvezou z karlovarského ledu vítězství. Za stavu 0:4 hosté polevili ve své defenzívě, čehož Becherovka mohla využít více než jednou. Chlubna svůj sólový nájezd neproměnil. Nadějí pak mohla být první branková trefa sedmnáctiletého Punčocháře, který trefil mezírku mezi Svobodovými betony a třicet vteřin před koncem mohl snížit Steiner, ale místo střely volil přihrávku.

Závěrečná část přinesla téměř bezstarostný hokej. Hosté si hlídali svoji modrou čáru, i když domácí měli více ze hry, ale v koncovce byli neškodní. A to co prošlo na Svobodu, tak to si znojemský gólman pohlídal a nenechal se překvapit, stejně tak i Šmíd, který se blýskl dvěma pohotovými zákroky lapačkou.

Radim Rulík (Becherovka K. Vary): "Vyrovnanou partii jsme sehráli pouze v první a třetí třetině. Ve druhé části došlo k nepochopitelným chybám, nabídli jsme soupeři šance, které využil. Třetí třetina už byla opticky vyrovnanou, ale o výsledku již bylo dávno rozhodnuto."

Milan Kastner (Znojmo): "Z utkání jsme měli obavy, protože jsme letos Karlovy Vary ještě neporazili. Předvedli jsme ale výborný, zodpovědný výkon a naše vítězství bylo zasloužené."