EBEL - pá 1. 3. 2019
Linz
3:4p
3:0, 0:1, 0:2 - 0:1

Velká stíhací jízda přihrála Orlům dva body

Znojemští hokejisté vstoupili do utkání velmi nešťastně a po první třetině prohrávali na ledě Linze třígólovým rozdílem. Poté se ale nastartovali k velkému obratu. Díky výhře v prodloužení si tak Orli upevnili první pozici v nadstavbové skupině.

Rakouští hokejisté vlétli na Znojmo ve velkém stylu, byli jasně aktivnějším a nebezpečnějším týmem na ledě. Svou převahu se jim povedlo gólově korunovat již na konci osmé minuty, kdy Michael Davies těsně po skončení početní výhody svého týmu propálil Lassilu z kruhu ke vzdálenější tyči. Linz i nadále dominoval a brzy se skóre opět měnilo. Tentokrát zapadlo nahození Troye Rutkowského až do znojemské klece. Orli nadále nedokázali soupeři konkurovat, ke střeleckým příležitostem se prokousávali jen sporadicky. A tak přišla ještě třetí rána. V poslední minutě třetiny zavěsil po dalším tlaku před českou bránou Dan DaSilva.

Do prostředního dějství nastoupili Orli se střídajícím Halászem v bráně a větší aktivitou na svých hokejkách. Začali se více probíjet do gólových šancí a s polovinou utkání přišlo snížení stavu. Až po zhlédnutí záznamu rozhodčí posvětili tvrdou ránu C.J. Stretche, která prudce vyletěla z brány. Hra se více otevřela, domácí hrozili převážně z rychlých brejků – největší neplechu nadělal unikající Leiler, jehož musel tváří v tvář zneškodnit Halász. Naopak Znojemští zahrozili po ráně Vainonena od modré a kombinaci Stretche a Kaluse. K další změně už ale nedali gólmani své svolení.

Ještě zajímavější náboj dostal zápas ve 42. minutě. Petr Mrázek prostřelil z kruhu Ouzase a vedení Linze se opět ztenčilo. Znojemští se začali ještě více tlačit dopředu a vyrovnání viselo ve vzduchu. Hodně blízko k němu měl Parkkonen, jenž zakončoval do protipohybu domácího gólmana. Co se ale nepovedlo jednomu finskému obránci, zvládl další na jedničku. Mikko Vainonen vystřelil od modré čáry a kotouč prošel až za záda Ouzase. Krátce po srovnání se museli Orli bránit přesile soupeře, nelehký úkol však skvěle zvládli. Po šedesáti minutách hry si tak oba týmy dokráčely pro jeden bod.

V prodloužení vyšla hra vabank lépe Znojmu. Bodík navíc pro jihomoravský tým vystřelil Allan McPherson.

Ohlasy trenérů

Miroslav Fryčer (Znojmo): V prvních dvaceti minutách na nás soupeř vlétl a my nevěděli, kudy kam. Stále jsme ale věřili, že se s tím dokážeme srovnat. V hokeji je čtyřicet minut ještě strašně moc. Kluci ukázali charakter, ukázali, že se nevzdávají, toho si velmi vážím. Střídání gólmanů byl pro nás takový nový impuls, bylo potřeba něco změnit a dneska to vyšlo.

Teď máme play-off ve svých rukou. Každý zápas hrajeme naplno, každý zápas chceme vyhrát. Dokud tam nebudeme na sto procent, nechci nic zakřiknout. Trochu nám nyní chybí zápasový rytmus, hrajeme hodně nepravidelně, ale s tím se musíme srovnat.

Většinu utkání jsme hráli jen na tři útoky, čtvrtý chodil do hry jen občas, aby si ty ostatní oddechly. Na tři formace jsme nastupovali již dříve, když bylo více zraněných hráčů, a fungovalo to. Mladí hráči udělají na ledě své, jsem s nimi velmi spokojený, ale do klíčových momentů potřebujeme nasadit někoho s více zkušenostmi.

Tom Rowe (Linz): První třetina byla asi naše nejlepší v této sezóně, jenže potom jsme výkon neudrželi. Příliš mnoho puků jsme ztráceli ve středním pásmu, nevyužili naše šance a pomalu přenechali aktivitu v zápase soupeři. Musíme se ze zápasu poučit, dobře se vyspat a připravit na neděli.